Trimeri

Cestitka za nov trimer i svaka cast kolegi Marku za posao. Hoces li da seces bagren i da spajas njive?

Ja isto imam tih medja vazda i za to granje sto ostaje planiram da kupim secku za granje do 5 do 10 cm. Ima ih po Youtube-tu. Mislim da je korisna sprava i da se tu moze lepih drva naseckati pa sve to posle u kotao. Imate li vi iskustva sa tim?

Ja sam letos kupio 1250 obican i pokrcio 60 ari zaraslog vocnjaka. Sekao sam izdanke do 2 cm precnika, ostruge, zastarele trave, sve to sa zvezdom. Masina za sad lepo radi, bez primedbi.
 
Koju mast da koristim za podmazianje glave? Imam onu obicnu toatnu mast,je l mogu sa njom? I jos jedno pitanje,drugari,je l mi potrebna ona brizaljka za podmazianje?
 
Ima specijalna mast za trimere, mala tuba koju uvrneš umjesto šarafa i istisneš lagano koliko stane.

Ako nemaš neke specijalne poslužiće i tovatna u šprici koju kupiš u apoteci pa polako istisneš.

Neki umjesto šarafa stave mazalicu pa nabijuju mast dok ne izbije semering, ali to je nešto što treba izbjegavati jer pri velikom broju obrtaja mnogo masti može samo pomoći da se brže grije.
 
Svaka cast kolegi Marku za posao. Hoces li da seces bagren i da spajas njive?

Druze, nemam vremena da ti odgovorim jer sam svaki dan u njivi. Sve ce ovo biti poseceno. Jedan veliki deo i jeste. Radim punom parom da unistim sve medje pa da bager dodje za dva dana ako Bog da. Prodao sam dve pune prikolice drva bagrema direktno na njivi tj sekli i covek odvukao. To je bilo nekih 10,5m3. Srecom, jer ne bih znao sta cu sa ovolikim drvima. Ja cu samo od motki da nakupim za sebe dovoljno za jos jednu sezonu, plus je tu jos bagrema koji tek danas treba da secem.... Evo kako teku radovi, pa odoh ponovo u njivu :osmeh: a posao je preuzela teska artiljerija tj husqvarna 266se a tu je i miljenica stihl ms 180 koja jedva ceka da matorka obori drvo, pa da mu pridje :osmeh:



 
Probao sam trimi glavu T35 i mogu reći da je zmaj. Bingo

Послато са HTC Desire 310 уз помоћ Тапатока
 
Plus imam dva pakovanja Wisper niti.

Послато са HTC Desire 310 уз помоћ Тапатока
 
dejan@Travu našao blizu komšije ostalo nekošeno 30met nije velika trava a slikam i stavim foto. Već kada si me trznuo oko toga da pitam šta može biti BC900 jer nekako vibrira odnosno trese na leru. Rasklapao sam i čistio pa da nisam nešto zeznuo.

Послато са HTC Desire 310 уз помоћ Тапатока
 
dejan@Evo foto moje jagode
d697d01ae101a502b65e1c19f0a18fa8.jpg


Послато са HTC Desire 310 уз помоћ Тапатока
 
Teleskop cev jesam skidao ali ima samo guma gde dihtuje prirubnicu sa teleskopom ali amortizer neznam koji jer ima dva na rezervoaru gde se postavlja. Objasni mi malo,

Послато са HTC Desire 310 уз помоћ Тапатока
 
Au kolega,nemam ja Villagera, rasturao sam Stihl i Husqe, a znam da moraju imati te gumene amortizere...ako nije tresla pre rasturanja, nešto nisi vratio kako treba ili zategao...
 
Dejane hvala na odgovoru u vezi Villager. Evo šaljem foto što sam trimovao travu. Veliki pozdrav.

Послато са HTC Desire 310 уз помоћ Тапатока
 
Kud ne kupih fs55 za 26000, sad je 30, toliko im ne dam, kosiću starom Einhel ako upali, oće li biti nekih popusta?

Sent from my x600
 
Nazad
Vrh