Trimeri

Залепили су скинути карбуратор провидном лепљивом траком на десну ручицу тако да могу да га вратим сам . Подмазујем га редовно и чистим али реко нек га они дотерају још мало аки поједо говно .
Мени нису ништа рекли због плавог Хускварниног уља у мешавини , само да не ваља да стоји мешавина дуже од 20 дана зато што испари уље. А то сам знао и без њих . Да се уље разгради па остане чист бензин.

- - - - - - - - - -

Залепили су скинути карбуратор провидном лепљивом траком на десну ручицу тако да могу да га вратим сам . Подмазујем га редовно и чистим али реко нек га они дотерају још мало али поједо говно .
Мени нису ништа рекли због плавог Хускварниног уља у мешавини , само да не ваља да стоји мешавина дуже од 20 дана зато што испари уље. А то сам знао и без њих . Да се уље разгради па остане чист бензин.
 
- - - - - - - - - -

који је то карбуратор mp15/1e40f-5a.8c ? помињу пре ознаке карбуратора и bc1250, vb, 5290e,vb. ако је овај карбуратор за бц 1250 остаје ли овом мом снага 1,9. кс или ће да се смањи? како се подешава на овом карбуратору лер гас на овом карбуратору ? горњим завртњем као на старом или на доњем који има опругу ?

Karburator za bc1250,bc1900 su potpuno isto....tako da nisu mogli zameniti...jer od ostalih bc modela neodgovara...
gornji sraf je za ler a donji za protok goriva.
 
markokog1982@dobro je da se odnese na pregled samo ja to ne mogu jer moram poslati brzom poštom i gde sam sa cenom! Vidim da se svi žale na to paljenje. Ja imam BC900 i kada palim blokiram gas sa dugmetom za start a saug je zatvoren. Povučem dva puta i kada se javi kao da hoće da upali tada otvorim saug i povučem i starta bez problema i nikada nisam imao problem oko paljenja!

Послато са HTC Desire 310 уз помоћ Тапатока
 
Marko, kazi im 'ladno, ako te pitaju u vezi boje goriva, da ti svoj trimer "vozis" na dizel, zar nije predvidjen za lozak? :haha: Bas me interesuje sta bi bila reakcija :svinja:
 
Ostavio sam im trimer jos prekljuce. Juce ih zvao i kazu da nije gotov i da nekada moze to da traje po nekoliko dana (obican servis), a preko telefona mi rekli kako mogu i da sacekam kada dodjem ako nema guzve.
Mozda me pozovu danas. Videcemo vec pa vam javljam. U svakom slucaju, cena je povoljna a oni su od mene udaljeni nekih 2-3km. Zamenice mi i onu gumicu koja drzi cevcice na rezervoaru. Svecicu sam skinuo moju novu koja je stavljena nova skoro. Prvo sam upalio sa novom svecicom, zamenio je i upalio ponovo. Vise trimer pusi kao da sam pojacao mesavinu. Normalno, losije sagoreva.
 
Zvao sam Einhell servis i kažu da je karburator 3-4000, mislim da mi se ne isplati, jer dok dodam ruke, pa svećica, pa filteri i ko zna šta bi još menjali, mogu pa novi Einhell da kupim. Njihov je moto, jeftin u nabavci, skup za održavanje.

Sent from my x600
 
Zeznuli su i mene u villager-u. Sad su me pozvali i rekli da je trimer gotov i da poprsvka kosta 2380 din. Ja pitao zasto toliko, i rekli su da je morao karburator da se zameni.
Pitao sam zasto me nisu pozvali i obavestili o tome pre zamene obzirom da je trimer bio ispravan, i oni mi rekose da mogu da vrate moj stari karburator ako hocu.
Rekoh im da cu da razmislim i da im javim. Bas sam popizdeo i mislim da cu da im trazim da vrate moj karburator.
 
Trazili ste sad gledajte. Jos gori slucaj sad moze da ispadne da tu uture neki rashodovan karburator pa da posle stvarno moras da menjas .Ali dok se na spostvenoj kozi neko neopece nema pomoci
 
Karburator za vilager na netu imas za 1000din , sam ga zamenis i pun gas u narednu godinu....

- - - - - - - - - -

Karburator za bc1250,bc1900 su potpuno isto....tako da nisu mogli zameniti...jer od ostalih bc modela neodgovara...
gornji sraf je za ler a donji za protok goriva.
Postoje dva tipa karburatora za vilager sa manjim i sa vecim difuzorom za 1.9 je sa vecim i nema greske. Difuzor je precnik grla da bi se razumeli.
 
Zeznuli su i mene u villager-u. Sad su me pozvali i rekli da je trimer gotov i da poprsvka kosta 2380 din. Ja pitao zasto toliko, i rekli su da je morao karburator da se zameni.
Pitao sam zasto me nisu pozvali i obavestili o tome pre zamene obzirom da je trimer bio ispravan, i oni mi rekose da mogu da vrate moj stari karburator ako hocu.
Rekoh im da cu da razmislim i da im javim. Bas sam popizdeo i mislim da cu da im trazim da vrate moj karburator.

Зајебали те ко мене . Ти си изгледа мање радио са тримером па ти не треба подмазивање а мени нису хтели зато што је изгледа много радио. Ако узмеш твој са новим карбуратором види да ли твој има два завртња . Зашта су ти узели 110 динара више него мени? Мени само заменили карбуратор .


