Trimeri

Cesitam Gorane.
Samo dobro gorivo,mesavinu mu sipaj i nema problema.Ja imam Fs 120 od 2009 radi bez greske ali ne voli lose gorivo.
 
Pukla je i meni na isti način ručka.
Srećom, bio je još pod garancijom,pa su je zamenili.
Inače, u tom garantnom periodu je pukao i taj jojstick..tj. džojstik..ili kakogod da ga nazoves..ručica za gas..unutra se otkačila sajlica ,pukla plastika, pa su i to menjali.Menjali su mi i gumicu na rezervoaru,gde ulazi crevo za gorivo,, curelo je gorivo van rezerovara,pa su i tu crnu gumu zamenili..sve u garantnom roku, tako da ga sada koristim kao da hodam po jajima..polako, vikendaški..jer, koliko para, toliko i muzike, uvek bilo.
 
Poslednja izmena:
Imao bih par pitanja
1 kakvo je misljenje o Sthil km 130r, da li je to pametan izbor (bez dodataka je) generalno posto se rasklapa?
2 Kakva je razlika izmedju ova dva sthil-a http://postimg.org/image/4udcdr6hj/?
3 Sta bi ste predlozili od Villager-a, sada su se pojavili i sa mitsubishi motorima http://postimg.org/image/ow5kg6107/, sta je od ovih modela provereno?
Nemam nikakvog iskustva sa trimerima, zato ovako i tumaram.
 
Valjal ovo sta?


De mi recite imal kakva prirubnica kad se stavlja noz? i jel ide samo matica dole ili vracam ovu sto ide na glavu za silk? i jos koji omjer da ulja stavljam? Kupio sma neko divinol i tamo pise 50:1 jel malo puno?
 
ponovio sam se,posle vise godina rada sa vilagerom ovo je odmor
Gorane, čestitam ti situaciju, tj. kupovinu, ali ja sliku ne vidim...
Piše (kad hoću da je otvorim u novom prozoru): Failed - Forbidden (secure content)
Pottinger
Ulja nikad dosta...
I nemoj da ga žališ (ulje za mešavinu), drži se uvek MAXimalnih preporučenih vrednosti (procenta) u mešavini...
 
evo ponovo stavljam
53ooo din.
seče i ciglu i mladice :osmeh:
slike.php
[/URL][/IMG]
 
Čestitam gorane kosio sam sa ovakvim u firmi u pravu si košenje s njim je odmor u odnosu na viladžer.Dosta je laganiji jači i spretniji.Al za njega kupiš tri viladžera. Cjena kod nas odlučuje
 
Da vam napisem jedno moje iskustvo sa Villager BC 1900 XC. Desilo mi se pre jedno 10 dana, ali nisam smeo nista da pisem da me neko ne zaskoci sto sam uopste i kupio Villager.
Prvo paljenje ove godine i upali on kao mina i prede kao mala maca. Kad pocnem da kosim, a on sve slabije i losije radi. Nema turazu i snagu, los ler gas. Ugasim i skinem svecicu, a ona zamascena samo tako pa sam je malo ocistio i osmirglao. Prorade on opet, ali opet se vrlo brzo vracaju isti simptomi i opet svecica zamascena i tako vise puta. Aj reko mozda mu klapna za sauh ne radi pa je uvek pod sauh, ali vidim da nije. Tu neki lokalni strucnjaci iz komsiluka savetuju da ga malo prestelujem. Sreca sto mu nisu ostavili mogucnost stelovanja jer bi mi ga neko verovatno i rastelovao. Ovi moji drz, ne daj, nosi ga u servis dok je u garanciju, ali mi se ne nosi kad ne znam sta mu je. Ovde ne smem nista da pitam i samo pratim temu i mudro cutim. Posle par dana se setim da sam sipao 0,5 l benzina, a ulja verovatno za ceo litar. Odnosno da sam mu sinuo duplo jacu mesavinu od preporucene. Danas konacno dobijem vreme da mu napravim svezu mesavinu sa procentom ulja kao sto inace stavljam i gle cuda radi Vili pa rastura. Eto kako banalna stvar, a zadade mi temu za razmisljanje. Mozda nekome bude od pomoci ovo sto sam napisao, a sigurno nece da skodi.:ppozdrav:

Сад нека неко каже да не ваља Вилиџер :haha:

- - - - - - - - - -

Evo tek sad vidjeh vas komentar pa da vas upitam nešto pošto i ja imam isti trimer. Ja imam problem sa silk glavom previše vibrira nekad radi savrseno zamo zviždi dok neizvučeš laks ponovo onda se pojavljuju vibracije tako da moram dva tri puta tapnuti od zemlju da prestane vibrirati a nekad i više,da napomenem laks je uvjek iste dužine na oba kraja pokušavao sam sve i svašta namotavo svakoko laks al jednostavno problem nemogu rijesiti cak mi se neki dan desilo da mi se navoj koji je fiksiran u glavi počeo okretati u plastici i jedva sam uspio skinuti silk glavu čak sam od komsije pozajmio njegovu silk glavu i primjetio sam da je manje vibrira i normalno izbacuje laks. Pa eto ako ti nije teško da mi odgovoriš kakvo je tvoje iskustvo sa silk glavom za trimovanje?

Да не удара силк по штитнику? Мени од кад сан променио штитник и ставио носач не могу да му погодим висину ножа па кад изађе више удара по штитнику и вибрира уз карактеристичан звук. И провери да ли добро належе поклопац главе за силк . Хоће од хабања да се појаве зазори па не ухвате оне две закачке што држе поклопац главе за силк. Кад удариш легне лепо па не вибрира.
 
