Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 181 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 153 45,8%

  • Ukupno glasača
    334
Načuo sam da dolaze, ali niko neće da potvrdi tu informaciju.
Inače na svetskim berzama i kod severnih komšija cena kukuruza je manje više stabilna, sem kod francuza, gde polako pada, ali oni su opet daleko iznad sa cenom. Zato i sumnjam da opet prave frku da bi navatali na brzinu.
 
Ovo je sad namesteno da se sto vise kupi po nizoj ceni pa kad se smanji kukuruz na trzistu cena skace bar ja tako mislim i cekam.
 
Danas zagrtao kukuruze, i nekajem se nimalo što još uvek nisam prodao kukuruz od prošle godine, pa to je strašno kakvi su kukuruzi za ovaj 30 maj.
Ovi što love u mutnom su izgleda detaljno obišli njive, i sada pokušavaju da nagrabe na brzinu, dok još mogu....
 
Ako lose stanje useva u tekucoj godini treba da podize cenu proslogodisnjeg roda,tanko ce se tu sr...,duplo golo.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Nema to veze sa nasim kalkulantima.Danas novi pad na svim berzama.Svetska cena kukuruza je u padu.Daleko bilo,da kod nas bude susa,jer to ne moze apsolutno uticati na svetsku cenu.Mozemo samo ostati bez roda i sadasnjih kupaca,koji bi se u nedostatku naseg okrenuli nekome,kome je rodilo_Ovde ima nekih,koji prizivaju susu,dok ne prodaju,a kad prodaju igraju Dodolu.:osmeh:
 
Ode i kod nas danas sa 17,00 na 16,50 din sa pdv
Sacekacemo malo pa kud puklo inace na njivama kukuruzi dosta losi za ovaj datum

Послато са LG-K350 уз помоћ Тапатока
 
Capture.png
[/URL][/IMG]

Ja sam ipak zadovoljan što sam prodao svoj,ne sviđa se meni ovo nikako.
 
Ja koliko shvatam danas je zadnji dan za lager kod mnogih...ako je tako logicno je da maksimalno oborise cenu.Sto bi okacali nekome 18+ kad ne moraju.Nego gde su barze ima li vesti
 
Ove crvene strelice imaju veze i sa kursom evra, jer je dinar u odnosu na evro ojačao zadnjih dana.
Trebalo bi da su stigle barže :ppozdrav:
 
Danas mi rekli iz Panagenta da barze stizu za dve nedelje i da se se sad kupuje jako puno, verovatno do sutra ce biti tako. Za prirodno suv kazu da cekamo posle zetve.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Ma kakav euro, dinar ojaca za jedan posto a cena padne za 10, tipicno za srbistan. Prejak lobi he na trzistu.
 
Ma ljudi ne pricajte gluposti.Kakav Srbistan i nas lobi.Cena u padu na svim berzama.U Parizu je pala za isti procenat.Ja sam kupac,ali sam kupio 2,5 vagona po 18,5.Sad je pao.Sta sad?Neki ovde kukaju,a nemaju toliko da prodaju.Verovatno ce opet skociti,kad ja budem kupovao.:osmeh:I to je Srbistan.Igranka u krug.Ovde vazi samo jedno pravilo,a to je da nema pravila.:osmeh: Zalosno je sto se u poljoprivredi moze zaraditi na kalkulaciji,a na suvom radu moze i izgubiti.To mi stocari mozda i ponajbolje znamo.:ppozdrav:
 
Napisao sam da se strelice crvene i zbog kursa, a da je kukuruz pao u parizu je istina, ali nije pao ni kod amera, a ni kod naših komšija u Budimpešti. A da u Srbitanu nema lobija... :haha:
Cena na berzi pala za dinar, a kod Farmcommerca za dva, odma da se osiguraju.
 
Prodata danas ostala kolicina od 50 t sa lagera po ceni od 16.5 din ! Zanimljivo je to sto kada pada cena bilo kukuruza ili soje odmah sutra dan reaguju sa korekcijama cene, dok kad ide gore prave se Tose!
 
Ovaj deo je stvarno zanimljiv
"barze stizu za dve nedelje i da se se sad kupuje jako puno",
ovakvu informaciju sam i ja dobio, ali iz drugog izvora.
Oborili cenu, pa onda kupuju ogromne količine :ideja:, pazi što su pametni.
A nedeljni izveštej proberze
"Cenovni pad je najizraženiji na tržištu kukuruza. Slabija potražnja i obilna ponuda su obarale cenu tokom cele nedelje. Ovonedeljni ponder iznosi 16,20 dinara/kg bez PDV-a (17,82 din/kg sa PDV-om). U odnosu na prethodnu nedelju cenovni pad iznosi 2,99%, dok pad u odnos na ovogodišnji cenovni pik zabeležen 13. aprila (17,50 din) iznosi 7,43%. Indikativno je to da je na samom kraju nedelje ponuđena cena za kukuruz bila značajno niža od one registrovane u trgovanju. Gde će se cena „smiriti“, odnosno na kom cenovnom nivou će kupci i prodavci naći svoj interes i time nastaviti trgovanje videćemo sledeće nedelje."
Ovo se nešto nepodudara, više mi "smrdi" na veštačko obaranje cene
 
Nazad
Vrh