Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,1%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,9%

  • Ukupno glasača
    331
Ovde se opasno muti ili ljudi iz senke pokusavaju da obore vladu,namestanjem rezultata i kupovinom jeftinog kukuruza koga ce kasnije prodati napolju kao sto i jeste zdrav.A nas ce sve ovo dobro da kosta u narednom periodu.Opassne stvari pa ta gamad nepreza od nicega makar nas svuda pokopali zbog svog interesa tj vlasti.prvo su napali ratare a sad su na redu stocari.kako kom krene tako oni krenu pokopavanje.bas gledam kako se priblizavaju sa otkrivanjem afera u koje su umesani jaki ljudi, samo isplivavaju ovako neke stvari cini mi se da to nije slucajnost. A mi smo oni koji usput naj... .
 
Poslednja izmena:
Da li moze neko da mi da broj telefona od ovih što rade na sitno imam da prodam zito ostalo mi od setve nekih 2500kg preteklo, jer sam uzeo neke kolicine semenskog pa ostalo ovo malo. Al neko sto daje pare odma na vagu jel nemam poverenja u ove "dobijes za tri dana".
 
21.02.2013.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU
CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA (din/kg bez PDV-a)
Presentation%2021.2..jpg
 
A ja ocekujem da budu pohapseni svi ovi sto muljaju i izmisljaju price koje unose paniku i nemir u stanovnike ove nase zemlje!
 
Oni na sajtu ministarstva prete seljacima što usitnjavaju gazdinstva(zarad subvencija) ,a niko ne spominje direktora SGS i ostalu bagru.Pa oni su napravili Srbiji direktnu štetu vrednu u stotinama miliona eura.
 
Ipak se nesto cudno sa kukuruzom desava.
Svi vicu bice skuplji,bice ovo,bice ono.....
Ja evo vec vise od 10-tak dana od kuce prodajem,zapravo hteo bih da prodam neku kolicinu(do 1.tone),cisto za neki trosak za kucu.
Hteo bih,ali nikako ne ide.
Za 100kg trazim 3200din,kad bi neko pitao,mozda bi nesto i spustio,ali niko ni ne pita!
Lazem,pitala je jedna baba za 5kg kukuruza i jedan lik i niko vise!?
 
Dešava se to da ljudi više ne znaju da li je zdrav ili nije zdrav,ne znaju ni da li da kupuju i piju mleko,jer je i ono možda zaraženo,a možda i nije.
Dešava se to da će početi da pričaju da je mleko zaraženo jer je bele boje,a kukuruz je bolestan pošto je žut.
Tada ni ta jedna baba neće doći da kupi ni zrno kukuruza,ni 1L mleka i gospoda političari,mutljage i ostali biznismeni će opet pobediti,ili će bar misliti da su pobedili,jer...ako smo mi nemoćni kao građani ove zemlje,ima ko to gleda i sudi...taj je gore! Najgore je samo što pošteni ljudi ispaštaju iz dana u dan,iz nedelje u nedelju,iz meseca u mesec... Godinama tako...
Dešava se i to,da za svo ovo vreme mi živimo u nadi kao srećne budale da će nekada biti bolje...a možda i neće.
 
Ko da kupi kukuruz kada je unisten stocni fond.
Jedino ovi izvoznici.
Po stocnim pijacama ga ima kao sretnih godina, a niko na kupuje.
Da plate 32 din i tove svinje koje su 160 din/kg, sto to nekom treba.

Gotova stocna hrana se moze kupiti za 36-37 din na odlozeno.
 
U 99% slučajeva ljudi iz centralne Srbije kupuju kukuruz po Vojvodini ili od preprodavaca.Dali je kod Vas baš toliko slabo rodio ili je više stoke nego ovde kod nas?
 
Ja sam postavio krajnje ozbiljno i ne zlonamerno pitanje.A cena ne pada nama ili vama već svima.Tome niti ste niti će te doprineti vi kao kupci niti mi kao prodavci.To rade oni što se "brinu" o nama sa viših položaja.
 
Nazad
Vrh