Trimeri

@Mindjusar
Pa koliko kostaju ti gore trimeri?


Vidjao sam po oglasima fs350, za koji traze po 300-350e, a izgledaju kao da se nisu gasili nikad.

Za 300-350e vec mozes da uzmes lep trimer. Jedino ukoliko ne nameravas da kosis nesto sto se meri u jutrima. A onda se svakako neces usreciti ni sa cim sto je polovno.
 
150-200eura,a treba da kosi uvratine njiva,žbunje,trsku,pa i nije naivno,ali drugar mi ih održava,tako da verujem da i nešto što je pohabano,može popraviti
 
Za to da nadjes delove tesko. A da ga budzis to nije to. S druge strane kineski ti nisu za zahtevnu upotrebu. Ako mezes da skupis za fs350 polovan. neko da ga pogleda da budes siguran da je u dobrom stanju, to je proverena masina, a i ima delova.
 
Ima kvalitetnih delova za njih da se nađe samo je i cena kvalitetna tako da bolje kupi u startu nešto bolje. Ja sam na fs 80 menjao klip,karike,igličasti ležaj,karburator i još neke sitnice , delovi oko 15o e ,bolje da sam ga dao za 50 eura dodao tih 150 +još nbešto imkupio fs 150 na sajmu sa sve popustom. Inače od 2004 radi i odplatio je sebe više puta.
 
Pa ako ti ih drugar odrzava kazi mu da ti nadje dobar trimer za tebe. Ko ce ti naci jeftiniji i bolji trimer od njega , pod uslovom da ti je drugar.:riba:
Nema u ponudi kod njega u servisu,čekam ga od proleća,pa mu nije ništa naletelo,a da bi mi preporučio
Ako neko ima neku preporuku,za nešto ozbiljnije,da može da se arči,do 300eura,prihvatam
 
Poslednja izmena:
Sta moze da bude problem na Stihl fs 120 ima poveliki gas u stanju mirovanja a i u toku rada kad pustis gas nece da smanji dovoljno,nego noz i dalje okrece.Menjao sam mesavinu ali nije do toga.
 
Jesi li radio na istoj lokaciji ili na lokacijama sa približno istom nadmorskom visinom? Jesi li išta radio na trimeru, čistio/mijenjao filtere?
Možda je gazda na pumpi odlučio da sipa manje vode u gorivo, nikad se ne zna. :osmeh:

Probaj pola na ugrijanoj mašini malo okrenuti taj LA pa ako bude radila kako treba napuni rezervoar do vrha i gas.
 
Možda je stari filter bio jako prljav,pa je gušio motor,a sa novim filterom da ima veći ler,jer ima normalan dotok vazduha,ili da posle zamene filtera vuče negde falš vazduh
 
Filter goriva može biti zaštopan, ali tad bi pravio problem u radu da ne može zavrtiti na više obrtaje. Sa ovim podešavanjem ne možeš ništa izgubiti, to je i napravljeno da korisnik podešava na licu mjesta jer nijedna mašina se ne ponaša uvijek isto. Dostupno se spolja, podešava se malim ravnim šarafcigerom. Piše H L i LA, ti podešavaš samo ovaj zadnji za početak.

Ne mogu sad naći fotografiju jer pišem sa telefona, ali može se neći i u uputstvima na internetu ili ako imaš ono originalno kad si kupio mašinu.
 
Trimeri, motorne testere i slične mašine ovim, imaju veliku vibraciju prilikom rada, te se ta podešavanja upravo iz tog razloga mogu poremetiti i doći do nepravilnog rada. Upravo zato su i ostavljeni ti šrafovi tzv vijci, kako bi se bez većih poteškoća mogla podesiti optimalnija smeša ili ler gas. Inače, zamena filtera za vazduh, na svim motorima u većini slučajeva zahteva novo podešavanje...
 
U rezervoar sam sipao goriva i kosio dvoriste,kada sam napravio kracu pauzu tada je pocelo.Mislio sam da mi je mesavina jaka(malo ulja)malo sam dosuo ulja nista se nije promenilo,sem sto je poceo malo da pusi.
Tintoreti,kod koga da odnesem da mi to pogleda,jer ne bih da zajebem masinu?
 
Nazad
Vrh