Trimeri

Ne,izvini ti,ali molim te nadji gde sam napisao da je sa nozem bilo cedjenje suve drenovine,pa postavi ovde da se i ja podsetim kad to bejase.Sa nozem kosi toliko lako da nema potrebe za vecim gasom,a to sto izgleda dosta novo samo govori o njegovom kvalitetu.Niti sam ga dodatno ostrio,niti ima ikakvih ostecenja,a dosta puta je dolazio u kontakt sa kamenjem tako da mogu da kazem da je prilicno dobar.Naravno da nisam mogo nesto extremno da ga iskoristim kad sam do sad sa trimerom potrosio oko 13 rezervoara,a eno covek uzeo nov trimer i odmah problemi pa je u vezi sa tim moja prethodna poruka i slike.
to nikako ne govori o njegovom kvalitetu vec samo o tvojoj nedovoljnoj exploataciji sad ces ti sigurno reci da je od titanijuma,vasionskog celoka ili neceg u sta se ja nerazumem ali ti njega nisi koristio ni u drenovini ni u siru ni u mleku i to je jedina istina a ti pisi sta ti je volja.
 
@Pavle.

Za manje površine i hobi upotrebu Villager je vrh , za veće površine i zahtevniji rad treba uzeti odgovarajuće mašine.

Ne bi verovao šta je sve uradio Villager BC-900 za 5-6 god korišćenja i ništa mu nije crklo , a komšija je kupio novu Husqvqrnu i pet puta za mesec dana je bila u servisu tako da sve je to relativno i dosta zavisi od onoga ko radi sa mašinom.

Tog vilagera ne bih uzeo ni da mi ga daju dzaba .Video sam ja koliko to vredi i kako se sa njim radi.Tu prevaru moze da kupi samo neko ko pojma nema o masinama i ko gleda da kupi stogod jeftino.Ja kad radim onda radim sa pravim alatom a ne sa sigrackama i trabakulama.
 
Tog vilagera ne bih uzeo ni da mi ga daju dzaba .Video sam ja koliko to vredi i kako se sa njim radi.Tu prevaru moze da kupi samo neko ko pojma nema o masinama i ko gleda da kupi stogod jeftino.Ja kad radim onda radim sa pravim alatom a ne sa sigrackama i trabakulama.
Zasto smatrate da je Villager los? Za odnos ulozeno-dobijeno, moze li da se kupi koji bolji trimare(osim polovnog)?
I ja sam vise za Stihla ili Husqvarnu, ali problem su ::novac::. Po meni, Villager nije uopste los, ali da se sa njim ide u zaradu i da radi po ceo dan, za to nije. Za svoj posed i krcenje oko njiva uz kvaliteno 2t ulje ima da radi, nema da stane:ppozdrav:
 
Sa tim vilagerom nikad ne znas kako ces i koliko da radis.Krenes da kosis travu a vreme utrosis na popravku te karabajle.Zagovorio sam onomad nekog nesretnika da mi pokosi voce .Danima je odlagao zbog svakojakih kvarova i gledao sam kako se pati sa tim vilagerom i toliko sam se iznervirao da sam kad je konacno dosao hteo da ga najurim iz voca.Samo zbog njega sam otisao i kupio svoj trimer da ne gledam ono mucenje i patnju.Muke bozije prvo da ga upali a kad ga upali nesto trokira.Steluj podesavaj pali gasi pa taman to usteluje ono puce ono cudo sto drzi najlon,.Covek nosi sa sobom dve kutije alata i delova onda smo po travuljaci trazili neki saf koji se odvrnuo i na kraju kad se sve kako tako sklopilo ono puce neki zupcanik.Sutradan pade kisurina a moje voce osta nepokosoeno e rekoh sebi pravac u ducan i kupi najskuplji trimer jebes te kineze i majstore koji sa njima idu u nadnicu.
 
Juce sam posle 3 godine naiso na prvi ozbiljniji problem sa mojim vilagerom 1.25!kako sam ga upalio primetio sam kao da trokira ali radio ali posle nekih 5 minuta se ugasio i nije hteo da upali!Ja kao laik uymem svecicu vidim yamascena ocistim smirglom i to je upalilo odradio posao mada nije slozilo rad!sada opet uzeo da skinem svecicu i cinimi se da je opet zamascena e sad dal je u pitanju samo ona ili nesto ozbiljnije!
img20140925141554782.jpg

img20140925141619046.jpg
 
Villager je dobar za hobi koriscenje, za sta on i jeste namenjen. Neko ko za sebe tvrdi da se razume u masine sigurno nece zvati nekoga ko ima Villager da mu usluzno kosi vocnjak ili slicno. Ja imam Villager motorku, motornu prskalicu i trimer i za ono sto meni treba je super. Sigurno necu dati 1500 evra da bi nesto koristio par puta godisnje.
 
Juce sam posle 3 godine naiso na prvi ozbiljniji problem sa mojim vilagerom 1.25!kako sam ga upalio primetio sam kao da trokira ali radio ali posle nekih 5 minuta se ugasio i nije hteo da upali!Ja kao laik uymem svecicu vidim yamascena ocistim smirglom i to je upalilo odradio posao mada nije slozilo rad!sada opet uzeo da skinem svecicu i cinimi se da je opet zamascena e sad dal je u pitanju samo ona ili nesto ozbiljnije!
img20140925141554782.jpg

img20140925141619046.jpg
Po slikama vidi se da nije dobro sagorevanje. Pogledaj da nije filter vazduha potrebno malo oprati, ocistiti. Cim ima ovoliko naslaga na svecici i unutrasnosti cilindra nesto ne stima. Mozda si i mesavinu malo zamastio vise? Moze biti dosta stvari. Koje ulje koristis , koliko stavljas ml na litar benzina?
Ja da sam na tvom mestu , rasklopio bih ga i ocistio od karbonskih naslaga. Verovatno je otvor za auspuh na cilindru pun a mozda i auspuh. Nista dok se ne rasturi u sitne cinioce, bar ti vitalni delovi.:ppozdrav:

Moj ima preko 3godine (ako se dobro secam) i nema ni upola toliko naslaga na celu klipa i svecici a poznat sam da volim vise ulja u mesavini a bogami volim i da stisnem masinu da iz nje izvucem maksimum i da masine rade na optimanim temperaturama jer se tada najmanje i karbona hvata. To mora da ima lepu kafenu boju bez naslaga karbona, jer je on smrt za 2T masine.
 
Tog vilagera ne bih uzeo ni da mi ga daju dzaba .Video sam ja koliko to vredi i kako se sa njim radi.Tu prevaru moze da kupi samo neko ko pojma nema o masinama i ko gleda da kupi stogod jeftino.Ja kad radim onda radim sa pravim alatom a ne sa sigrackama i trabakulama.

Pokusaj da me ubedis u tu tvoju teoriju! Vidi se da si mnogo pokosio vilagerom kad ga tako kudis...
Moj Vilager BC750 0,75kw kupljen pre 7-8 godina, na njemu do sad ni jedan jedini kvar, prva fabricka svecica je na njemu. A pokosio je mnooooooooooogo trave,korova,vrzina i ostalog rastinja! Osecam da je malo oslabila masina nema snage kao kad je bio nov ali i dalje radi bez greske. Bilo je dana kad ga nisam odmarao po ceo dan, jedini njegov odmor dok sipam gorivo i teraj dalje... Da ne duzim, veliki broj mojih prijatelja koristi Vilager trimere, nisam primetio da se neko zali na njih. To su ljudi sa sela sa velikim placevima bastama, vocnjacima itd. koje odrzavaju trimerima, nije neka gradska zajebancija od 2-3ara kosenja godisnje....
 
Ja do sada nisam imao nikakvih problema mada i ne koristim ga nesto mnogo moyda 200 sati ya sezonu mada ga ganjam dobro i bio sam prezadovoljan!stil ulje koristim 20ml na 1l benzina a zimus sam ga detaljno rastavio i filter odmastio i normalno sve podmazao!
 
Ma vise je problem u ljudima koji kupuju i koriste Villager,nego u njemu samom.Uglavnom su to ili ljudi iz gradskih sredina koji u zivotu nisu upalili neku masinu,a ne radili sa njom i onda nkao aj da kupe trimer i kupe Villager jer je jeftin i dosta zastupljen.Naravno zbog neiskustva i nedostatka osecaja dolazi do kvarova.Ima i onih drugih koji nemaju dovoljno novca i kupe Villager i onda kao sa njim da namlate pare,a po pravilu su jos i majstori za ssve i svasta i naravno i oni ga brzo upropaste.
Imam ja ovde u komsiluku taj drugi slucaj,doduse trimer jos nije upropastio,ali sve drugo jeste.Bas danas isprobava majstor svoju novu Villager testeru,koja mu je ne znam koja po redu.I tako je to,u principu kad ga kupi neko ko zna da radi i sa cime radi ima da traje i traje.
 
Zato sto ne odgovara prihvat kao prvo kao drugo ne odgovara fizicki pa neodgovara promer dizni jer je taj trimer kiinez koji nema ni 2ks a kamo li 3,5 samim tim ima oko 50ak kubika najvise a 045 imaju od 75 do 81 pa i 87 naj kasniji modeli 94. Zaboravi.:sjasi:

mehnika nije problem , napravim prelazni dio , filter improviziram ... tu sam jako liberaran


Ako gledam ovu stranicu , HS serija , koja je montirana na 045 , pokriva kubikažu od 50-100 kubika ..to je veliki raspon
http://www.tillotson.ie/products-carb-diaphragm.php#HS


bilo bi mi lakše da imam karburator iste kubikaže , ali nemam
 
Poslednja izmena:
Ako trazis zamenu za taj karburator a da bude kvalitetniji i da pasuje na tvog kineza onda je to Walbro wyk ili walbro wy karburatori koji su isti kao i kineske kopije sto se stavljaju na straus trimer i uostalom na sve kineze Vilager.......:cool:
Opciju da prebacis karburator sa 045 na tvog kineza neces uspeti.
 
Nazad
Vrh