Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 180 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,8%

  • Ukupno glasača
    332
Ja bi citao i ona sitna slova na ugovoru :osmeh: Kukuruz ce ili dogodine biti preko 30,ili je neka prevara posredi.Mozda sam ja skeptik,al koga su zmije ujedale i gustera se boji.
 
Kao sto sam pisao pustio sam izvesnu kolicinu po uslovima koje sam napisao ranije. Uslovi primanja Vlaga 14.5, lom 5 necistoca 2, nagorelo zrno 2 i defektno 2. Uslovi susenja po tablici koja ce vaziti za sve koji predaju.
 
Ponudjeno 15.1 din sa pdv.Pare odmah a robu kad predam.Predajem tamo gde i uvek.Garancije za mene ne treba.
Ponudjeno 15.7 din sa pdv pare kad predam robu.
Ukoliko cena bude veca nema promene kao i ukoliko bude manja.
Sta raditi?
 
Jesu 310 eura sa pdv ali pre desetak dana.Sad se nesto utisali.Sutra cu imati jednu ponudu za to pa cu napisati u odgovarajucoj temi.
 
Pa sa kukuruzom sam nekako sigurniji da cu ga normalno skinuti.Sa psenicom i suncokretom je kita lastina daleko izvesnija.
 
Jedna firma u crepaji nudi za kukuruz 15.8 sa pdv.Sta se desava nemam pojma svi se otimaju za robu....:sta:
Dali to znaci da ce cena u nebesa da ode?20 din????
 
Poslednja izmena:
Nama se nudi 14,5 din. sa PDV, isplata nakon potpisivanja ugovora ili 15 din. sa PDV nakon isporuke robe po SRPS kvalitetu. Tablica sušenja će biti dostupna tek nakon utvrđivanja cene.
 
imamo mi starog i tetka vesna :)
Nisam siguran ali mislim da je za vikend kada sam bio u Nadalju bio 21 kod Sase.
Sta si ti cuo?
 
Pa neka neko ko je dobar sa nekim otkupljavicem kad potpiše (ili ne potpiše ) ugovor neka ga pita šta je razlog , zašto nude za unaprijed solidnu cijenu a vidi se već da će ponuda biti velika . Možda će dobiti objašnjenje a možda ćemo morati "čitati izmedju redova " al na sreću imamo dosta stručnjaka i za to .
Meni liči da to ima veze sa BiH . (Inače sve ima veze sa Bosnom) . Prvo vidim u zadnje vrijeme pojačan uvoz kukuruza iz Srbije , znam zato što provodim dosta vremena u radnji koja je pored magistrale i dnevno prodje stotinjak ili više kamiona-kada sa kukuruzom tačno znam , sve iz Srbije i to većinom table LO i BG ? Uopšte nije mala količina za nas stotine šlepera svaki dan .
Drugo naš kukuruz se izvozi za Tursku uz njihove subvencije , ali mora biti domaća proizvodnja . I do sad je išlo dosta kao reeksport iz Srbije a mućkali su papire da je domaće . Sada su pravila pooštrena i biće navodno kontrola dali je to kukuruz bukvalno sa naših njiva a neće se priznati samo izjava seljaka da je to njegovo . Znači ko bude od izvoznika sklon malverzacijama , a većina jest , da kupi kukuruz u Srbiji a izvozi za Tursku moraće to da uradi odma krajem septembra ili u oktobru dok je žetva . To je možda objašnjenje nekih već potpisanih ugovora . Ako to bude biće zanimljivo vidjeti po zavodu za statistiku koliki će biti prinos kukuruza u BiH , možda budemo svjetski rekorderi .:haha:
 
Gledajući naš atar kukuruza je manje posejano nego predhodnih godina.Bilo je dosta pšenice a i suncukreta ima mnogo.
 
Nazad
Vrh