Trešnja

Nemate oprasivace, a sorte nisu samooplodne te koje imate. Posadite neku sortu cije vreme cvetanja se poklapa sa vasim tresnjama.
 
Kako su vam se oprasile tresnje ove godine? Kod mene ih ima li nije to to, nema grozdova vec se vide sami pojedinacni plodovi.
 
I kod mene je lose, imaju oprasivaci, bilo pcela. Sada kada su se diferencirali plodovi, mozda 20% od cvetova ce biti plod. Na visnjama vec opadaju plodici ( tu znam da mi fali oprasivac, tj da je daleko) ali tresnje su jedna pored druge:sta:
 
Ja sam danas ubrao par plodova nase stare sorte DJurdjevke pocela je da zri ali je malo ostalo plodova verovatno zbog hladnog vremena slabo zametnula plod.
 
Kod mene Burlat počeo da crveni na vrhovima, a kiša pada već dva dana.Za sada se dobro drži.
 
Danas gledam staru trešnju i na njoj jedan jedini cvet. Samo se on otvorio. Gde je požurio...

Taj prvi cvet je napravio plod i plod se zacrveneo, nije sto posto crvena boja ali je crvenkasta. Jedan jedini prvi plod na trešnji. Loša vest je da se raspukao od vode... Nadam se da će ostali da sačekaju da stane ova kiša pa će plodovi biti lepši. Ova trešnja kojoj neznam ime definitivno nije đurđevka...
 
Šta je forumaši, ućutali ste se na forumu o trešnji, a sezona samo što nije.
Oktopod, daj neku informaciju iz tvog kraja, kada kreće otkup, jesu li došli Rusi?
 
Izgleda počela sezona, svi na pijaci...:osmeh:



Taj prvi cvet je napravio plod i plod se zacrveneo, nije sto posto crvena boja ali je crvenkasta. Jedan jedini prvi plod na trešnji. Loša vest je da se raspukao od vode... Nadam se da će ostali da sačekaju da stane ova kiša pa će plodovi biti lepši. Ova trešnja kojoj neznam ime definitivno nije đurđevka...

Berem dnevno po šaku dve polusazrelih plodova ali ima puno onih koji su ili popucali od vode ili imaju 'uboje' od grada....
 
Ista priča i na Fruškoj gori.Nije sigurno zbog nedostatka pčela.Doterao mi drugar tri prikolice sa ukupno 36 košnica.Nosio sam šlem 10 dana.Neverovatno da se posle tolikog cveta i oprašivanja trešnja i višnja tako prorede.Možda je do kiše....
 
Krenuo je burlat ali puca strasno, pitanje je ako ne stane kisa dal cu jednu ubrati da nije pukla.

Ima nekih otkupnih mesta istrazujem gde su krenula, okvirna cena je 200-250.
 
Kod mene u Ritopeku isto do danas je bilo jedno 30% puklih mada i toliko zrelih za branje.Prezbrzio je zrenje a ostao sitan i ono malo vode mu je bilo previše.
Pričao sam večeras sa komšijom ima oko 2h raštrkani po ataru uz Dunav do potoka ista priča.Još kao za inat večeras se sruči pljusak palo ukupno 20l tako da je u Ritopeku Burlat puko ko bas, pitanje dal će se i brati za 2-3 dana.?Inače danas išao do Grocke nešto,ispod Glavice se poredjali šleperi iz Rusije maltene turiraju,čekaju robu.
 
Nazad
Vrh