Trimeri

Velike su to obodne brzine i nisu za zezanciju sa takvim alatom jer povrede mogu biti zestoke.Lanac moze puci vrlo lako pri udarcu a 8-9000 obrtaja nije zezancija.Klasicna struna ili roto noz i radis ko ostali svet
 
Moja Husqvarna 240R u akciji, košeno odmah posle veoma jake kiše pa je bila ludnica, sav sam bio blatnjav i mokar. 2 rezervoara na tačno 1000m2, uradjeno za nešto manje od sat vremena, radi se o šljiviku.

 
Velike su to obodne brzine i nisu za zezanciju sa takvim alatom jer povrede mogu biti zestoke.Lanac moze puci vrlo lako pri udarcu a 8-9000 obrtaja nije zezancija.Klasicna struna ili roto noz i radis ko ostali svet
može li ona plastificirana sajlica,kontam da bi duze sluzila od strune
 
Verovaoili ne i to sam probao da parcice sajlice stavljam ali je vrlo brzo iskida cak brze nego strunu. Struna je zilavai savitljiva i trpi dok sajlicu caskom precvika.
 
Moja Husqvarna 240R u akciji, košeno odmah posle veoma jake kiše pa je bila ludnica, sav sam bio blatnjav i mokar. 2 rezervoara na tačno 1000m2, uradjeno za nešto manje od sat vremena, radi se o šljiviku.

Masakr :D Mislim da je moj zamah levo-desno tacno duplo manji od tvog. Koju strunu koristis ili to nije struna?
 
Imao bih jedan predlog za admin-a, da se doda jos jedna rubrika u profilu clana foruma na primer da to bude "Moje mašine" bas kao sto je uradjeno na forumu http://forum.benchmark.rs/, da bi mogao svaki clan foruma da kontaktira drugog clana ukoliko imaju istu masinu i da se posavetuje sa njim u vezi nekog problema ili vec cega.
 
interesuje me da li je u toku kosidbe trimerom ok non stop drzati gas kao neke moje komsije, ili ga po malo kao turirati?
 
Masakr :D Mislim da je moj zamah levo-desno tacno duplo manji od tvog. Koju strunu koristis ili to nije struna?

Koristio sam Villager kvadratnu strunu, veoma sam zadovoljan sa njom a glava je Husqvarna T35.

Kada kosim obično dajem gas kada mahnem nalijevo a puštam kada mahnem desno. Kada žurim onda kosim i lijevo i desno, kao na snimku gore i ne smanjujem gas, držim na otprilike tri četvrtine gasa. Primijetio sam da tako manje troši, u stvari ne troši on manje nego je veće iskorištenje goriva pošto radim mnogo brže. Jest da to tražio ledja, 240R je potežak trimer.
 
Moram opet uputiti pohvalu za našeg člana Brkin Sonta i mogu reći korektna. Na Vilageru BC900 mi stradao karburator i dobio nov,svećicu i dihtung. Postavio i Sve funkcioniše Extra.

Послато са HTC Desire 310 уз помоћ Тапатока
 
Kod mene vecinom radi na 3/4 gasa pa i pun stalno dokle god je veca trava u pitanju jer kosim u dve etape. Udesno je skracujem na pola a ulevo do zemlje i tad je stalno pod turazom jer jedva otprema jer masina je samo 0,9kw. U manjoj travi sa pola gasa obicno radi ili na prekide ali obavezno je malo i odmaram ako je dugo pod velikim opterecenjem i to radom na malo vecem leru da se rashladi , a nikad ga i negasim odmah po zavrsenom poslu nego odradi bar minut dva jos na leru
 
Dobar je ovaj Vićin način iskorišćavanja trimera...
Ja svoj (novi) trimer krljam do maksimuma, pun gas i bez stajanja, star je 2 meseca, a garancija mu je 2 godine, pa ga testiram hoće li izdržati sve postavljene mu zadatke, bolje sad da crkne, nego (kao obično) kad mu istekne garancija...
Za sada nema posustajanja, zadovoljan sam (i više od toga)...
 
