Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 180 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,8%

  • Ukupno glasača
    332
Kod mene je medjunarodna cena, tj. kad narod po selu medjusobno trguje dostigla nivo od 25 dinara za kg bez PDV-a jer dotični se ne uračunava, zastarele fiskalne kase.
 
Nema tu pravila, prodaje se kada mora ili kada dostigne ocekivanu planiranu cenu, ja sam cekao da predje 21 din, docekao sam i prodao. Mogao sam jos da cekam, ali nisam iz straha da ce poceti da pada kada krenu jecam, psenica itd. Da sam cekao jos nedelju dana, danas bih imao jos dinar vise po kg, ali jbg....
 
Nastavili ovako vreme ocekujem da cena ode gore. Kukuruz svugde ostao mali, hladno vreme ucinilo svoje, plasim se suse i vrucine krajem juna -jula, ako ga uhvati dok jos nije dovoljno razvijen bice gusto.

Moj post od pre 20 -ak dana, tada su mnogi ovde govorili da nece biti tako........:osmeh: cena tada 18,4..........
 
U petak bila 20.50 juce 20,80...
Okrunio u subotu preostalih vagon i po i stoji u prikolicama...neka ga jos dan-dva:sta:
 
Čim se skine ječam i krene žito kliže na 17 din.
Kod nas polovina ječma već je skinuto, a cena kukuruza nastavlja da ide gore. Mada logično je da u žetvi malo padne cena ali svakako ne na 17 dinara. Ispod 20 dinara neće biti sigurno bar do skidanja novog roda, a koja mu može biti najviša cena e tobi voleo da znam :osmeh:
 
Svjetska cijena danas prilično sklizala , baš da vidimo dal će se odrazizi ovde . Lično mislim da je pravi momenat za prodaju ko ima i da će pasti malo već sutra.
 
Danas prodao po 21.20 kompletan rod 2015. Trebaju novci a i zadovoljan sam sa cenu,pa sta bude kasnije neka bude..
 
Nazad
Vrh