Traktorske korpe

Evo i moje korpe
2u7vngp.jpg
 
Ove korpe su vrlo korisne sprave, a nije ih ni komplikovano napraviti, potrebno je samo malo vestine sa aparatom za varenje. Kod mene je deda napravio pre 7 godina, i dalje veoma dobro sluzi :D
 
Tako je korpe su veoma okretne ikorisne za prevoz manjih tereta npr ja vozim bika od 700 kg u njoj i ide kao metak! Veoma je korisna kada se prevlace teereti po blatu u velikom brdu jer se nosi na traktoru!
 
Tako je korpe su veoma okretne ikorisne za prevoz manjih tereta npr ja vozim bika od 700 kg u njoj i ide kao metak! Veoma je korisna kada se prevlace teereti po blatu u velikom brdu jer se nosi na traktoru!

Nisi samo napisao na kom traktoru nosiš bika od 700 kg i koje su dimenzije korpe...
Za traktor IMT539 i 533 ne preporučujem veću težinu od 300 kg ako ne želiš opasnost pri kretanju uz nagib, jer može biti vrlo opasno!
 
Nosim je sa Ursusom C-360 ili Goldonijem 3050, ali samo sa Ursusom nosim veće terete, a sa Goldonijem nosim najcesce voce ili neke sitnice. Pa dimnzije su 2m,x90cm,x1m. Ali ne nosim bika naravno po blatu nego samo od kuće do mesara po asfaltu ili šljunku! Ota korpa nije moja nego od moga rođaka, on mi je pozajmi kada god mi zatreba, vidjecu mozda i ja napravim sebi kakvu dok se urade ovi prvi proljecni radovi kada budem imao i vremena malo vise!
 
Ako dobro vidim vrata se otvaraju na obe strane a mogu i da se skinu i to je dobro resenje
Mislim da su vertikalni profili suvisni po dva ali gde se kaci treca tacka ( topling)- horizontalni profil treba ojacati
Ne svidja mi se sto sve to stoji non stop na hidrauliku, jer ja sam pristalica fiksiranja na jaram...
I mislim da je istegnuti metal (ova mreza) dosta oštar pogotovu za svinje jer ostavlja posekotine po koži.
Sutra ja slikam svoju... pa ocenite...
 
Pozdrav svima.
Ja sam novi na forumu i nadam se da ćemo se družiti i razmjenjivati svoja iskustva.
Prije neki dan sam završio svoju korpu. Pravio sam je od stare korpe koja je, u nekoj fabrici služila za prevoz metalnih elemenata, a ja sam je kupio na otpadu.
Napravio sam vrata, stavio drveni pod i prednju stranu od lima. Pošto je korpa teška kačenje sam riješio na način da sam umjesto standardnih uški za poluge zavario po jedan metalni nosač čašice sa stuba za struju, naravno prethodno sam skinuo keramički izolator (Slično kao kod kolege na predhodnoj slici). Kačim je tako što izvadim klin iz T komada spustim poluge i podvučem pod te nosače zatim podignem, vratim klin i tako rasteretim hidrauliku. Ove metale sam zavario tako da mi dođu tačno na krajeve T komada kako mi se ne bi desilo da korpa ide lijevo desno.
Na mjestu gdje se na korpi kači topling napravio sam nastavak (dužine oko 15 cm) koji sa jedne strane ulazi u mjesto za topling, a sa druge strane ima (ženski) dio u koji ulazi klasični topling.
Kada prvi put podignem korpu na toplingu je namjestim da stoji ravno, a prilikom spuštanja taj nastavak se ponaša kao "zglob" i korpa ravno liježe na zemlju.
Slike ću postaviti u narednih nekoliko dana.
 
Evo i moje korpe.
Po mom mišljenju ovakav sistem kačenja je odličan, ne opterećuje hidrauliku prilikom transporta, nije potrebno skidati poluge da bi se prikačila korpa, a jednoctavno je za napraviti.

20u1yec.jpg


1zvs50h.jpg


2eqfdee.jpg
 
Moj topling je kratak i ne mogu ga izviti dovoljno da bi mi korpa stajala ravno.
Prilikom kačenja kada se topling "slomije" u tom zglobu dosta je lakše staviti klin u T komad. Kada spušta korpu punu tereta (a koja prethodno stoji ravno) nije potrebno odavijati topling ni privijati samo spustiš na zemlju i korpa odma legne sa sve četiri noge istovremeno.
 
Budem slikao svoju korpu,539 nosi kravu od 600kg bez problema samo jedan sijedi napred na haubi od 120kg sa pivom u ruci a ja kocnicama motam.
 
Care znači jedan od 120kg+pivo od 2 litra = dobar teg. Malo šale.
Da li ste razmišljali da se stavi pozadi na korpu nekakav montažni točak pa kada se nosi veći teret korpa osloni na točak da nebi podizalo prednji kraj traktora stim da bi taj točak malo zailazio da nebi cepalo gume slično točku na trakastim grabuljama.
 
Care znači jedan od 120kg+pivo od 2 litra = dobar teg. Malo šale.
Da li ste razmišljali da se stavi pozadi na korpu nekakav montažni točak pa kada se nosi veći teret korpa osloni na točak da nebi podizalo prednji kraj traktora stim da bi taj točak malo zailazio da nebi cepalo gume slično točku na trakastim grabuljama.


ja bas o tome razmisljam,trenutno je korpa u izradi,koristicu je kao zadnju kasiku za stajnjak,umesto prikolice,kao korpu isl...videcemo na sta ce liciti
 
Nazad
Vrh