Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,1%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,9%

  • Ukupno glasača
    331
Do sad kad god smo nesto "mislili" bilo je obrnuto,bolje da ne "mislimo" nista
 
Ako budemo "mislili" o ceni od 10 dinara,i drugi ce "misliti" kako smo zadovolji jer "mislimo" da ce cena bit ta o kojoj se ovde"misli",ja :mislim: da ce ovo biti solidna godina za kukuruz,soju sto se nas tice,Kostic se nekako preorijentise polako na turizam,tenis sklapa dogovore sa neoplantom..."mislite" o tome:ideja:
 
U ovoj temi i u ostalim temama o ceni ratarskih useva,steko sam takav utisak da mnogima "Bolje tuđe zlo nego svoje dobro"...:ppozdrav:
 
Samo da dodam da Almeks u Zrenjaninu povecava kapacitete prerade kukuruza u skrob a oni dosta mogu da povuku a i prodali su staru centrifugu za skrob nekoj Novosadskoj firmi nisam sigurn , te dve centrifuge za skrob mogu bukvalno rod iz pola Vojvodine kukuruza da prerade ,silne neke vagone za 24h preradjuju .Tako da MK malo oprezno ide u otkup ove godine jer su se pojavili i drugi mozda ne bas toliko jaki ali ozbiljni u nameri da prerdjuju robu.Nezaboravite da je Almeks u nazad tri godine na pocetku zetve kukuruza davao bar za 3 din vecu cenu za kukuruz nego ostali.Tako je i ove godine sa kukuruzom situacija drukcija.Zito nemojte da stavljate u isti kos sa Kukuruzom i suncokretom jer je zito hrana za sirotinju
trenutno Almeks placa oko 21,5 din


- - - - - - - - - -

A bice problema u otkupu kukuruza jer su svi zatrpani sa zitom
 
Ja danas prodao u turinku po 20.40. A kazu da je od sutra 20.20. navodno nema barzi i cena mu je padala prethodih par dana. prodao danas poslednja dva vagona. Ostalo jos 4 za potrebe svinja i to.je to sto se tice kukuruza
 
@Momo Šta ti nije jasno piše Isidor da nema mesta u silosoma od pšenice.Jedan deo se čuva kod ljudi kući u čardacima,kotarkama,podnim skladištima a drugi deo putuje na baržama odmah u sezoni...tako da ne treba tu bog zna koliko ni mesta u jesen.:ppozdrav:
 
Jeste to sa kotarkama dobro za cuvanje ali paori postali gotovani pa bi u silose odma kuci donose rinfuz pa drze po prikolicama dok mogu za stoku a stoke sve manje bar kod mene u kraju

- - - - - - - - - -

Neki dan pricam sa drugarima sto rade autprevoz rinfuz robe sa kamionima ,nude im agencije avansno za prevoz samo da ih zadrze za jesen jer ce biti guzva oko transporta

- - - - - - - - - -

https://www.youtube.com/watch?v=df-oNP3TI1s
 
Nazad
Vrh