Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 180 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,8%

  • Ukupno glasača
    332
Izgleda kukuruz nikom netreba sve se nekako smirilo

Послато са LG-K350 уз помоћ Тапатока
 
Čim su "ovi" dogovorili neograničeni izvoz kukuruza u Kinu sigurno će skočiti cena. Pa mi sve njive da posejemo s kukuruzom ne možemo da podmirimo njihove potrebe. Ali je onda problem za naše stočare jer čime će oni da hrane svoja stada.
 
Bice bolja cena sigurno mada mene vise brine dogovaranje slobodne trgovine sa Ukrajinom..Kole opet mulja li mulja
 
To mu je u krvi..., tako I stekao sve sto ima. Sto kaze Rambo Amadeus - ulozivsi obraz I tri prazne sibice....
Ja moram da prodam nesto, ide mi rata jednog od mnogih... kredita. :udri:
 
Čim su "ovi" dogovorili neograničeni izvoz kukuruza u Kinu sigurno će skočiti cena. Pa mi sve njive da posejemo s kukuruzom ne možemo da podmirimo njihove potrebe. Ali je onda problem za naše stočare jer čime će oni da hrane svoja stada.
Pa nije poenta u tome da mi nahranimo Kinu niti Rusiju,Ukrajinu.. Fora je u tome da ce i oni dobiti jeftinog kukuruza, mesa, sljiva,maline... od nas koje ce tamo da preprodaju po duploj i cetvoroduploj ceni to sve podele sa "tatom" koji im je to omogucio i kraj price.
 
Oni da mogu jeftinije, već bi kupili tamo preko bare, a ovo je samo sviranje ....
Nama to neznači ništa bolje, može biti samo gore....
Treba razumeti njihovu filozofiju "pokrasti sve što se još može", pa se time voditi...

- - - - - - - - - -

Nego, jel` stižu te barže, ili ne ???, da ja što pre rešavam moj kućni lager...

- - - - - - - - - -

Jer kad stignu svi ti Kinezi, što ih je AV-AV pozvao, biće belaja :haha:
 
Ipak mislim da će cena ići gore ako krene taj izvoz za Kinu. Neka ga oni preprodaju ali će ovde isto morati da ode cena. Samo polako pa ćete videti.
 
Kako je lepo ziveti u Parizu :D

22.05.%20CENE%20ZITARICA.jpg
 
U MK 17.50 din sa pdv. Najgore je što do 31.05. moram da prodam lager a čisto sumnjam da će do tad cena ići gore.
 
Nije tačno cena je već dva meseca ta koja jeste ,ne određuje lager cenu lager je fiktivna stvar,tom robom se trguje tu neki drugi parametri određuju cenu:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

U MK 17.50 din sa pdv. Najgore je što do 31.05. moram da prodam lager a čisto sumnjam da će do tad cena ići gore.

Dukej kakvi su u MK sa lagerinom i troškovima?
 
Nazad
Vrh