Trimeri

Da li ne zviždi silk mozda?

Послато са C5503 уз помоћ Тапатока
 
Gledam sad oglase, neki novi villager trimeri po 350-400€.

Kakav god da je kvalitet mnogo je kume za kineza.
Ali im se i kvalitet popravio nabolje neverovatno za par godina...
I nastavljaju da me iznenađuju (pozitivno)...
Ali sam imao dosta predrasuda...
Da mi je neko rekao pre 2-3 godine da ću hvaliti ovu P.R.C. "kinesku" tehniku, mislio bih da se taj odavno pozdravio s mozgom...
Slažem se da su u nekim segmentima zaista precenjeni, ali su i veoma konkurentni spram (izvikane) zadanjačke tehnike i izgleda mi da baš "pucaju" u delove tržišta koje ne "pokrivaju" pomenuti...
 
U pravu si...:ppozdrav:
Zato sam i ja napravio pazar posle dužeg korišćenja tuđih istih ili sličnih modela trimera, onome koji sam kupio...
A vidim da imaju i neke Promocije, po ugledu na poznate (i priznate) Firme, pa ne bi bilo loše otići na takve prezentacije u upoznati se s novim proizvodima (pre definitivne odluke o kupovini nekog modela)...
 
previse su izvikani proizvodjaci kao vilager,emix,hitachi, maktec... Ipak da su bas toliko losi ne bi im cijene bile tolike (kazem za neke proizvode) . Svako se je opametio... konkurencija je velika, tako da i kinezi nisu sto su bili... Kazem vam za moj trimer evo druga godina, ne stedim ga uopste, po 2-3 rezervoara sam znao da potrosim, uvijek je palio iz "prve" ... Istina je i to, da su u pocetku neki trimeri bili trop, zelene boje, ne mogu se sjetiti kako se zovu, kad ga jednom upalis, i onda stanes trebalo je da se ceka da se ohladi pa tek onda iz ponove...

Ne treba se zaludjivati sa sthilom, husvarnom , jer nije ni to sto je nekad bilo, sve ovo kazem zbog naseg zivotnog standarda...
 
Стигла ми је пумпица за тример 250 дин. ја лудак прошле године развалио пола машине а могло је без тога. сад имам проблем јер не знам где две опругице да ставим и саставим још неке ситнице.. имам вилаџер v46. тражио сам на интернету али нисам нашао фотке. има ли неко савет. У питању је косачица. КАсно видех да није тема за косачице.
 
Ima li ko iskustva sa stiga trimerima..
Meni se cini da je to klasa vilager....

Prodavac u intercomu mi naprica sve najbolje a i oprema uz njega je ok profi prtac glava i noz..
1.7 konja 25 000
 
Ima li ko iskustva sa stiga trimerima..
Meni se cini da je to klasa vilager....

Prodavac u intercomu mi naprica sve najbolje a i oprema uz njega je ok profi prtac glava i noz..
1.7 konja 25 000

Imam ja Stiga trimer, uzeo sam ga prosle godine, do sada je pokosio oko 4ha i to vocnjaka i dalje radi dobro. Malo je tezak ima oko 8kg, ali nosi travu i od dva metra. Dva puta mi se desilo da je zagusio i to mojom greskom. Samo sipam mesavinu i kosim, takodje pali iz prve. U svakom slucaju ne stedim ga imajuci u vidu da imam garanciju od 25 meseci pa ako nesto crkne da bude u garantnom roku.
 
Malopre sam kosio (vec je poceo da pada mrak) i motor mi se zaokrenuo na osovini.
Vidim da ovde ima rupa da li je mozda odatle ispao neki sraf koji drzi motor za osovinu?
POW60471.jpg
 
radio sa trimerom viladzer 10 godina kaze cale vrhunsi se pokazao,tada placen 250 evra,sada nabavih neki straus za 100 evrica nov ako je dobar kao i cena najebaoo sam ga,ali videcemo za pocetak fino radi...ima li ko iskustva sa straus trimerima???
 
Ja imam Straus 2 godine,sem bobine koja je crkla,nova je 1k din,za sad sluzi,najvise sam ga koristio sa cirkularom,sekao sam samonikle bagremove i na njivama ono zbunje,nzm naziv ali dole do zemlje i do 10 cm bude stablo debelo.Pred zimsko oranje cu takodje jednu bitnu parcelu da oslobodim od tog zbunja,ima posla nekoliko dana,samo cirkular ce raditi,ako to trimer izdrzi,onda je pun pogodak za 100 eura :D.
 
Poslednja izmena:
Straus bi trebao biti kopija vilagera hocu reci identicna masina kao i mnogi jos nazivi istovetnih masina. Tako da kako se u pocetku pokaze tako ce i biti dugovecan a za te novce se i nemoze ocekivati neki poseban kvalitet
 
Drugari, da li ste ikada pravili pitu od one stvari koja se ne jede niti spominje na forumu? E pa ja jesam, i napravih je nekako :)

Zapravo, obzirom da trimer koristim u 90% slucajeva u kombinaciji sa cirkularom husqvarna scarlet 22t, i obzirom da je posekao Boga oca medja do sada, izgleda kako izgleda. Umesto da kupim nov, odlucih da malo eksperimentisem pa kako bude. Skinuo sam jednu sliku novog cirkulara sa neta, a zatim slikao moj potrosen cirkular. Razlika nebo i zemlja naravno.
Onda sam odokativno merio visine vrha zuba, zatim od najnize tacke do pocetka seciva itd. Nasao sam neke pravce koji mi se cine korektnim, obratio paznju na neke uglove i posle iscrtavanja, skinuo sam moj cirkular i na tocilu poravnao viskove i dobio, moze se reci, umanjenu varijantu novog cirkulara. Kao kada ostrite motornu testeru dok ne dodje do crte na zubu.
I mogu vam reci da i na oko lepo izgleda a i u radu mnogo bolje sece. Najvise gde sam primetio boljitak je taj da prilikom secenja veceg drveta, nema vibracija i to ozbiljnih. Prosto sece ravnomerno i lepo. Ko hoce, neka proba.



 
Znaci lose su,video sam neki snimak na internetu pa reko aj da pitam mozda neko imam iskustva sa tim glavama.
 
Nazad
Vrh