Trešnja

Сад сам мало боље погледао, највише ми личи на твоју Херц. Боја мало светлија, има уздуж од петељке до доњег дела једну тамну линију. Мислим да је та. Ова што ми је у руци је била најтамнија коју сам нашао. За Кордију немам појма, не знам како изгледа.
 
ZA BEN ROYa To sto ti se kovrdzaju listovi na krajevima i sto su crni bila je tresnjina buva savila vrhove odradila svoje i tu vise nista ne treba da se radi jer sada je period kada tresnjina buva zavrsava inace posle berbe vise nema diranja hemijom eventualno zaliti ako su mladi kalemovi u pitanju a za KOMADARU cena tresnje je OK celu berbu je kalibar bio od 150 do 170 dinara kvanto medjutim problem je bio sto je maksimum 15 posto robe bilo kalibar ovo ostalo je bilo TOTALNI KRS kao VISNJA OBLACINKA PRERODILA KAO NIKADA DO SADA pucale grane od roda i drugi veliki problem je CENA RADNE SNAGE koja je DEFICITARNA kao nikada do sada i ako platis radnika da bere taj krs od 50 do 70 dinara kada se radniku plati dnevnica vlasniku plantaze nema da ostane nista.Sada gledaj KOMADARA drvo na divljoj podlozi koje izbacuje 200 kila po 50 dinara to je 10 000 dinara a 12 takvih krseva je 1000 eura a sa 1000 eura ima da te masiraju po TAJLANDU SVE U 16 samo treba voditi racuna da ne pukne neka grana jer to nije GIZELA 5 A NI 6 pa da ne bude skuplja dara nego mera.Vec je sada ogroman problem nedostatak ljudstva nema radnika za maline placaju ljudi galantno a branje jagoda je bilo 2500 dinara a maline sa hranom jos skuplje.A i ovi NAZADNJACI digli cenu goriva u plafon ima dosta spoljnih efekata koji vode do ludila a ovo sa OPRASIVANJEM je stvarno jedno novo i nesvakidasnje iskustvo ne ponovilo se u ovakvoj meri a svim pocetnicima u ovom poslu NE OPTERECUJTE SE SA ALELIMA I OPRASIVANJIMA TO JE BESPOTREBNO TROSENJE ENERGIJE sta god da ubacite u zasad bice prva liga I NE KORISTITE NIKADA BOR PRI OPRASIVANJU da je nebi prodavali za 35 do 50 dinara na kvantasu ,pustite prirodu da radi svoj posao i nema greske a lova koliko god da padne nas covek je nezadovoljan valjda zato sto ima ogroman apetit ,zelje i prohteve A TAJLAND je na AKCIJI SAMO 555 EURA.ps A zamisli da su onih 12 drveta na divljoj podlozi prodati po 100 dinara kg pa to bi bilo 2000 eura sa 12 drveta ali ipak ne treba pretetivati:haha:

Još samo da se naučiš da pišeš "pa da te ceo svet razume" ha ha ha .
Šalim se ...ne zameri...Sve ti je tačno (skoro), ali u celom tekstu imaš samo tri tačke, možda je bolje da si i njih grupisao...
 
Drugari upomoc,na tresnji staroj 2 godine na magrivi sam vidio da se susi 1 debela grana i bas danas zavirim(inace imaju 2 samo) kad tamo rupica ko od cackalice i iz nje viri neka mala crna buba,sta da prskam? Inace sam fizicki postupio prema istoj :osmeh:
 
To ti je potkornjak ili drvenar. Oni su dosli tu jer to stablo boluje, mozda se i susi. Nisu oni razlog propadanja vec indikator.
 
Да ли неко зна која би ово сорта била







Никада није прскана, никада вештак, лисне ваши је врло мало нападају (за разлику од мог Бурлата, који је сав улепљен). Прошле године мој Бурлат су муве скроз исисале, а ову нису ни пипнуле, а стабла су удаљена 15-так метара. Стиже после Бурлата 5-7 дана. Мерио сам широметром сласт и било је 15%. Слатко накисела, сваке године (пре)роди, није јако чврста. Мана јој је (по мени) што брзо презри.
 
Meni lici na sunberst koja je prerodila. Mada sunbesrst dolazi malo kasnije jos.

Imam i ja jedno pitanje. Imam jednu parcelu nekih 1100m2 na kojoj bih da posadim tresnju na gizeli 5 ili 6. U cemu je razlika najveca izmedju 5 i 6? U rasadniku kazu da je to skoro isto ali rasadnik rasadnik ;) neku bih ranu sortu pa se mislim za burlat. Ne znam da li ima erly lori na gizeli i kako se ponasa. I da li je pametno izmedju tresanja stavljati neko povrce? Mislio sam bosut luk jer bih tresnje radio na 2x4 pa izmedju da bude prostora i za taj luk?
 
1_80450946_IMG_20180526_082656%5B1%5D.jpg
 
Kod mene se cesto desava sa kupovnim tresnjama tako nesto, krene, sve ok i odjednom obesi list tj rikne. Danas sam bas video da je jedna od 5 kupovnih skoncala, dok moji kalemovi na divljoj dobro guraju mada su presadjeni sa sve zemljom u jesen.
Sta moze da bude ovoj tresnji? Jesenja sadnja, burlat.

Sent from my Lenovo S1a40 using Tapatalk
 
Mislis da je lose kalemljena... ? Verovatno je to u pitanju.... Druge pored rade kako treba... Da je vadim ili da sacekam?
 
Mislis da je lose kalemljena... ? Verovatno je to u pitanju.... Druge pored rade kako treba... Da je vadim ili da sacekam?
Ne mislim da je lose kalemljena, ne znam razlog, nego je cinjenica da se desava i to cesto bar kod mene.
Vidi dal je podloga ziva, mozda ispod potera pa okalemi ponovo.

Sent from my Lenovo S1a40 using Tapatalk
 
Kalemljenje nema veze sa time. Da nije okalemljena dobro, plemka se ne bi ni primila. Ovde je neka bolestina.
 
Kod mene se pokazala kao velika razlika izmedju kalema koji kupim i gde je utrapljena sadnica pa sadim i obavezno se muce, dok npr moj kalem iskopam sa sve zemljom i prebacim u novu rupu. Vise mi se npr susilo tresanja kada je bilo kisovito prolece nego kada je suvo, ali se desava. Evo primer ove godine, kupim 5, dve se ok razvijaju, tri se muce i to obese listove, dve se od njih nekako bore, jedna osusi. Takodje ove godine 10 komada mojih kalemova na divljoj tresnji, list svez, grane izbijaju, nema nikakvih problema. Pratim situaciju par godina, ali je cudno.

Sent from my Lenovo S1a40 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh