Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 180 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,8%

  • Ukupno glasača
    332
Au majku mu hvala bogu pa posadih kuuruz za svoje potrebe sada ga gledam jednom nedeljno sednem na traktor i gledam kako je lep iz njive u njivu.sledece godine idem duplo pa GDE PUKLO.A ova godina je bila extra za kukuruz inace da je ozezilo sunce ja ne bih imao nista jer izvezoh na male njive mnogo farmerskog djubreta recimo na 20 ARI izvezao sam 21 prikolicu djubra.isam imao kud sa djubrem a platio radnike da izvezu dve farme.Ali sada kukuruz je tako silan da mozes da se penjes na ukuruznjak kao na tresnju :haha:
 
Cena sa PRO_BERZE od 15.08. - 20.08.2010.

Finansijski
43.791.214,00 din

Količinski
2.253,76 kg

Kukuruz
24,84 din/kg*

Pšenica
19,44 din/kg*

Soja
39,96 din/kg*

*cene su izražene sa PDV-om

SVE IMA TENDENCIJU RASTA............ :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
 
Ljudi da li neko zna ko otkupljuje kukuruz u Pomoravlju, ja sam iz okoline Jagodine ali ovde su cene daleko nize, bar tamo gde sam se raspitao od gore navedenih, malo pre sam zvao jednog otkupljivaca i nudi 17din/kg a ta cena mu je bila i pre dve nedelje?
 
24din, mislis sverceri koji posle prodaju na pijacama i tako to?
pitam se kome ce ga prodati po 26-27dinara... za te pare skoro moze da se nabavi gotova smesa koncentrata...
 
Koncentrat za krave od 15% proteina-2320-eto nam račnica.Vrlo čudna stvar,koncentrat je uvek pratio kukuruz a sada ne,mora tu biti neke velike mućke.
 
i kod nas 24din placaju firme, od poljoprivrednika ga niko ne kupuje beru ljudi po malo novi kukuruz i mesaju nepada im napamet da ga toliko placaju, neznam na sta ce ovo izaci.
 
Kod mene ide za 2000din po selu,ujak je predprosli vikend nosio na pijacu po 2000,niko nije lud da placa vise,ja imam starog,ali sam nabrao korpu-dve ZP-a 434 koji skoro moze odmah da se kruni posle malo suncanja u prikolici.
 
Nazad
Vrh