Сад нека неко каже да не ваља Вилиџер :haha:

- - - - - - - - - -



Да не удара силк по штитнику? Мени од кад сан променио штитник и ставио носач не могу да му погодим висину ножа па кад изађе више удара по штитнику и вибрира уз карактеристичан звук. И провери да ли добро належе поклопац главе за силк . Хоће од хабања да се појаве зазори па не ухвате оне две закачке што држе поклопац главе за силк. Кад удариш легне лепо па не вибрира.

Mislio sam i ja da je do toga ali nije desavalo mi se da se da ona plastika sto drzi nozic za skracivanje laksa (kod mene je iz dva dela)odvoji sto ti kazes al to je vidljivo odma sem toga onda nesece laks kod mene je sve normalno skracuje laks samo sto nekad kad tapnes sve uredu drugi put tapnes pojave se vibracije i jos sad zadnji put mi se desilo da nisam mogao glavu skinuti zato sto se seraf poceo okretati u glavi a sto se tice glave ona je nova nisam sanjom radio dvadeset minuta samo je koristim za trimovanje oko podamenta zice itd ma prakticki nova glava cak i pazim kad namotavam laks da bude fino namotan al đaba . Moj zakljucak je da je glava cisto smece a fale se da je napravita u Americi odkad je koristim samo probleme imam sa njom. Komsija uzeo neku sa buvljaka pa nema problema bar toliko koliko ja :haha:. Tako da sam i ja uzeo novu glavu za silk i to Husqvaru T35 samo sto nisam imao priliku da je probam u radu posto su bili svetci i lose vrijeme al onako na prazno fino je vrti samo zvizdi e sad kako ce biti u radu to jos ostaje da vidimo.
 
Sa T35 ces se odmoriti, vrlo jednostavno se skida I montira novi laks. Mozda je malo vise osetljiva na izvlacenje laksa ali to se da resiti, onu malu oprugicu malo razvuces I problem resen.
 
Sa T35 ces se odmoriti, vrlo jednostavno se skida I montira novi laks. Mozda je malo vise osetljiva na izvlacenje laksa ali to se da resiti, onu malu oprugicu malo razvuces I problem resen.

I meni se čini da malo više izbacuje laks al sam razmišljo da ce manje odsjecati kad se bude kosilo sa laksom onda ce jedan dio laksa biti potrosen u sjecenju trave tako da bi pri izbacivanju novog laksa trebali biti manji komati laksa odsječeni ali to vidim kad budem radio sa njom. Aco reci mi još samo kako se skida ona plava kapa sto drzi feder ako budem moro rastezati feder?Ja sam nesto gledao da skinem ali mi bilo preteško za odvojiti pa sam odusto da nepokvarim nešto.
 
Cini mi se da je samo povuces malo jace, ispod nje je kratka opruga I samo je malo razvuces I probas. Mislim da je 5-10mm razvlacenja dovoljno, nevalja ako mnogo razvuces jer moras da je lupis po jako.
 
Moj villiger je imao problem sa glavama i sa tom oprugom.znao bi sam u radu da ispusti skoro sav laks.Opruga je smeće od mekane žice.Naručivao sam nove i opet sranje.sada sam ubacio oprugu od torpedove ac pumpe i milina,paše 1000 puta bolje od originala.Tih opruga ima kod svakog majstora a u ac pumpi rade po 20 god bez zamora tako da im je kvalitet odličan.
 
Ulje Divinol je sigurno iz Nemačke, nemaš brige! Ne isplati se da ga kopiraju jer je malo poznato na ovim prostorima.
 
I meni se čini da malo više izbacuje laks al sam razmišljo da ce manje odsjecati kad se bude kosilo sa laksom onda ce jedan dio laksa biti potrosen u sjecenju trave tako da bi pri izbacivanju novog laksa trebali biti manji komati laksa odsječeni ali to vidim kad budem radio sa njom. Aco reci mi još samo kako se skida ona plava kapa sto drzi feder ako budem moro rastezati feder?Ja sam nesto gledao da skinem ali mi bilo preteško za odvojiti pa sam odusto da nepokvarim nešto.
A šta je laks?
 
Moj villiger je imao problem sa glavama i sa tom oprugom.znao bi sam u radu da ispusti skoro sav laks.Opruga je smeće od mekane žice.Naručivao sam nove i opet sranje.sada sam ubacio oprugu od torpedove ac pumpe i milina,paše 1000 puta bolje od originala.Tih opruga ima kod svakog majstora a u ac pumpi rade po 20 god bez zamora tako da im je kvalitet odličan.

Ma jako loše glave komšija je imao isti problem i stalno je razvlacio tu oprugu al to nije rešenje radi malo i onda se vrati na isto kao što ste rekli jedino rešenje je zamjena te opruge plus jos su na rupama onim gde izlazi laks loše totalno dizajnirane stalno kida laks onda moraš stati pa rastaviti glavu provući kroz rupe pa sastaviti totalno gubljenje vremena. Ovako gledajući po oglasima zaključio sam da je Husqvarna najbolji izbor pogotovo kad vidim kako neki na oglasima cijene kineske glave za trimere po 20e čisto da se razumijemo i Husqavarna je made in china al se kvalitet nemoze porediti niukom slučaju.
 
Kole, laks-struna. Ja sam tu '"Americku glavu" zamenio posle pola sata rada. Uzeo vec proverenu T35 i odmorio se.
 
Nazad
Vrh