- - - - - - - - - -

Karburator za vilager na netu imas za 1000din , sam ga zamenis i pun gas u narednu godinu....

- - - - - - - - - -


Postoje dva tipa karburatora za vilager sa manjim i sa vecim difuzorom za 1.9 je sa vecim i nema greske. Difuzor je precnik grla da bi se razumeli.

А грло је рупа на карбуратору до цилиндра или нешто друго? Овај што су скинули нема други завртањ.
 
Sumadinac, zamenili su mi i gumicu na rezervoaru da se ne prosipa gorivo. Moguce da je to. Videcu sutra kada budem otisao po njega.
 
Pozdrav drugari! Nisam odavno bio ovde. Kosilo se, igralo se letos... dok trava nije izgorela i toliko o tome! :)
Trimer potrosio mesavin do kraja i sada podmazan ceka prolece. E sad pre proleca treba ako Bog da uleteti cirkularom u rastinje voca koje sam zapustio bas.
Nikad cirkularom nisam radio, imam Villager BC 2100XC, pa mi treba savet iz prve ruke sta i kako se radi sa njim kad se seku mladice voca od 10ak cm precnika.
Sumadinac, ti si posekao tone cirkularom, daj neki info meni neukom, da se ne brukam! :haha:
 
Стави мали метални штитник и циркулар и пази да ти гледано одозго десна горња четвртина циркулара не пипа дрво или дебље трње зато што ће да ти одлети циркулар у леву страну тако јако и брзо да можеш неког да повредиш ако се налази близу. Ако немаш метални штитник онда скини пластични да га не поломиш. Тај удар је исти као код моторне тестере. Остало је на теби како ћеш да сечеш. И обавезно чврсто држи ручице кад сечеш трње и танко дрвеће и оштри циркулар кад се иступи. Циркулар као Хускварнин Скарлет или сличан Вилиџеров или Стилов су за дебље жбунове , трње и тање дрвеће , циркулар са шиљатим зубима је за купињу и танко жбуње. Трокраки нож је добар за млевење купиње.- - - - - - - - - -И без заштитног визира никако у трње. Наочаре у трњу не представљају никакву заштиту.
 
Ако сам добро разумео, дрвце сечем са десна на лево. И пазим да у повратку не закачим десном страном циркулара (гледано одозго) да не одскочи. Иначе ради се о циркулару који сам добио уз тример. Крупнији зуби, као Скарлет. Хвала Шумадинац! :ppozdrav:
 
Da,bas tako.Ja koristim Husqvarna Scarlet cirkular na mom Husqvarna 240R jako mnogo,bez problema mogu da se sijeku drva od 10cm.Bitni je da radis pazljivo i sa osjecajem,nemoj da silis trimer.Dobro "zaleti" cirkular i potom pocni da rezes,pratis zvuk i pazis da se motor ne davi.Pazi se bodljikave zice i slicnog,moze biti jako opasno kad cirkular to baci.Niposto nemoj dozvoliti da ti drugi ljudi budu u blizini dok radis!Silk na trimeru moze gadno da udari i poreze ali cirkular bi trenutno odrezao svaki dio tijela koji bi dodirnuo.

Poslato sa Samsung Galaxy
 
Ако сам добро разумео, дрвце сечем са десна на лево. И пазим да у повратку не закачим десном страном циркулара (гледано одозго) да не одскочи. Иначе ради се о циркулару који сам добио уз тример. Крупнији зуби, као Скарлет. Хвала Шумадинац! :ppozdrav:

Нема на чему. И бре дрвце , секао сам са Вилиџером и Скарлетом од 22 зуба багрење од 10-12 сантиметара и шљиву од 15. Да сам имао пара за онај од 24 секао би дебље. Тример не ради на истом принципу као моторна тестера
Тестера сече на снагу а тример на брзину . Ако притегнеш у дрво више него што треба он стаје а тестера наставља даље .
 
И бре дрвце , секао сам са Вилиџером и Скарлетом од 22 зуба багрење од 10-12 сантиметара и шљиву од 15. Да сам имао пара за онај од 24 секао би дебље .

Kolika razlika je u ceni od 22 i 24 zuba? Ja bih ipak ponovo kupio od 22 zuba, jer mislim da mu je mnogo da ga forsiram i tupim sa tako velikim drvima. Pogotovo kada secem medju. Cim naidjem na nesto deblje, preskocim pa prvom prilikom uzmem malu testeru, upalim je za tri sekunde, isecem isto za toliko, ugasim i nastavim dalje. Jos kada rade dvojica, onda ovaj drugi uradi ovo sa testerom da ja ne skidam trimer i drvo kao i da nije bilo na putu.

Inace preuzeo sam trimer. Platio punu cenu i to je to. Nisam ga mnogo zagledao ali vidim da mu je rezervoar prljav tj nisu ga uopste ni malo ocistili sto je skroz nekorektno.

- - - - - - - - - -

Upalih trimer da isprobam kako radi, i ruku na srce, ima lepe razlike. Bas je osetljiv na gasu i to sa njegovom starom svecicom koju sam nakacio pre servisa.
 
Nazad
Vrh