Trimeri

Prvo koriscenje trokrakog noza kod Villagera BC1900XC, totalni kolaps sistema!
Danas sam pokusao da koristim trokraki noz i jedva sam se iskontrolisao da ga ne polomim u parcad.
Prvo koriscenje, polomi se nozic za silk na stitniku. Rekoh jbg, cena kostanja pocetnickog rada, zasto ne skidoh donji deo stitnika sa nozem.
Nastavim dalje, kada imam osecaj kao da noz dohvata stitnik i samo cagara. Iskljucim trimer, pogledam, skoro 10cm udaljenijedni od drugog? Opet upalim trimer, kao da se plastika uvija donjim delom i dohvata noz,meni i sada nemoguce deluje. Tri, cetiri otkosa i puce ceo stitnik, na mestu gde se drzi srafovima i da steta ne bude mala, sraf koji se usrafljuje u cev trimera, da li od vibracija prosiri svoju rupu na cevi?
Aj, kupicu novi stitnik i zamenicu ga, ali treba sada i tu prosirenu rupu nekako zavariti ili probusiti novu, gde i kod koga?
Pri radu sa silkom radi odlicno, a kada sam stavio noz to je umelo da bas zavibrira? Proverim da li sam sve lepo zavio i pricvrstio, sve na svom mestu, nigde nema lufta, ali ono bas zavibrira i tako se napravi steta.
Znam, rece mi da skinem stitnik kada budem radio sa nozem, ali bilo mi je frka, sta ako se otkaci noz, pa ovako kao deluje sigurnije, a i na youtube video sam da rade sa stitnikom i zato sam ga ostavio.

Sada sedim i nerviram se i nemam pojma sta je bilo?

Cekam komsiju da dodje sa posla, pa da pogleda.

Uzas i totalno razocarenje. Pozdrav.
 
Kada ste stavili noz, morali ste da skinete taj donji plasticni deo stitnika koji drzi nozic za odsecanje silka....
Kod mene je na 1900bx kad okrenete stitik naopako bio jedan krstasti sraf, kada se odvrne taj donj deo koji je kao zavesica ima dva drikera i skine se...
Sad malo sturo uputstvo, malo nepaznje i eto belaja...ako niste dobili ili procitali uputstvo bilo bi dobro http://www.oleomac.co.rs/uputstva/bc900,bc1250,bc1900.pdf
I sta je bilo, bilo ipak ste Vi kupili njega:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Prvo koriscenje trokrakog noza kod Villagera BC1900XC, totalni kolaps sistema!
Danas sam pokusao da koristim trokraki noz i jedva sam se iskontrolisao da ga ne polomim u parcad.
Prvo koriscenje, polomi se nozic za silk na stitniku. Rekoh jbg, cena kostanja pocetnickog rada, zasto ne skidoh donji deo stitnika sa nozem.
Nastavim dalje, kada imam osecaj kao da noz dohvata stitnik i samo cagara. Iskljucim trimer, pogledam, skoro 10cm udaljenijedni od drugog? Opet upalim trimer, kao da se plastika uvija donjim delom i dohvata noz,meni i sada nemoguce deluje. Tri, cetiri otkosa i puce ceo stitnik, na mestu gde se drzi srafovima i da steta ne bude mala, sraf koji se usrafljuje u cev trimera, da li od vibracija prosiri svoju rupu na cevi?
Aj, kupicu novi stitnik i zamenicu ga, ali treba sada i tu prosirenu rupu nekako zavariti ili probusiti novu, gde i kod koga?
Pri radu sa silkom radi odlicno, a kada sam stavio noz to je umelo da bas zavibrira? Proverim da li sam sve lepo zavio i pricvrstio, sve na svom mestu, nigde nema lufta, ali ono bas zavibrira i tako se napravi steta.
Znam, rece mi da skinem stitnik kada budem radio sa nozem, ali bilo mi je frka, sta ako se otkaci noz, pa ovako kao deluje sigurnije, a i na youtube video sam da rade sa stitnikom i zato sam ga ostavio.

Sada sedim i nerviram se i nemam pojma sta je bilo?

Cekam komsiju da dodje sa posla, pa da pogleda.

Uzas i totalno razocarenje. Pozdrav.

Ako se otkaci noz ili cirkular taj plasticni stitnik te sigurno nece zastiti. Za cirkular imas metalni stitnik koji sec pricvrscuje na mesto sesirica koji stoji kad se koristi glava sa silkom. Bez brige , sve je stvar iskustva i svaka skola se placa.
I kod mene se ta rupa na cevi prosirila i to dobro. Po mom misljenju to se dogodilo zato sto silk kad je predugacak udara po stitniku jer ga noz ne odsece. Ili ako seces trnje ili šiblje pa ono udara po stitniku i polomi ga.
Nož uopšte ne koristim za košenje i trnje. Samo silk i cirkulare.
 