Imao je skoro jedan takav slucaj ovde kod mene. Kupio komsija novi trimer, neki kinez je u pitanju i onda mu drugi komsija strucnjak kaze da ga cepa sve pod pun gas jer je u garanciji. Ovaj ga jos poslusa pa mu osine gas na maksimum, a onda ga tako usijanog ugasi i trimer naravno zariba. Posle ga odneo u radnju gde ga je kupio koju inace drzi takodje jedan komsija nas i on ga poslao tamo u servis. Serviseri naravno rekli da je ljudski faktor u pitanju pa je ovaj morao da poteze neku vezu u tom servisu i onda su ga popravili o njihovom trosku. Sad ovaj komsija kosi sve pod mali gas pa mu se sve gusi, ali ne sme vise da ga tera do maksimuma.
 
Vidi,razradio sam ga baš kako proizvodjač preporučuje i kako Bog zapoveda,a sada kada sam ga razradio,ne pada mi na pamet da ga štedim.A taj iz tvoje priče je neki levak,bez uvrede,ali mašina koja nema spoljašnjih oštećenja nastalih kao posledica udarca ili nečeg drugog,podleže garanciji,kao što kažeš,ako je zaribao,može da se ubeđuju da nije pravio mešavinu kako treba a ne da ga je silovao do besvesti.On jer trebao da se drži svoje priče o načinu na koji je koristio trimer, a ne da priča nadugačko i u širinu o okolnostima i potencijalnom uzroku zaribavanja.
I nema onda šta serviser da filozofira i ne priznaje garanciju.
Ovako,verovatno je pogrešno odgovarao na postavljena mu pitanja,pa se sam upleo i smotao...
 
Prenosim post jednog korisnika sa drugog foruma na ovu diskusiju, nadam se da nece da mi zameri

Zvon@
Moraš znati da su ti motori malog momenta i da su zato predviđeni da stalno rade na punom gasu, tak da bi mogli izvući neku snagu iz njih.

Na punom se gasu najbolje osjeća, najbolje maže, najbolje hladi i najviše daje. No, nek te to ne brine posebno.
Umjesto da radiš na punom gasu i stalno otpuštaš/dodaješ gas, radi skonstantnim gasom na 2/3 ... 3/4, a kad treba stisni ga do kraja. Može raditi na djelomičnom gasu, ali ne ispod 50%
okretaja a ne hoda gasa (ak imaš nož, treba manje stiskati gas nego za flaks, a okretaji više variraju).

Te motore više uništava dodavanje-oduzimanje gasa nego konstantni rad na djelomičnom gasu. Zakaj?
kad dodaješ gas, motor se naglo grije, no dobro hladi i dobro podmazuje. Kad otpuštaš gas, mazanje prestaje (jer nema ni goriva, pa ni ulja), a uz put se prethodno razvijena toplina nemre dobro odvesti, jer padnu okretaji i protok zraka, te se motor na taj način bezpotrebno toplinski opterećuje - rekli bi pregrijava.

Za novi motor preporučljivo je napraviti malo bogatiju smjesu (oko 2.5%), nekih 3...4 litre, i ne tjerati stroj dugo na punom gasu. Znači, radi umjereno, s nekim 2/3 gasa, povremeno ga stisni nakratko do kraja. Uzmi čak i malo tanji flaks od preporučenog (bar za napuniti jednu glavu, jer on manje opterećuje motor i bolje kosi meku travu).
Ja imam običaj upaliti motor i pustiti ga malo da se zagrije (možeš i na onom povećanom gasu), a prije gašenja ga pustiti da radi u leru par desetaka sekundi, da se ohladi. Većina to ne radi, no može mu samo pomoći.
Uživaj, jer 323 je fini lagani stroj s puno snage u toj klasi i s dobrim momentom, pa ga netreba tiskati.
http://www.forum.hr/showthread.php?t=142435&page=43
 
Poslednja izmena:
BRAVO!!! Baš to sam i ja radio i smatram za apsolutno i ispravno. Gušiš ga i maltretiraš više kada ga masiraš s
pola i manje od pola gasa,nego kada ga koristiš ovako kako taj član nekog drugog Foruma čini.

Послато са GT-I9105P уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh