Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,1%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,9%

  • Ukupno glasača
    331
Zasto nepreteruj? Javna je tajna da to rade sa nekim koji " slucajno " ponudi vecu cenu nego sto oni planiraju ... Setise suncokreta i Race itd... Ima toga ima...
 
To je klasično ispipavanje tržišta . Ponude neku cijenu i kad vide da ima dosta zainteresovanih imaju predstavu od koje cijene mogu da krenu u otkupu , znači niže od toga . Najteže im je prvih dana otkupa dok se cijena ne stabilizuje a ljudi dovoze .
 
Drage kolege,budite oprezni.Prevaranti su to.Prvo su bili u problemu,oni koji su predavali na lager.Onda su svi resili da pune svoja skladista.Iste godine su vise placali kukuruz sa lagera.Sad su verovatno osmislili neku navlaku sa kupovinom na zeleno.Susa vise ne preti.Kise su najavljene i sv Ilija retko omane.I da ne bude kise,rod je dobar.Meni ovo sve smrdi na novu,dobro osmisljenu prevaru.
 
Jus kvalitet, cena 15 din + pdv, moj transport do njih. Idem sutra da potpisem ugovor, pa cu videti.
Po meni Dusane to ti i nije neka velika cena, zato sto ti sigurno ove godine neces moci da skines kukuruz sa Jus vlagom paces imati velike odbitke.
Kukuraz ce ove godine lepo da rodi pa ce u pocetku cena biti niska ali tocak se okrece :) a tisi uvek bio strpliv sa cekanjem dobre cene
 
Kako god okrenem, moj kukuruz ide u neki od silosa, da li na lager ili na prodaju, tako da na te troskove svakako racunam prodavao ili ne. A da ce nas odrati ove godine, ne sumnjam.
Dobra stvar je sto ce izvoz ici odmah, tako da imam sanse da I cena krene na gore I pored buduceg rekordnog roda.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh