Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 180 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,8%

  • Ukupno glasača
    332
Ako vam nije tesko napisite i po pijacama kako se prodaje na malo, kod mene 23-24
 
Dopuna barži podigla cenu kukuruza


KUKURUZ 21,70 DIN/KG SA PDV-om
Novi Sad, 6. jun 2016.
Na Produktnoj berzi u Novom Sadu kukuruz je dostigao cenu 21,70 din/kg sa PDV-om i praktično nastavio tromesečni rast. Ova cena potvrđuje da je krenuo izvoz u kontinuitetu, ali da nije izvesno do kada će trajati. Dobri poznavaoci prilika na domaćem tržištu tvrde da je otkup po navedenoj ceni visok, jer je izvoznicima potrebno da efikasno utovare barže u lukama, jer nemaju dovoljne količne zrna koje su ranije plaćali 15,50-16 din/kg. Zbog potrebe izvoznika, danas su pojedini u okolini Novog Sada zrno kukuruza plaćali i 20 din/kg bez PDV-a. Prošle godine na današnji dan cena kukuruza je bila 16 din/kg bez PDV-a, a kurs evra 120,10 dinara.
 
Od sutra pad cene! Barze napunjene! Ko je prodo ,prodo je ko nije ....

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока
 
I da ne stignu u skorije vreme,pad moze biti 0.50 para,zato sto ga nema mnogo... kod nas dzakiran 25 din....
 
FSH jabuka i nasa Skrobara, trenutno vapi za kukuruzom. Jednostavno nema ko da im dotera.. pricao ca covekom koji radi tamo.
 
FSH jabuka i nasa Skrobara, trenutno vapi za kukuruzom. Jednostavno nema ko da im dotera.. pricao ca covekom koji radi tamo.
Stocarstvo nam je u takvom stanju,da nam je kukuruz potreban samo za skrobaru.Srecom imamo bracu siptare.Nadam se da necu biti pogresno shvacen,ali kamo srece da je cena kukuruza kao na kosovu.Samo mi nije jasno,kako oni imaju racuna da hrane stoku po toj ceni,a mi ovde ovde nemamo_Ovde neko lud,ili se siptari hrane kvalitetnijim mesom i mlekom.:haha:
 
Stocarstvo nam je u takvom stanju,da nam je kukuruz potreban samo za skrobaru.Srecom imamo bracu siptare.Nadam se da necu biti pogresno shvacen,ali kamo srece da je cena kukuruza kao na kosovu.Samo mi nije jasno,kako oni imaju racuna da hrane stoku po toj ceni,a mi ovde ovde nemamo_Ovde neko lud,ili se siptari hrane kvalitetnijim mesom i mlekom.:haha:

I kod nas u RS/BiH je uvek veca cijena kukuruza nego u Srbiji, a tek cijena rezervnih dijelova za masine sto je napumpana, ima slucaja da su neke stvari od male privrede po par puta skuplje nego u Srbiji.
 
To sto kupuju siptari sa kosova ide za albaniju. U albaniji ima stoke jako puno, a kukuruza nemaju nista. Tako sam ja razumeo vozace sto dolaze ovde.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh