Traktorske kose

Dobro kaze zombi?? Zombie nosi onoliku kosacicu a da neces ti moci nositi IMT 4 diska!! Mora da je nosi bez ikakvi problema (vec isprobao licno u brdovitom terenu)!!!!!
 
beži od toga ja sam je imao pa uvek nešto se pokvari jeste da je ona za krtičnjake i gustu travu extra ali je jako mekana što se kvaliteta tiče

Ja ne bih kosio puno sa njom do 10 hektara u sezoni,sta kazes ispllatil se ona kupit,posto je ova imt sa 4 diska poskupa i ovde je oko 3600km.Ne bih kupio ovu sa dva diska jer skuplja travu i teze se susi.Ova imt sa dve rezne letve kosta oko 2600km.
 
Ja ne bih kosio puno sa njom do 10 hektara u sezoni,sta kazes ispllatil se ona kupit,posto je ova imt sa 4 diska poskupa i ovde je oko 3600km.Ne bih kupio ovu sa dva diska jer skuplja travu i teze se susi.Ova imt sa dve rezne letve kosta oko 2600km.
Ma kako se ne isplati ja u sezoni pokosim samo jednu njivu od 0.9 HA 3 puta i to je to za citavu god. Drze bjezi od kosacice ako nije rotaciona,imao je moj stric novu IMT i godinu dana je srzao kos sebe io prodao i za nju kupioo SIP rotacionu sa 4 diska!!!! Kupi boljepolovno rotacionu iz uvoza nego neku novu koja nije rotaciona!!
 
ili sam negdje malo nešto permutovao ili sam možda i dobro čuo neki dan kod jednog distributera dijelovima da nove kose za tu dupleks kosu koštaju 150e , e sad nisam najbolej obratio pažnju jer me nije mnogo interesovalo, jedna ili obje , nemojte me držati za riječ
ali mogu provjeriti ako treba imam broj od njega
 
Jutros sam na stočnoj pijaci vidio ekstra dobru kosu sa 4 diska, ne znam ko je proizvodjač (neka je strana proizvodnja) al je bila u ekstra stanju, nije farbana i zamazivana, prodavao je lik za oko 400-500E, ne sjećam se, al je stvarno u ekstra stanju (ima hidraulično dizanje daske sa diskovima). Preporučio bih svima koji kupuju nešto da obavezno posjete pijacu (svakog utorka rano ujutru), stvarno zna da naleti povoljna mehanizacija (nedavno sam vidio frezu od 2m za 450E u odličnom stanju sa centralnim reduktorom).

Meni se inače ove sa 4 diska i daskom ne svidjaju, jednom mi je lik kosio s njom jednu njivu koju sam uzeo u zakup, katastrofa, toliko je gušila da je dosta puta ugasila traktor (IMT560), kupila je zemlju, ma užas (bila je IMT).
 
ako je ta kosačica bila uredna ta cijena je premala , takve kosačice se kreću duplo od toga što si ti rekao , nešto tu ne štima

a freze sa centralnim reduktorom i nisu baš na cijeni nešto , to im je maksimala , probao sam ih i nimalo me nisu oduševile
 
ako je ta kosačica bila uredna ta cijena je premala , takve kosačice se kreću duplo od toga što si ti rekao , nešto tu ne štima

a freze sa centralnim reduktorom i nisu baš na cijeni nešto , to im je maksimala , probao sam ih i nimalo me nisu oduševile

Ja imam takvu, radi kao sat, imas dva snimka tamo na temi o frezama, pogledaj kako radi sa mojim 539.
 
Evo i ja da se uključim u ovu temu sa dve slike iz Dolova gde sam video ovu rotacionu kosačicu sa kondicionerom (gnječilicom)
13zpkic.jpg

qsr583.jpg
:cao:
 
Poslednja izmena:
evo vam strucne dijagnoze sa imt 539 u ravnicarskim predelima moze da se nosi 165 sa dva diska u brdovitim mnogo teze i najbolje je uzeti sa cetiri diska stranu kosu imt kosa ima veliku manu jer su kucista aluminijumska i brzo stradaju od stranih kosa najbolje su fahr klas i galfre mada i druge nisu lose poljakinje su isto solidne kose a bcs sa cetiri diska je ponajbolja
 
Nazad
Vrh