Trimeri

Sad se vidi makina.
Ja sam juce kosio sa mojim BC 1900 xc i izgleda da stvarno sve bolje i bolje radi ili se ja navikavam na njega.Mozda je i potrosnju malo smanjio,mada nisam siguran.Sad kosim sa nekom okruglastom strunom 2,4mm,a fabricka mi je bila neka cetvrtasta.
 
Eh jos pre par godina sam pricao da je villager trimer za nase potrebe (ne profesionalne) extra... :) Evo ga moj, pre neki dan mu promenio svecicu i onu zastitu kod glave onaj stitnik narandzasti. Posle 5 godina. Pokosio je mnogo, mnogo...izgoreo jedno 4-5 glava do sada...ali masina radi kao i prvog dana, posle svakog rezervoara nije lose kada je jaca trava da se malo ohladi, moze i na leru da odradi u hladovini, taman da se popije pivce pa dalje...i tako godinama :)
 
Bas takva kao sto si opisao je meni dosla uz trimer i stvarno je jaka.Kad sam sa njom kosio oko betona i kamena,krajevi se izlizu,ali ni delic ne otpadne.Sa njom sam cak seko i mladice bagrema,one bas tanke,ali posle se usilim pa strunom krenem i deblje da secem i tu je sredim.Posle sam trazio da kupim istu takvu,ali je nije bilo pa sam uzeo okruglastu 2,4mm.
 
Nisam naiso nikakve komentare i iskustva o Italijaskom Oleo mac-om i njihovim trimerima. Vidim da se prodajna mreza siri po Srbiji. Na izgle nisu losi. Kosim oko dva jutra povrsine.
Hvala unapred.
 
  • Kupuj i ne misli. Moja omiljena Marka. Bavi se proizvodnjom testera i trimera vec duzi niz godina i to radi kvalitetno. Po meni u rangu stihla.
Svi proizvodi pod imenom oleo mac su ustvari emak ali firma Emak prodaje svoje proizvode i pod brendovima kao sto su Olympyk, Olympic, Oleo Mac, Emak, Efco, Blitz, Folux, Spartan, Spartacus :ppozdrav: Nema greske samo dobra mesavina i udri::super::
Ja imam par njihovih testera ali trimer cu uzeti cim skupim para za njega. Za sada vilager odradjuje sve poslove bez pogovora. Imao sam i stihl i husqvarnu ali oleo mac je sledeci i to nov.:osmeh:
 
Elem, 1900 XC kako kaže zastupnik se više ne proizvodi, a i nema ga u prodaji.
Sada se dvoumim između 1700 i 2100XC. Sem što je prvi malo slabiji i nema cirkular za sečenje tanjih stabala -ima li još kojh razlika
Šta preporučujete?
 
Elem, 1900 XC kako kaže zastupnik se više ne proizvodi, a i nema ga u prodaji.
Sada se dvoumim između 1700 i 2100XC. Sem što je prvi malo slabiji i nema cirkular za sečenje tanjih stabala -ima li još kojh razlika
Šta preporučujete?
Imam 1900bx vise od tri godine, i za moje potrebe sam i vise nego zadovoljan. Naravno koliko para toliko i muzike, imao sam par sitnica, ali nista strasno. Uzeo sam ga uglavnom zbog krcenja, tada je bio najsnazniji od ponudjenih. Sad oba Vam zavrsavaju posao, ako imate puno da kosite, krcite naravno snazniji, lakse ce podneti, ako je to okucnica i manje povrsine 1700. :ppozdrav:
 
Uzeo bih trimer za kosenje.Nemam neku veliku povrsinu(oko 10a).Dvoumim se izmedju Husqvarne 128r i Sthil FS55.Cenovno su tu negde ali je Husqvarna malo jaca i bogatija opremom.
http://www.husqvarna.com/rs/products/128r/
http://www.odigledolokomotive.rs/proizvod/motorni-trimer-za-travu-11ks-fs-55-dvokraki-noz-stihl/

Molim kolege sa iskustvom da pomognu amateru :cvetic:
Znas kako,prvo proveri u prodavnici gde kupujes sta sve ide uz trimer (pusti ovo sto pise na sajtu),drugo,Stihl Fs 55 ima 0,75kw a ne 0.8 i trece,taj model se vise ne proizvodi,nasledio ga je Fs 56.Za tvoje potrebe zavrsavaju oba modela,s' tim da moj glas ide Husqvarni,Stihl FS 55 sam imao nekih par godina,nemaju kardan,vec sajlu,doduse dobrog kvaliteta
 
I pri kupovini, ako vam daju zapakovan trimer iz magacina, obavezno na licu mesta otvoriti i pogledati, da li je sve tu i na svom mestu!
Pisao sam ranije, pri kupovini ja sam pogledao samo da li je sve tu, a kasnije kada sam poskidao kuci celofane vidim zlo, pukla plastika oko motora, savijen deo kod glave...::jako_besan::garant je pilotirao sa neke visine. Srecom, bili su korektni i bez reci zmenili.
 
Elem, 1900 XC kako kaže zastupnik se više ne proizvodi, a i nema ga u prodaji.
Sada se dvoumim između 1700 i 2100XC. Sem što je prvi malo slabiji i nema cirkular za sečenje tanjih stabala -ima li još kojh razlika
Šta preporučujete?

Bc 2100 xc zbog snage i cirkulara. Tezina je ista kod oba modela i onda sto da ne uzmes jaci.
 
Da li sme ovo ovde da ima "lufta" primetio sam da se osovina po malo okrece levo i desno u odnosu na plasticno kuciste?
Ispod imaju dva srafa(jedan se vidi na slici drugi je odmah do njega)zategao sam ih srafcigerom ali opet osovina moze da se malo zarotira.
 
Ja se danas ponovio sa Villager 1700XC. Ako bude prilike, prva proba za vikend, pa ćemo videti.
Hvala forumašima na savetima.
 
Zdravo,

Kupio sam Villager BC 1900XC, po čitanju foruma možda najbolji odnos cene i kvaliteta, naravno za sopstvene potrebe, ne profesionalno. Sada ga je veoma teško naći, ali ja sam pozvao ovlašćene dilere koje sam našao na Villager sajtu i našao. Inače, ovu seriju BC 1900 XC sada su unapredili u BC 2100 XC sa vibracionim sistemom.

Sada me zanima kako početi sa radom sa ovim trimerom. Čuo sam da za prvo korišćenje trimera prvih sat vremena treba da radi na leru, pa tek onda početi sa košenjem?
Ima li negde video, savet ili upustvo kako to treba najbolje izvesti? Ne bih da nešto uradim kako ne treba, a prvi put se hvatam u igru sa ovim.

Pozdrav.
 
Nazad
Vrh