Trimeri

Imam problem sa trimerom Villager BC 1250
Kupio sam set membrana i pumpicu za gorivo,sve to zamenio ali i dalje imam jedan problem.
Trimer pali super ali kad mu dam gas nekad pocne da se gusi a nekad radi normalno kao pre znaci prima gas kao nenormalan sve super.Posle nekog vremena upalim ga i dam gas on pocne da se gusi.Ja ga okrenem na levu stranu i gle cuda trimer prima gas kao lud.Ja sumnjam u filter goriva ali da vidim vase savete.::pomoc:;

Ja bih na vašem mjestu provjerio i ventilaciju rezervara narocito ako se desava da napunite rezervar i radite neko vrijeme i odjednom trimer nece da primi gas To se meni desavalo na starom mccullocu uglavnom nekosta vas nista e sad ako se desava nasumicno onda moze biti svasta al naj cudnije je to sto sve prestaje kad nakrenete trimer na ljevo moj je komsija ove godine uzeo bas mislim BC1250 i nov iz kutije je imao defektivan cep rezervoara curilo mu je gorivo uglavnom naspite pola rezervara i radite kad pocne da se gusi motor postavite na zemlju i odvrnite cep nemorate do kraja i vidite kako ce onda da se ponasa motor nadam se da je od pomoći naravno budite obazrivi da neprospete gorivo.
 
Primetio sam i da meni sisti iz rezervoara kad ugasim trimer ali mislim da je to normalno jer cep ispusta pritisak?
I primetio sam da mi po neki put na cepu prska po malo gorivo na onoj rupici pa mi bude mokar cep.Sad ne znam da li je to normalno...
 
Ako ti sisti iz rezervoara znaci da stvara pritisak unutra i da je odusak zapusen. Narocito se primeti kad ugasis trimer i odma otvoris cep, a ono se bas zacuje sistanje kao kad otvoris flasu gaziranog pica.
 
Neće da guši u radu,čak i kad tako "šišti", problem je,kao što napisah,u karburaciji ili vakumu kad se zagreje.
 
Pa da li da skinem karburator i da ga izduvam na kompresor.Da nisam nesto zeznuo kad sam stavljao nove membrane ali ne verujem,verovatno je zapusen karburator negde...
 
Kupio sam pre neki dan Oleo Mac BC220 t. jel ima neko iskustva sa njim? Samo sam ga na kratko isprobao,lagan i lepo radi. Za moje potrebe je njegovih 1,1ks sasvim dovoljno. Sta mislite o tom modelu?
 
Ja moj vilager pokusao da krenem u novu sezonu kad nece,napravljena nova mesavina,upali i posle minut nista 2-3 mu dao gas posle toga se gusi i nece da upali!Zamasti svecicu ja je ocistim kad nece da upali dok ga skroz ne okrenem na desnu stranu i opet ista prica!
 
Pozz koja je razlika između villager trimera bc 900, danas odem da kupim i vidim da imaju dva jedan sa kockastom maskom dok drugi ima onu izduzenu u obliku slova v. Kad sam pitao prodavca u čemu je razlika, čovek samo odmahnu glavom da ne zna O:).

Послато са C5503 уз помоћ Тапатока
 
Danas popravljan FS 80,danas je prvi put otvaran posle dugi niz godina,problem u losem palenju je bio sto je imao previse benzina u motoru,juce je lepo radio na leru ali cim dodam gas on se gasio,a jutros nije hteo ni da uplai ili jako tesko,majstor nu je zamenuo obe membrane i nastelovao rad motora,tamo je lepo radio jos da ga isprobam u travi,cena servisa 800 rsd.
 
Pozz koja je razlika između villager trimera bc 900, danas odem da kupim i vidim da imaju dva jedan sa kockastom maskom dok drugi ima onu izduzenu u obliku slova v. Kad sam pitao prodavca u čemu je razlika, čovek samo odmahnu glavom da ne zna O:).

Послато са C5503 уз помоћ Тапатока

Narandžasti sa izduženom maskom su provereni . I još ako je jeftiniji uzmi njega.
 
Dva rezervara sa Oleo Mac 746, nakon zimske stanke. Utisak je da sam pogodio sa kupnjom. Jesenas poslije zadnje upotrebe, sam ga ispraznio od goriva,upalio da se sam ugasi i odlozio. Sada nalio svjezu mjesavinu,napumpao,zatvorio cok i upalio nakon tri potezanja. Ide odlicno,samo je mlada trava pa prska,hlace su mi mokre do koljena. Cini mi se da je plastika od koje je uradena glava mekana. Ostaju tragovi od ostecenja unutra gdje je namotana nit za kosenje. Drugih primjedbi nemam osim da sam zadovoljan.:ppozdrav:
 
Dva rezervara sa Oleo Mac 746, nakon zimske stanke. Utisak je da sam pogodio sa kupnjom. Jesenas poslije zadnje upotrebe, sam ga ispraznio od goriva,upalio da se sam ugasi i odlozio. Sada nalio svjezu mjesavinu,napumpao,zatvorio cok i upalio nakon tri potezanja. Ide odlicno,samo je mlada trava pa prska,hlace su mi mokre do koljena. Cini mi se da je plastika od koje je uradena glava mekana. Ostaju tragovi od ostecenja unutra gdje je namotana nit za kosenje. Drugih primjedbi nemam osim da sam zadovoljan.:ppozdrav:

Jesili gledao dali se greje ugaona prenosna glava, iznad najlona? Ja ga imam godinuipo dana, super je malo je tezi i dosta trosi:osmeh:
 
Jesili gledao dali se greje ugaona prenosna glava, iznad najlona? Ja ga imam godinuipo dana, super je malo je tezi i dosta trosi:osmeh:
Pa bude vruca ali radi bez zadrske. Izvaci se nit,nema greske. Smatram normalnim da bude vrela jer su ipak velike vrtnje.I fleksarica bude vrela nakon upotrebe. Trosi rezervar za sat i pol,stim da sam skinuo nozic za nit pa sam pustio malo duzu za kosenje. Tezak jest ali teski su i drugi u toj klasi.
 
Nazad
Vrh