Traktorske kose

pocerina je napisao(la):
Kod 539 veci deo tezine je na prednjem kraju, dok je kod Zetora tezina ravnomernije rasporedjena na prednji i zadnji kraj
Hvala pocerina na informaciji :cao: ,ali vidis zoran kaze da je vozio i 540 i da mu je i on poskakivao u transportu,e sad posto valjda nema neke razlike izmedju 539 i 540 onda je sigurno razlog poskakivanja u tezini rotacionih kosacica :sta: posto nisu od istog proizvodjaca...
 
Između IMT 539 i IMT 540 ama velike razlike prilikom nošenja kose npr. 165. IMT 540 je duži,ima jaču hidrauliku ,teži, na prednjem kraju od IMT 539. Te nosi kosu 165 bez problema i po brdu jer sam ja imao tu kombinaciju. Dok bi s 539 već bilo problema oko dizanja prednjeg kraja.
 
Ja kosim sa IMT kosom 165 cm i Ursusom C-360 ili Goldoni 3050 i obadvojica idu bez problema u stvarno mnogo brdovitim terenima!
 
Osuši se bez problema
Osusi se bez problema u vrucim ljetnjim danima,ali sta kada kosimo u kasnu jesen.onda je problem osusiti kada kosi sa 4 diska a kamoli sa 2!!! Ali ipak je bolja bilo kakva rootaciona nego ona rucna ili nzm vec kakva!!!!!!!! Rotacione sa dvije glave su bolje kada je mokra zemlja da se ne lijepe krtičnjaci za kosacicu,jer smo prosle godine imali stvarno velikih problema kada smo kosili jednu njivu malo po dalje od moje kuce u kojoj je lezala voda,probali smo sa rodjakovom SIP 175 sa 4 diska i nije mogla,probali smo sa mojom IMT 165 isto 4 diska i nije moglo sve dok nije dosao ujak sa nekom sa dva diska i pokosili smo bez ikakvih problemaaa!!!! A za teze susenje trave zakon je koristit rastresivac da razastre travu po njivi i onda se duplo lakse susi!!!
 
Između IMT 539 i IMT 540 ama velike razlike prilikom nošenja kose npr. 165. IMT 540 je duži,ima jaču hidrauliku ,teži, na prednjem kraju od IMT 539. Te nosi kosu 165 bez problema i po brdu jer sam ja imao tu kombinaciju. Dok bi s 539 već bilo problema oko dizanja prednjeg kraja.
Pa i ne bi bilo toliko problema u mome kraju gdje je stvarno brdovito mnogi ljudi nose 165 sa 539 i nema toliko propinjanja jesino ima negdje gdje su tereni bas bas bas uzasno brdoviti ali tu se ne moze Fergo ni popeti pa tako da nije bas toliki problem!!!!!! Covjek kupio prije 5 god nov 539 i kosu IMT 165 zajedno sa njim i od uvijek rai sa njim i tom kosom,a uz kosenje Fergo grablja i ne radi nista drugo a za teze poslove se kosristi MF 254!!!
 
Ja imam Fahr KM24 185cm zahvata, nosim je godinama sa 539 i nikad nemam problema sa velikim otkosima. Švabo je mislio na to kada ju je konstruisao, pa su joj zbog toga diskovi veoma veliki (imam 2 diska) ali je "stablo" koje ih nosi (onaj doboš) tanji nego na maloj SIP 135cm, pa otkos bude jako širok, a trava rasporedjena u lepezu. Problem je samo što je strašno teška, a dugačka je gotovo 3 metra u transportnom položaju.

2v0ohag.jpg


Ona kadice služi da hvata kapljice ulja koje dolaze sa semeringa zadnjeg na motoru, decenijama tu kapa, prednji smo zamijenili prije desetak godina, a ovaj zadnji ćemo mijenjati kad mu nekad ode lamela (ima 5000 sati a lamela ne pokazuje nikakve znake posustajanja).
 
Hocu da uzmem Fergusona pa sam zato uzeo 165, zato sto ima i malo brdovitog terena, pa da mi on nosi kosacicu, a 560 za malo teze radove. A inace 165 je Poljakinja
 
Poslednja izmena:
pozz svima jel ima neko iskustva sa IMT 627.794,to je onaj tip bocne kose sa dve rezne letve.Interesuje me kakvog su kvaliteta i kako se snalaze u gustoj travi.Imam IMT 539 pa mislim da bi to za njega pasalo.Unapred hvala...
 
pozz svima jel ima neko iskustva sa IMT 627.794,to je onaj tip bocne kose sa dve rezne letve.Interesuje me kakvog su kvaliteta i kako se snalaze u gustoj travi.Imam IMT 539 pa mislim da bi to za njega pasalo.Unapred hvala...
beži od toga ja sam je imao pa uvek nešto se pokvari jeste da je ona za krtičnjake i gustu travu extra ali je jako mekana što se kvaliteta tiče
 
Nazad
Vrh