Trimeri

Pao ponovljaj danas. Villager BC1250P kupljen kod Peraša u NS. Cena 24000. Potrošio rezervoar na leru pa malo kosio ispred kuće. Zasad prezadovoljan, videćemo kad budem od nedelje nešto ozbiljnije radio. Hvala svima na savetima :)
 
Red je da odgovorim na ovolike neistine i tendenciozne prozivke iskljucivo na moj racun.


Po pitanju virsli od crkotina za koje me drsko prozivas i vredjas pogledaj malko imas postavljeno na internetu od cega matijevic pravi svoje virsle pa posto tvrdis da sam izmislio onda okrivi i onog njegovog radnika sto je te video zapise postavio i lepo objasnio za cega se sta koristi .Nije zgoreg da se zarad dokaza svoje tvrdnje sam pocastis sa tim proizvodima i na licnom primeru mi dokazes da kako ti kazes izmisljam.Posle mozes a i ne moras "policiju" da obavestavas.Stgrucnjancei delioce forumske pravde da te podsetim to je posao za inspekciju i sudstvo tako su mene u moje vreme ucili, policija je deo izvrsne a ne zakonodavne vlasti i ne moze bez tuzilastva i naloga od istih nista da preduzme.

>>Mnogi zmure na ovakve stvari zarad sitnog novca kojim su podmiceni(iako su placeni narodnim novcem da ne zmure). Narod koji ih placa zmuri na njihovo zmurenje..<<

Po pitanju kineskih krseva i kritike na moj racun da ne smem pisati o njima jer ih nemamu posedu , budi dosledan pa po tom istom arsinu zabrani onima koji nemaju Stihl da bilo sta negativno ( i pozitivno) pisu o njemu.Stihl-u ne treba reklama od takvih.

>> +1 <<

I na kraju ,ipak ne vazi za sve tvoje "uredjivanje" i arbitraza jer je ocita tvoja pristrasnost, dakle samo si moje pisanje izbrisao.

>> Izbrisao je i moje pisanije i to bez obrazlozenja(verovatno misleci da je podrzavanje Pavla zabranjeno jer vecina misli drugacije).. <<

Jos jednom ponavljam da je Pavle cinjenicno pravu za sve sto je napisao.
Ali zasto zabraniti nekom da kupuje preskupe kineze ako on sam ne haje za svoj novac.
 
Pao ponovljaj danas. Villager BC1250P kupljen kod Peraša u NS. Cena 24000. Potrošio rezervoar na leru pa malo kosio ispred kuće. Zasad prezadovoljan, videćemo kad budem od nedelje nešto ozbiljnije radio. Hvala svima na savetima :)
Neka te dugo služi, sipaj kvalitetno ulje (ne žali par 100-tina din. više) i praši !
 
Evo i ja se ponovio malo juce,prodao stari bc1250 i uzeo 1250s.Kostao 17900 din.Treba samo stihl glavu da kupim novu jer je ona otisla sa trimerom.Ovaj ce biti ispomoc bc1900.
Ponovo sam uzeo Villager jer sam skroz zadovoljan kako me sluzio u proteklih 9 godina.
IMG_20160407_123411_383.jpg
[/URL][/IMG]
IMG_20160407_123418_666.jpg
[/URL][/IMG]
IMG_20160407_123431_392.jpg
[/URL][/IMG]
 
Pisalo se nekoliko puta, i ne mogu tacno da se setim da li stihl ili husqvarna glava (t35 i t45) odgovaraju sraf na sraf na villager 1900 ili mora da se kod strugara prepravi navoj sa 1,75 na 1,5?
 
Pozdrav narode. Da li je neko radio sa stilovim trimerom fs 130? U pitanju je cetvorotaktna masina. Juce drugar i ja kosili plac jednoj gospodji. On sa svojim fs130 a ja sa husqvarnom 335rx. Uglavnom kada smo dosli do pola napravimo pauzu, pa resili da zamenimo trimere da vidimo ciji je bolji. Mogu reci da je ovaj njegov trimer za moju 335rx zver, Nisam mogao da verujem da je tolika razlika u snazi. Osecaj kao da stihl ima 3 konja a ne 1.9. Njegov stihl je 2005 godiste i pokosio je trave i trave, a ovaj moj 2011 a veliku travu nikad kosio nije vec samo gde kosilica ne moze da pridje. Ovo mi je prvi put da kosim sa stilovim trimerom, do sada sam samo radio sa 335rx i 545rx. Tvrdim da fs 130 moze da stane na crtu 545rx, a od 335rx je bolji za klasu
 
Nisam sa 130, već imam 90, u pitanju je 4 mix motor sa odličnim prenosom na glavu,pa i sa malim gasom ima dosta snage.Da takav je osećaj,kao da mašina ima mnogo više snage, u odnosu na obične dvotaktne trimere iste nominalne snage.
 