Poslednja izmena:
Jeste da ponekad posavetujem da neko uzme Villager,ali za te pare to je najmanje "zlo",tako da je to ipak kinez i kvalitet materijala je ravan O,sta li rade kolege sa Strausima od 3,5 ks ?
 
Prvo koriscenje trokrakog noza kod Villagera BC1900XC, totalni kolaps sistema!
Danas sam pokusao da koristim trokraki noz i jedva sam se iskontrolisao da ga ne polomim u parcad.
Prvo koriscenje, polomi se nozic za silk na stitniku. Rekoh jbg, cena kostanja pocetnickog rada, zasto ne skidoh donji deo stitnika sa nozem.
Nastavim dalje, kada imam osecaj kao da noz dohvata stitnik i samo cagara. Iskljucim trimer, pogledam, skoro 10cm udaljenijedni od drugog? Opet upalim trimer, kao da se plastika uvija donjim delom i dohvata noz,meni i sada nemoguce deluje. Tri, cetiri otkosa i puce ceo stitnik, na mestu gde se drzi srafovima i da steta ne bude mala, sraf koji se usrafljuje u cev trimera, da li od vibracija prosiri svoju rupu na cevi?
Aj, kupicu novi stitnik i zamenicu ga, ali treba sada i tu prosirenu rupu nekako zavariti ili probusiti novu, gde i kod koga?
Pri radu sa silkom radi odlicno, a kada sam stavio noz to je umelo da bas zavibrira? Proverim da li sam sve lepo zavio i pricvrstio, sve na svom mestu, nigde nema lufta, ali ono bas zavibrira i tako se napravi steta.
Znam, rece mi da skinem stitnik kada budem radio sa nozem, ali bilo mi je frka, sta ako se otkaci noz, pa ovako kao deluje sigurnije, a i na youtube video sam da rade sa stitnikom i zato sam ga ostavio.

Sada sedim i nerviram se i nemam pojma sta je bilo?

Cekam komsiju da dodje sa posla, pa da pogleda.

Uzas i totalno razocarenje. Pozdrav.
uzemeš ono ljepilo za metal-tekući metal i to zalijepiš neće da popusti
 
Jeste da ponekad posavetujem da neko uzme Villager,ali za te pare to je najmanje "zlo",tako da je to ipak kinez i kvalitet materijala je ravan O,sta li rade kolege sa Strausima od 3,5 ks ?
uzivaju u radu sa njim poneka sitniji zahvat kao mehanizam za paljenje al nema ulaganja sve se da popraviti,inace kad smo vec kod njega mogu vam reci da sam juce polomio cilkular otislo 9 zuba ko da nisu ni postojali.Inace sto se tice masine jos uvek sam ubedjen da je jaca od 1900 villagera.Sve je to kinezarija i kvalitet jeste slab,al zasto jedan isti trimer platiti 3 puta skuplje,zbog garancije od 2 godine pa eto neka ti sad stitnik zamene u garanciji.
 
Alko je isto sto i vilager, samo malo jeftiniji. Koliko sam imao prilike da vidim, apsolutno identican. Verovatno ista fabrika u kini pravi i za jedne i za druge, samo sa drugom bojom i drugim imenom.

- - - - - - - - - -

Alko je isto sto i vilager, samo malo jeftiniji. Koliko sam imao prilike da vidim, apsolutno identican. Verovatno ista fabrika u kini pravi i za jedne i za druge, samo sa drugom bojom i drugim imenom.
 
Prvo koriscenje trokrakog noza kod Villagera BC1900XC, totalni kolaps sistema!
Danas sam pokusao da koristim trokraki noz i jedva sam se iskontrolisao da ga ne polomim u parcad.
Prvo koriscenje, polomi se nozic za silk na stitniku. Rekoh jbg, cena kostanja pocetnickog rada, zasto ne skidoh donji deo stitnika sa nozem.
Nastavim dalje, kada imam osecaj kao da noz dohvata stitnik i samo cagara. Iskljucim trimer, pogledam, skoro 10cm udaljenijedni od drugog? Opet upalim trimer, kao da se plastika uvija donjim delom i dohvata noz,meni i sada nemoguce deluje. Tri, cetiri otkosa i puce ceo stitnik, na mestu gde se drzi srafovima i da steta ne bude mala, sraf koji se usrafljuje u cev trimera, da li od vibracija prosiri svoju rupu na cevi?
Aj, kupicu novi stitnik i zamenicu ga, ali treba sada i tu prosirenu rupu nekako zavariti ili probusiti novu, gde i kod koga?
Pri radu sa silkom radi odlicno, a kada sam stavio noz to je umelo da bas zavibrira? Proverim da li sam sve lepo zavio i pricvrstio, sve na svom mestu, nigde nema lufta, ali ono bas zavibrira i tako se napravi steta.
Znam, rece mi da skinem stitnik kada budem radio sa nozem, ali bilo mi je frka, sta ako se otkaci noz, pa ovako kao deluje sigurnije, a i na youtube video sam da rade sa stitnikom i zato sam ga ostavio.

Sada sedim i nerviram se i nemam pojma sta je bilo?

Cekam komsiju da dodje sa posla, pa da pogleda.

Uzas i totalno razocarenje. Pozdrav.
Ja evo opet ne mogu da verujem sta se desava sa tim trimerom.Da li je to danak neiskustvu ili to uopste nije Villager BC 1900 XC?Jel si siguran da to nije neki drugi trimer sa nalepnicom Villager?Niti je ta plastika stitnika slaba kao sto pricate niti noz stvara vibracije,a i postoji metalni stitnik za noz i cirkular,bar kod mene.Ja sam kosio sa cirkularom i nisam skidao plasticni stitnik i da kucnem u drvo nista mu ne hvali niti je se rupica prosirila.E ja sam odma skinuo onaj nastavak,kao zavesicu jer mi je smetao da kosim bas nisko.Moj Vili i dalje u fabrickom stanju bez ikakvih ostecenja i nadam se da ce tako i da bude u buduce.Do sad sam potrosio oko 12-13 rezervoara i bas cu da ga slikam da se vidi da mu nista ne hvali.
 
Imam Villager 1250.Pali lako,ali nece da primi gas.Promenio sam filter u rezervoaru i pokusao da podesim vazduh,ali i dalje isto.U cemu li je problem?
 
Druze,ne razumem pitanje bas u potpunosti.Primi malo gas,ali ubrzo (posle sekundu-dve) izgubi,ali nece da se ugasi,iako i dalje drzim ruku na dugmetu gasa
 
U rezervoar sam sipao goriva i kosio dvoriste,kada sam napravio kracu pauzu tada je pocelo.Mislio sam da mi je mesavina jaka(malo ulja)malo sam dosuo ulja nista se nije promenilo,sem sto je poceo malo da pusi.
Tintoreti,kod koga da odnesem da mi to pogleda,jer ne bih da zajebem masinu?
Najbolje kod Isailovica vise norveske kuce ili kod rasa u lozanj
 
Ako se otkaci noz ili cirkular taj plasticni stitnik te sigurno nece zastiti. Za cirkular imas metalni stitnik koji sec pricvrscuje na mesto sesirica koji stoji kad se koristi glava sa silkom. Bez brige , sve je stvar iskustva i svaka skola se placa.
I kod mene se ta rupa na cevi prosirila i to dobro. Po mom misljenju to se dogodilo zato sto silk kad je predugacak udara po stitniku jer ga noz ne odsece. Ili ako seces trnje ili šiblje pa ono udara po stitniku i polomi ga.
Nož uopšte ne koristim za košenje i trnje. Samo silk i cirkulare.
Kako sada tu rupu zakrpiti?
Da li mi je bolje zavariti u tu prosirenu rupu maticu za sraf imbus 4 ili podici za 1cm i probusiti novu, sa navojem za sraf. Prvo resenje mi deluje dobro, zato sto ce matica biti jace gvozdje i drzace bolje sraf od aluminijumske drske koja se od vibracija glodje, ali ne znam moze li var izdrzati te vibracije, a da se ne odvari? A kod drugog resenja, samo ce se silk produziti i dobiti vecu kosionu povrsinu, jer ce nozic biti sada malo udaljeniji od fabrickog.
Sta mi prorucujes ili sta preporucujete?
Podrav
 
Zanima me vasa preporuka za neki trimer. Koristio sam kineza(Green) 3godine, nije se ozbiljno kvario ali non-stop neke sitnice. Da napomenem treba mi za kosenje travnjka 10-ak ari,uvratina sa travom 10-ak ari, uvratina sa sibljem(debljine prsta)2-3ara. To je to u jednom kosenju(vise dana ne sve odjednom) broj kosenja zavisi od godine. Koji trimer moze a da nije preterano skup
 
Evo ja montirao na mog Vilija trokraki noz i potrosio pola rezervoara i to bez ikakvih problema,pupu,da ga ne ureknem.Niti nesto preterano vibrira,niti moze da zakaci u plasticcni stitnik,a i srafcic je izdrzao vibracije i opterecenje.Izgleda da sam naleteo na primerak za nemacko trziste.
 
Evo ja montirao na mog Vilija trokraki noz i potrosio pola rezervoara i to bez ikakvih problema,pupu,da ga ne ureknem.Niti nesto preterano vibrira,niti moze da zakaci u plasticcni stitnik,a i srafcic je izdrzao vibracije i opterecenje.Izgleda da sam naleteo na primerak za nemacko trziste.
Izvini molim te ali taj noz ti dosta novo izgleda posle nekog robusnijeg koriscenja u uslovima cedjenje suve drenovine kako si sam vec pisao.
 
Nazad
Vrh