Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 180 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,8%

  • Ukupno glasača
    332
Ma uzeli pare unapred za izvoz,počelo svašta da se šuška pa brže bolje da se osiguraju ako ne ispoštuju količinu platiće penale.
 
Ja sam posao od toga sa kojom zaradom sam ja zadovoljan.Samo da imam 6000kg po kj x 16rsd=96000din /kj.Da ne govorim da ocekujem daleko vise od 6000kg/kj da mi bude prosek Ja takodje vucem u Agroglobe.
 
Potpuno se slažem sa Diklofenom , čim se pojavi (ako se pojavi ) situacija da sam zadovoljan sa odnosom prinos-cijena ili uloženo - dobijeno prodajem , tješim se da nisam alav , pa šta poslije bude .
Inače nije tema ali lično mislim da će ovo biti godina za kukuruz i soju pogotovo , a pušiona godine će biti suncokret , mislim da će cijena biti za proteste . Kažem zato što je izgledna procjena skoro duple količine suncokreta na svjetskom nivou ?? Zahvaljujući velikom povećanju površina pod suncokretom u Rusiji i Ukrajini plus odličnim vremenskim prilikama tamo .
 
16 dinara ako rod bude preko 11500 kg/ha ce biti ok cena, u proseku, i treba biti zadovoljan, to jest ne treba biti alav.
E sad nesto je drugo zanimljivo, a to je da ovakve ponude za kukuruz nema u nasem kraju, juzna backa.
 
Imaju terminsku prodaju krajem novembra.... Nisam mogao da skontam sta je to .... Ostala nezavrsena prica.... Izgleda da je sve vezano za kolicine robe koliko ko uspe da otkupi na zeleno. Psenica se uveliko izvozi prazne se macini za kukuruz....
Terminska prodaja je isto prodaja na zeleno,e verovatno su ga prodali po dobroj ceni pa oce da se osiguraju ,mozda se boje vecih igraca koji mogu ponuditi 18 il 19 druge logike nema.
 
Na zeleno je novac odmah, a roba u berbi (na jesen).
Terminska prodaja je novac posle isporuke robe u dogovorenom terminu (na jesen).
Logika je da se prikupe sto vece kolicine robe, konkurencija medju preradjivacima, otkupljivacima i izvoznicima je velika.
 
Kod termeinske prodaje,mogu da se prodaju ugovori trecem licu,slicno fjucersima al mi je ovaj,,kontango,, najbolja stvar evo iz vikipedije,,Терминска тржишта могу да буду у два стања:
  • Контанго - када се цене испорука за будуће термине повећавају што су термини даље у будућности. Контанго доводи до додатног нагомилавања робе пошто се учесницима исплати да купе робу, да одмах продају будући уговор по већој цени и да узму профит држећи робу на залихама до испоруке.
  • Уназађење (енг. backwardation) - које индицира тренутну несташицу робе на тржишту.
 
nemogu da razumem da samo kolicina nasih proizvoda igra ulogu u ceni, a svabo napravi milion auta i tamo cenu odredjuju inputi. sta su nama inputi pali sa neba?
 
Mišljenja da će najveća cena ove godine biti na zeleno, tamo oko marta očekujem neki porast cene.
Izvoznici, verovatno imaju ugovorene određene količine za izvoz, sad se obezbeđuju, a u toku žetve će sa cenom od oko 13din. peglati prosek. Nadam se da gresim, i da ce u žetvi biti preko 16din.
 
Kupac auta je miran 10 godina i to ne pojedinac vec porodica a koliko je kupac kukuruza?Krajnji korisnik auta je opet pojedinac a korisnici kukuruza?Sve je to mafija

Послато са Lenovo A536 уз помоћ Тапатока
 
Danas resio 20 vagona kukuruza rod 2016 po 16rsd sa pdv.E dali sam odradio dobro ili ne videcemo na jesen.
Da li je tablica primanja kao sto sam naveo u postu 21476? Da li ti je cena vezana za euro? Ti uslovi koje sam naveo i euro klauzula su navedeni u ugovoru. Jedino troskovi susenja udu po tablici otkupljivaca i to ona koja vazi za sve koperante.
 
Tablica je ista za mene kao i za sve druge koji teraju u taj silos.Sa evrima nemam nikakav kontakt.Jednostavno cena je 16rsd/kg i gotovo.Nisam vezan datumski za odredjen rok isporuke .
 
Nazad
Vrh