Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,1%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,9%

  • Ukupno glasača
    331
Aj sad budi pametan...danas gledam oglas izlepljen u gradu"kupujem kukuruz placam dobro...nazvao cena 31.5 dinara...potrebno 5-6 tona"...a ovi skladistari se j...u za dinar a ispasce da ce masa povlaciti kukuruz sa lagera,masa oglasa koje sam zvao kupuju za 29 din a niko im ne prodaje,zenin deda jedva nadje 5 tona po 29 din...necu nista prodavati do jula ali znatizelja je cudo a berza na kojoj nema trgovine totalna budalastina za odredjivanje cene...ispadosmo potpuno slepi u trenutnoj situaciji jer je jako tesko odrediti pravu vrednost svoje robe a niko ne bi da se zaj...e
Evo komsija ja cu po 31,5 da im dam 5 tona.
 
Jel to cena za JUS kvalitet i dali je rađena analiza.

Za JUS i analizu neznam, ali znam da sam merio prazan, nasuo kukuruz u prikolicu , izmerio pun, ispisali otpremnicu,dao pare i rekli da mogu za tri dana da dodjem po fiskalni ako mi treba.U prevodu kila puta cena 25,38.I sto je najbitnije kukuruz je jako lep na izgled/krupan/ i nema trulog i plesnjavog semena.
 
Kako nece, pa sto su otkupljivali u jesen tu kolicinu? Po nekom pravilu , trebali bi da intervenisu s tim kukuruzom da smire trziste kada bude krenulo naglo da skace cena kukuruza
 
Jedan deo su dali agroživu za farmu a ovi prodaju ispod cene jedan deo da bi mogli kupiti ostale komponente za koncetrat.
Toliko o robnim rezervema ,baš me interesuje kako će agroživ vratiti to državi i pod kojim uslovima ili će opet biti hapšenje samo sa drugim učesnicima.
 
jel ima iko podatak koliko drzava ima jos kukuruza i koliko ga jos dugo mogu drzati!?
mada ni to nece nesto puno uticati jer je u celom svetu cena poprilicno ista!
nema kod nas promene dok na zapadu neskoci!
 
[h=2]PREGLED CENA ŽITARICA[/h]
20.02.2013.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU
CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA (din/kg bez PDV-a)
Presentation%2020.2..jpg

Produktna berza Novi Sad:
Kukuruz, rod 2011. - 24,08 din/kg sa PDV-om
 
Opet ponavljam da se ne treba opterećivati sa cenama na berzi.One ovog momenta ,a da ne govorimo o tek nastupajućim ,uopšte nije realna za Srbiju.Dokle god Glencore i MK(Agroglobe) kupuju kukuruz(a ovih dana su jako radni) i guraju u izvoz ja se ne sekiram.Pitanje je samo možemo li mi dočekati da tržište Srbije presuši.
 
  • Like
Reagovanja: 472
Svim silama Viktorija pokusava da obori cenu kukuruza. Ispitivanje mleka je radijeno u viktorijinoj laboratoriji, vodi se rat izmedju ministra i Jesica.
Moze se svasta ocekivati do kraja marta.
 
Pa jeste li gledali sinoć na RTV1 emisiju 1 na 1?
Gost je bio čovek(profesor) iz min. poljoprivrede.Jako je lepo objasnio šta se dešava.Jedna od stavki koje je naveo je da izvoz ide.Do sada je izvezeno 350000 tona kukuruza ,a samo 2000 t je vraćeno zbog povećane koncentracije Aflatoksina.to što je vraćeno je bilo u tri kontigenta od čega je za dva detaljnom analizom(rađenom u inostranstvu) ustanovljeno da može u stočnu hranu.Samo jedan kontigent čeka uništenje.
 
To samo i pravi problem.Rusi ugled drzave i ozbiljnost nas kao prodavaca.Znamo i sami da se sa zapadom nije igrati.Zato sto je neko pokusao nekom nesto da uvali sad vucemo posledice.Sama pomisao da je nesto vraceno i da samo nesto mora da se unisti potencijalnim kupcima bode oci.Za to neko treba da odgovara,ma ko god da bio.
Slozicete se da bi manja steta bila,da je taj deo odma unisten.Cak i ono ostalo sto moze u stocnu hranu nije trebalo da se prodaje kupcu za ljudsku ishranu.Il je mozda razlika u dozvoljenim kolicinama.Kod nas moze proci za stocnu hranu,a na zapadu taj isti ne moze.U svakom slucaju je bacena ljaga na nase zuto zlato,a niko nesnosi posledice.::samo bes::
 
Ja juce poklonio jednu vrecu castice me sladoledom za kirvaj,to vam dodje isto to.
 
Nazad
Vrh