Pozdrav !!!
Potrosio sam danas jedan rezervoar,kosio nesto oko kuce nesto oko vocnjaka.
Trava nije bila visoka ali je kako bih rekao puna vode tako da sam vise vremena izgubio na ciscenje trimera nego na kosenje.
Malisa ima snage,nisam osetio da se gusi u travi.
Jedina zamerka za sada je na drzac ruke trimera.

- - - - - - - - - -

Nije sa lakim podesavanjem.
Za transport nije bas praktican,to sam hteo da kazem
 
Pozdrav narode. Da li je neko radio sa stilovim trimerom fs 130? U pitanju je cetvorotaktna masina. Juce drugar i ja kosili plac jednoj gospodji. On sa svojim fs130 a ja sa husqvarnom 335rx. Uglavnom kada smo dosli do pola napravimo pauzu, pa resili da zamenimo trimere da vidimo ciji je bolji. Mogu reci da je ovaj njegov trimer za moju 335rx zver, Nisam mogao da verujem da je tolika razlika u snazi. Osecaj kao da stihl ima 3 konja a ne 1.9. Njegov stihl je 2005 godiste i pokosio je trave i trave, a ovaj moj 2011 a veliku travu nikad kosio nije vec samo gde kosilica ne moze da pridje. Ovo mi je prvi put da kosim sa stilovim trimerom, do sada sam samo radio sa 335rx i 545rx. Tvrdim da fs 130 moze da stane na crtu 545rx, a od 335rx je bolji za klasu

Ja sam uzo plovan pre 10 dana Sthil KM 130R dve godine star. Prvi utisak je da nema pun gas. Kada udje u travu pod malim gasom on ima snage. Drugi utisak naspram dvotaktasa mala mu je tezina manja potrosna (cini mi se), rasklopiv lak za transport. Vicecmo kako ce se ponasati.
 
Poslednja izmena:
Da li još neko ima iskustva sa 4T trimerima od Stihl-a ili MTD-a ili nekog trećeg proizvođača?
 
Nisam sa 130, već imam 90, u pitanju je 4 mix motor sa odličnim prenosom na glavu,pa i sa malim gasom ima dosta snage.Da takav je osećaj,kao da mašina ima mnogo više snage, u odnosu na obične dvotaktne trimere iste nominalne snage.

6mj radio svaki dan sa stihl-om fs 90,nikakvih problema nije bilo,mala-velika trava sve je gutao ,.pre neki dan nabavio Oleo-Mac 755 master,naspram Stihla ovo je ko da si s Fičeka prešel na Mercedes, mala-velika trava(1m)s pol gasa ni ne osjeti,.močan stroj u pm

- - - - - - - - - -

Hrvatske Ceste izbacile Stihl iz repertoara i prešle na Oleo-Mac,. po pitanju kvalitete,Stihl se srozao posljednjih godina ;)
 
6mj radio svaki dan sa stihl-om fs 90,nikakvih problema nije bilo,mala-velika trava sve je gutao ,.pre neki dan nabavio Oleo-Mac 755 master,naspram Stihla ovo je ko da si s Fičeka prešel na Mercedes, mala-velika trava(1m)s pol gasa ni ne osjeti,.močan stroj u pm
Hrvatske Ceste izbacile Stihl iz repertoara i prešle na Oleo-Mac,. po pitanju kvalitete,Stihl se srozao posljednjih godina ;)
Samo polako, kao prvo, jedan sam od retkih koji stalno hvali i potencira na Oleo - Mac mašinama,baš zbog odnosa kvalitet / cena.Drugo, porediš neuporedivo, Stihl FS 90 (1,3ks) i
Oleo Mac 755 (2,8 ks)...ako se traži poredjenje, neka proba sa FS 450.
 
Nema niko u blizini fs 350-450,pa bi usporedili,inače nehvalim nekaj kaj nije dobro,Master je dobar trimer,al ruke i leđa bole u pm,danas flaksal 2 sata s njim,sad sam krepani,malo je pretežak,jedino tu mu je zamjerka.S jednim rezervarom kosim sat vremena(1.5l),za veliku travu je idealan,al ak se kosi trava 30-40cm,samo ju mučiš,moraš kositi pod ler gasom jbga...
 
Nazad
Vrh