Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 180 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,8%

  • Ukupno glasača
    332
Za novi kukuruz se prica za 14-15 din, ali sto Gran-Export ne dize cenu... :sta:, posto meni kukuruz sa lagera ne placaju preko 20 drze se cene iz Gran-Exporta, a vreme je da se podigne ::novac::...
 
Kod nas pricaju da ce biti od 16-20 din u berbi na 14% vlage :sta: :sta: :sta: tako kaze ovaj sto radi sa kooperantima za Maber :ppozdrav:
 
Pametan je čovek koji sada može da proceni situaciju, dal da ide odma sa njive u nečiji kamion tj da se unovči ili da se ostavlja na lageru :sta: Da ne bude ko one godine kad je skakala cena u jesen, a posle pala na dno :udri:
Post je spojen: [time]1283188176[/time]
_________________________________________________
....šteta što ja nisam pametan :sta:
 
Neće da zabrane izvoz . Cena u berbi oko 15 € . Zimi oko 18 € . Proleće oko 15 € . Posle..........
 
Dolovac je napisao(la):
Boki-Vl je napisao(la):
Za novi kukuruz se prica za 14-15 din, ali sto Gran-Export ne dize cenu... :sta:, posto meni kukuruz sa lagera ne placaju preko 20 drze se cene iz Gran-Exporta, a vreme je da se podigne ::novac::...
Probaj da pregovaras malo mozda ti i plate vise :cao:
ne vredi , uskoro stize novi .
 
tole zr je napisao(la):
Dolovac je napisao(la):
Boki-Vl je napisao(la):
Za novi kukuruz se prica za 14-15 din, ali sto Gran-Export ne dize cenu... :sta:, posto meni kukuruz sa lagera ne placaju preko 20 drze se cene iz Gran-Exporta, a vreme je da se podigne ::novac::...
Probaj da pregovaras malo mozda ti i plate vise :cao:
ne vredi , uskoro stize novi .
Vredi probati jer novi nemoze da se melje u mlinu granexporta!!!!
 
ako nam daju 13 din za prvi kukuruz koji stigne sa njiva bice dobro ,posto je suncokret omanuo sa prinosom sitni seljaci ce prodavati jer nemaju novca ,za jesen a naravno trgovci odmah ulecu
 
kukuruzom najviše trgovalo, već je počela trgovina novog roda ove robe. Prva cena koja je otvorila ovo novo tržište jeste 21,60 din/kg (20,00 bez PDV). Trgovana količina jeste mala – svega 25 tona, ali je ovo svakako značajan ne samo statistički već pre svega indikativni podatak o tome šta može da nas očekuje na tržištu kukuruza u predstojećoj sezoni.
 
šandor je napisao(la):
kukuruzom najviše trgovalo, već je počela trgovina novog roda ove robe. Prva cena koja je otvorila ovo novo tržište jeste 21,60 din/kg (20,00 bez PDV). Trgovana količina jeste mala – svega 25 tona, ali je ovo svakako značajan ne samo statistički već pre svega indikativni podatak o tome šta može da nas očekuje na tržištu kukuruza u predstojećoj sezoni.
Ako je to tacno ........auuuuuuu........bogami........ ::novac:: ::novac:: ::novac:: ::novac:: ::novac:: ::novac:: ::novac::
 
Nazad
Vrh