Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 180 54,1%
  • Ne

    Glasovi: 153 45,9%

  • Ukupno glasača
    333
Danas otislo zadnje vozilo iz podnog u zrnu 16+pdv Fco kupac, skladiste ocisceno i istretirano insekticidom spremno ceka prijem jecma...Ostale jos kotarke da se krune ''al to se ne kruni dok ne prodje Juni'' :haha:
 
Evo, i u Parizu se vratila cena
05.06.%20CENE%20ZITARICA.jpg

hoće li i kod nas ::namigivanje::
 
U Parizu je piletina 3 puta skuplja.Za kukuruz je manja razlika.O platama u Parizu da ne pricam.Ocu da kazem da je poredjenje besmisleno.:osmeh: Svestan sam da se vecini posetilaca ove teme to nece svideti.Njima bi se svidelo i lajkovali bi da sam saopstio da je cena kukuruza duplo veca nego u Parizu,ali svidelo se to nekome,ili ne,TO STO SAM NAPISAO JE REALNOST.Da ne budem pogresno shvacen,ja bih voleo da smo svi,kao drzava,od seljaka,preko radnika,do penzionera kao ista kategorija u Parizu i okolini.:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Imas ti pravo tim pisanjem ali nesto cesto se odazivas postovima protiv vece cene kuruza! Eto ni ja ne zelim pogresno da budem shvacen ali donekle te razumem da ti nikad nije odgovarala veca cena! Vise bi ti odgovaralo da je 10 din.!!!
Razumem ja takve koji kupuju kukuruz!:ppozdrav:
 
Imas ti pravo tim pisanjem ali nesto cesto se odazivas postovima protiv vece cene kuruza! Eto ni ja ne zelim pogresno da budem shvacen ali donekle te razumem da ti nikad nije odgovarala veca cena! Vise bi ti odgovaralo da je 10 din.!!!
Razumem ja takve koji kupuju kukuruz!:ppozdrav:
Ima li ko da je platio vise od 18,5 u poslednje vreme.To sam napisao i napisao da mi na forumu treba da se pomazemo.Toliko je placeno 2,5 vagona rinfuz,pa nisam kukao,kao neki koji imaju mozda i par tona da prodaju,pa im se pad ne svidja.Prelistaj malo prethodne postove.Ja bih najvise volčeo da je cena kao u Parizu,a da je piletina 30% jeftinija od pariske :osmeh:

- - - - - - - - - -

Izvinjavam se za :off_topic: Poredjenja radi U prethodnom blogu sam obećao da ću se detaljnije pozabaviti cenama hrane u Parizu. Boravim kod parka Monsuri, blizu metro stanice Porte d' Orleans. U kvartu ni bogatom ni siromašnom, udaljenom od centra Pariza kao Vidikovac ili blok 45 od Knez Mihailove ulice. Odlučio sam se za jedan običan market, koga kolokvijalno nazivamo "samoposluga u kraju", iz lanca "Carrefour", na slici. Hleb (baget) uvek je od 250 g, cena 0,90 - 1,20 EUR.1l mleka: 1,20 EUR.0,5 kg kiselog mleka: 0,85 EUR (jogurta u našem smislu nema).
1 l ulja : 1,50 EUR.1 kg sećera: 1,10 EUR.250 gr putera: 1,77 EUR.Jaja (6 kom.): 1,87 EUR (12 kom) 2,76 EUR.Sir "Camembert" (250 gr): 1,59 EUR.1 kg Gauda sira: 6,90 EUR. 1 kg krompira: 2 EUR.1 kg šargarepe: 1,4 EUR.1 kg šampinjona: 3,5 EUR.0,5 kg pirinča: 1,51 EUR. 1 kg paradajza: 2,8 EUR.1 kg kupusa: 2 EUR. 1 kg limuna: 3 EUR.1 kg mandarina: 3,5 EUR.1 kg kivija: 1,5 EUR.1 kg banana: 1,89 EUR.1 kg pomorandže: 2,5 EUR.1 kg jabuka: 2,3 EUR. 1 l flaširane vode "Evian": 0,52 EUR. 1 kg piletine: 6 EUR.1 kg krmenadli: 7,7 EUR. 1 kg šnicli: 10,85 EUR. To je što se cena osnovnih životnih namirnica tiče. Množenjem gornjih iznosa u evrima sa današnjim kursom može se lako ustanoviti koliko su cene hrane u Parizu veće od ovdašnjih! Ali, treba imati u vidu i činjenicu koliko su prosečne plate i penzije u Francuskoj veće od srpskih. Cena ulaznica za bioskop u prepodnevnim terminima je 6 - 7 EUR, a u večernjim 10 - 12 EUR.Što se pozorišta tiče - sve zavisi gde se ide i koji red se bira. Za Theatre de la Ville ulaznice su 20-35 EUR. U tom rasponu je i Comedie Fransaise. Preko puta Theatre de la Ville je Theatre de Chatelet gde su cene oko 100 EUR (najčešće za mjuzikle). Ima puno malih pozorišta sa ulaznicama 20-30 EUR.
1 kg piletine: 6 EUR.1 kg krmenadli: 7,7 EUR. 1 kg šnicli: 10,85 EUR.Ovo je izvuceno iz teksta.Ta prisato bih i pevao i na 50% :haha:



- - - - - - - - - -

I dalje tvrdim da je poredjenje besmisleno. Hvala na razumevanju i lajkovima :haha::ppozdrav:
 
Pa eto nisi kukao ali te grize non stop kad je cena veca!
Ne trebas se potruditi razjasniti neke glupe stvari! A to su mnogo vece cene namirnica u Parizu nego kod nas!
Sto nije tacno naveo taj pametnjakovic koliko zaradjuje mesecno ili kolika je prosecna plata u tom Parizu!
Ti bi pevao na 50% manjih cena, a ne razmisljas da je njihova plata mozda veca 10 puta od nase!
Da je naveo koje su zarade, tvoj post i njegov citat bio bi bez ikakve svhre da ne kazem nesto drugo!
 
Ne poznajes ti mene dobro i ocigledno me ne razumes.Nisam ja ni pohlepan,nit se kajem za sve sto je iza mene.Ja sam samo realan i zasmetalo mi je poredjenje.Ne teslino.Nek je ziv i zdrav,nego se stalno to poredi.Cisto da se vide i drugi pariski pariteti.Ti Peet zudi i dalje za pariskim blagostanjem.

Inace je Francuska jedan od najvecih proizvodjaca pileceg mesa :osmeh:
Ovim je moje pisanije na ovu temu zavrseno.
angry.gif
 
Ja nisam napisao da zelim Parisku cenu kukuruza, a stojim i ja iza toga da ti se cesto ponavlja zelja da je kukuruz na toj ceni da ga ti i tebi slicnima odgovarala kupovina istog bez obzira da li su proizvodjaci zadovoljni tom cenom!
Ponavljas se vec par godina u ovoj temi!
Aj zdravo!:ppozdrav:
 
U Parizu je piletina duplo skuplja.Za kukuruz je manja razlika.O platama u Parizu da ne pricam.Ocu da kazem da je poredjenje besmisleno.:osmeh: Svestan sam da se vecini posetilaca ove teme to nece svideti.Njima bi se svidelo i lajkovali bi da sam saopstio da je cena kukuruza duplo veca nego u Parizu,ali svidelo se to nekome,ili ne,TO STO SAM NAPISAO JE REALNOST.Da ne budem pogresno shvacen,ja bih voleo da smo svi,kao drzava,od seljaka,preko radnika,do penzionera kao ista kategorija u Parizu i okolini.:ppozdrav:

Potpuno si u pravu-naša vlada stalno spominje EU a mi smo daleko zaostali za njom ali se ipak poredimo i sa njima i sa njihovim standardom pa i nama ne vredi da spominjemo njihove berze ako preko njih ne možemo da plasiramo naš kukuruz
 
Nazad
Vrh