Trimeri

Traktorist, ako imas para husqvarnu ili stihl od 1,2 do 1,8 ks . 1,2 ks ako neces da krčiš trnje i tanje drvace mada sa tom snagom mozes i to. Ako hoces onda 1,8 ks . Ako nemas para onda villager 1250 rxc ili 1900 xc teraj.
 
Imam problem sa Villager 1900xc. Juce sam ga upalio, krenuo je lepo da radi, i posle minut dva vise nije primao gas...tj, na leru radi mirno, kad mu dam gas, zaleti se, i onda pocne da se gusi. Da li je tu u pitanju membranica u karburatoru, posto sam dosta nemaran s trimerom, retko kad ga ispraznim posle upotrebe, skoro uvek ostane gorivo u njemu....

- - - - - - - - - -

Probao sam tri razlicite svecice, varnicu baca lepo, a na karburatoru ne vidim nikakve srafice za stelovanje... jedino sto mi pada na pamet je ta membrana.
 
Proveri da ti nije auspuh zacepljen. Ja sam imao taj problem. Nije mogao da izbaci gasove i gusio se

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Pa obilazi radnje gde god vidis Villager proizvode i raspituj se za cene i uslove finansiranja pa ces da vidis gde ti je najjeftinije.Tako sam ja jedno 10-ak dana trazio i raspitivao se dok nisam naso gde mi najvise odgovara.U razgovoru sa trgovcem mozda dobijes i neki poseban popust ili neku opremu.
 
Imam problem sa Villager 1900xc. Juce sam ga upalio, krenuo je lepo da radi, i posle minut dva vise nije primao gas...tj, na leru radi mirno, kad mu dam gas, zaleti se, i onda pocne da se gusi. Da li je tu u pitanju membranica u karburatoru, posto sam dosta nemaran s trimerom, retko kad ga ispraznim posle upotrebe, skoro uvek ostane gorivo u njemu....

- - - - - - - - - -

Probao sam tri razlicite svecice, varnicu baca lepo, a na karburatoru ne vidim nikakve srafice za stelovanje... jedino sto mi pada na pamet je ta membrana.

Iz nekog razloga ne dobija dovoljnu kolicinu goriva. Sve bude uredu jel na leru trosi suvise malo ali kad se doda gas verovatno nema dovoljno benzina. Pogledaj da ti mozda ne pravi vakum na rezervoaru. Kad pocne da zeza popusti kapu na rezervoaru pa probaj. Mislim da ima neki drugi kvar ali nije veliki. Pod uslovom da ima dobru kompresiju kada se zagreje?
 
Oldtimer, da ne zakačiš prstom sauk pa ga podigneš dok pališ? Meni se to događalo. Radi malo i kad dam gas ugasi se. A u prošli Ponedeljak bratu na villageru 1900 s sa skoro pola litra benzina u rezervoaru nije hteo da radi dok nije sipao jos pola. Pomerio se filter za gorivi u vis . On svoj trimer okreće na leđa i sa punim rezervoarom i sa praznim.
 
p-univerzalna-aluminijumska-cut-glava-za-motorne-trimere-9115-4049858

http://www.shopmania.rs/alati/p-univerzalna-aluminijumska-cut-glava-za-motorne-trimere-9115-4049858
jel im neko iskustva sa ovim novim glavama za trimer sto se stavjaju parcici najlona i nema vise namotavanja
 
Ovakve sa linka gore nisu loše ali postiji još bolje rješenje gdje nema nikakvog vijka koji se mora odvijati i zavijati, silk se samo uvuče i gotovo. Prednost ima je što su izdržljive, nema šta da se polomi kao kod klasičnih poluautomatskih koje se prave od plastike pa mogu da traju sto godina.
 
A neznam što će vam takve glave, nećete koristiti trimer svaki dan po 10 sati. Po meni su nepraktične treba svako malo uvlačiti silk. Ja imam najobičniju T35 Husqvrna glavu, ove sezone samo pokosio jedno 20 rezervara s njome plus još 10 sa nožem. Glava ne pokazuje neigdje znakove umora i istrošeneosti te je za svoju cijenu od 11€ odlična.
 
Pridruzujem se za T35,mozda je opruga trebala biti jaca,jer se neiskusnima i pri manjem dodirom sa tlom izvlaci nepotrebno silk i naravno trosi,mada se navikne veoma brzo.
 
Jel ta T35 moze na vilager i sl. trimere?
Bolje kupiti kvalitetno, nego kupovati dva puta ko ja. Kupio neku no-name glavu i raspala se posle nekoliko sati rada. A ova sto je bila original uz trimer je odradila 6 sezona i pitaj boga koliko sati. Inace, juce mi se raspao noz i jedan komad me opalio po kolenu, tako da sam dobio neplaniran odmor. Verovatno zamor materijala u kombinaciji sa zilavim korovom. Tako da imate u vidu i ovakve slucajeve.
Inace, trimer je vilager, odradio je ogroman posao i isplatio svaki dinar ulozen u njega

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Ja sam za sad prezadovaljan sa Villager glavom koja je fabricki dosla uz BC 1900 XC,a i sa fabrickom strunom sam zadovoljan.Sta sam sve slusao steko sam utisak da je zesce njesra,ali ispade da je dobra.
 
pored sahua imas srafce za stelovanje,kada upalis trimer drzi mu pun gas i okreci srafce da desno ili na levo dok ne pocne lepo da prima gas..sve u svemu ovi vilager trimeri su me iznenadili imam ovaj 1,7 vec 5 godine a i dalje ko nov,od ulaganja do sada svecice,glavu,i kad-kad ga presteulem kada zabaguje..a pokosio je mnogo.. sami sebe zarade za 3 dana...
 
Može nebojsa glava t35 . Koristim je na svom bc1900 x. Dok je nisam zavio na trimer brinuo sam da li odgovara. Po meni, mnogo bolja od glave koja je dosla uz trimer.

- - - - - - - - - -

Pridruzujem se za T35,mozda je opruga trebala biti jaca,jer se neiskusnima i pri manjem dodirom sa tlom izvlaci nepotrebno silk i naravno trosi,mada se navikne veoma brzo.
Sto se tice opruge iz ličnog iskustva nije se povećala potrošnja silka sa tom glavom iako mlatim mladare od pola metra i vece po voćnjaku , zakačinjem po zemlji.
 
Ova T35 glava je vrh. Da izvlaci malo vise strune to stoji, ali je lako resiti problem.
Sines oprugu, razvuces je 7-8 mm, vratis I problem resen.
 
Posle pročitanih iskustava forumaša, rešio sam da pazarim Villager 1900 XC.
Može li preporuka gde je najpovoljnija cena ovog modela?
 
Nazad
Vrh