Traktorske korpe

Niki svaka cast za korpu, kvalitetno si je napravio. Jedino sto je teska brate, ja sam moju malo lezernije pravio jer sam jedino musko u kuci i kad to treba da se kaci, premesta, sve moram sam, tako da ne pravim nista teze od onoga sto mogu da podignem ili prekotrljam :)
 
Niki svaka cast za korpu, kvalitetno si je napravio. Jedino sto je teska brate, ja sam moju malo lezernije pravio jer sam jedino musko u kuci i kad to treba da se kaci, premesta, sve moram sam, tako da ne pravim nista teze od onoga sto mogu da podignem ili prekotrljam :)

Pa ti mislis da je ja kotrljam?:osmeh: Kada sam je zavrsio ja i buraz je jedva izbacili iz garaze,sada sam joj nasao mesto,kao i za tanjiracu,drljacu,i nema rucno pomeranja..:D
 
Evo i ja nastavio sa radovima. Kacenje je po standardu za drugu kategoriju radjeno od 10mm plocevine.

IMG_0383.jpg
 
Prvo zamolio bih moderatore da promene naziv teme u "Traktorska Korpa" jer ovako ne izlazi u pretrazi, a i nije najjasnije o čemu se radi. Već sam hteo da pravim novu temu.

Jel kupovao neko materujal za izradu korpe skoro? Koliko bi me izašlo za manju korpu za 539? Drugar me pita da mu pravim, koliko bi bilo realno da uzmem za ruke? Ja sam onako odkativno rekao 100€ za materijal (sa farbanjem) i tolko bi mu i ja uzeo.
Mada po svemu sudeći od te izrade neće biti ništa pošto kad sam rekao da je materijal oko 100€ počo da koluta očima. Takodje mi rekao da je neko kupio korpu za 70€ vrevatno aludirajući na to da treba nekako u tu cenu da uklopim i materijal i moj rad :).

Na kom traktoru? Na primer IMT 539 nosi max 400 kg sa sve korpom na nagibu 7%
539 ima nosivost dok ne krene da skače prednji kraj. Ona se značajno može povećati postavljenjem debljeg drugara ili člana familije na haubu traktora. :)
 
Meni je majstor pravio korpu 170 cm puta 100 cmm puta 100 cmm pod od lima 2 mm prednji deo zatvoren od lima isto 2mm ostale tri strane zica kocka 30 puta 30 milimetara ,cevi 40 puta 40 debelozidna u ram zbog vece nosivosti. 100 e ruke sto je napravio i ofarbao i oko 150 e materijal
 
Pa da to je to, sad sam i ja računao oko 100€ materijal i ja nemam nameru da se zezam bez 100€ sa farbanjem.
 
Ja sam kupio nedavno korpu, 70e bez patosa, 2,2m x 1,1m dubok 1.2m. Ram 5x5cm cevi debelozidne, da sam ga pravio izašao bih 200e. Stavio bagremovu dasku 3cm na patos...
 
Nazad
Vrh