Tov junadi

vidis moj ima kad upalis na dole a nije nikad radjeno nadole sa neku masinu nesecam se bas al jednom mi se ucinilo da kad ubacim dole ono kardan obrce suprotno.al ajd sutra cu probam pa cu vidim bas pa javljam.
 
Koliko ja znam kad ukljucis nadole, kardan dobija pogon preko tockova sto ides brze brze se okrece inace smer okretanja je isti kao i kad je ukljucen gore.
 
Moj :osmeh: kad gore uzljebis onda je 540o/min na 1500-1600 o/min motora. A kad na dole rucicu onda je 540o/min kardana na 2000-2100 o/min. Verujem da svaki ima to:sta:


:off_topic:Jel si siguran da u donjem polozaju rucice imas 540 obrtaja kardana na 2000 obrt.motora?U donjem polozaju rucice za ukljucivanje,kardan ide preko brzina tj koliko se brzo kreces toliko brzo vrti,probaj na leru da tako ukljucis kardan i videces da nece se vrteti dok ne krene traktor iz mesta.Tako je na svakom imt-u. PS nek moderatori prebace prepisku u odgovarajucu temu ako smatraju za shodo.:ppozdrav:
 
Smer okretanja je isti. Ladno sam morao da probam da li ste u pravu. :osmeh: Tacno dobija brzinu sa tockova. Ja sam tu brzinu koristio kad bacam vestak sa rasipacem od 10m a ostane mi do komsije 4-5-6m. Onda malko smanjim na podeoku koliko da curi vestak i na sporiji kardan da ne bacam toliko siroko. Ja sam bio ubedjen da je to 540-2100 kardan. Ustvari kako vestak uvek bacam istom brzinom nisam mogao da provalim da zaivisi od brzine kretanja:sjasi:
 
Otac od clana zico78, je nekada tjerao pumpu za zaljevanje sa imt560 (koji je znamo spor na kardanu kao i svaki veci imt) tako sto ukljuci preko brzina, baci ga u najvecu brzinu a jedan pogonski tocak odvoji od zemlje. Tako postize istu brzinu vratila potrebnu za pumpu na manjem broju obrtaja motora.
Mogu zamisliti sta bi bilo da traktor padne sa klocne, is'o bi po njivi sa sve pumpom i cijevima.:haha::haha:
 
Jingis,koja cena?Kolika je bila kilaza?koliko je imao onaj bucko sto si stavljao sliku?kod nas 220 din.za bikove simentalce,za simentalke junice ako ubedis nekog da uzme 190 do 200 din.

Dali smo ih djurdjevicu u Pecince po 3.60 na meso. Usli su sa 165kg izasli sa 611kg posle 10 meseci. Procenat mesa je 58%. Jbg, tako je kako je, zadnjih par godina je bilo mnogo bolje. Prisustvovao sam klanju i zakljucio da oni tamo mnogo skidaju npr. gledao sam stave dve polutke od istog biha na vagu i on meri 390 kg dok ga covek nije obradio, skinuo malo loja, povadio bubrege itd on na kraju ispade 384kg. Kradu ispred ociju. Sto se tice bucka nismo merili svakog posebno nego sve zajedno ali verujem da je imao preko 650.

Danas su stigli novi, tj. jedna polovina druga stize sledece nedelje

08082014323.jpg
[/IMG]
08082014324.jpg
[/IMG]
08082014325.jpg
[/IMG]
08082014326.jpg
[/IMG]
 
Uzeo sam ovde kod mene u selu. Od Mice Tesica u Jarku, moj komsija. On inace se bavi sa trgovinom teladi. Ovi su oko 150kg telad i kostaju 590 evra.
 
Uzeo sam ovde kod mene u selu. Od Mice Tesica u Jarku, moj komsija. On inace se bavi sa trgovinom teladi. Ovi su oko 150kg telad i kostaju 590 evra.
Kolega u zdravlje da ih za 10 meseci prodas po povoljnijoj ceni od ove i vise zaradis nego na ovoj turi,a sto se cene teladi tice ,jesu lepi,ali kod nas su takva telad oko 500e,na kolicinu oji si ti uzeo,mogu se naci i ispod toga....U svakom slucaju pozdrav i korisni ti bili na kraju tova:ppozdrav:
 
Petre dali se moze naci odjednom 15-20 takvih teladi?Cisto sumnjam da moze a nama Jagodina nije ni malo blizu,da se dolazi za manje ispod toga ja bar gledam tako.
 
Petre dali se moze naci odjednom 15-20 takvih teladi?Cisto sumnjam da moze a nama Jagodina nije ni malo blizu,da se dolazi za manje ispod toga ja bar gledam tako.
Ma ja samo komentarisem razliku u ceni,a sto se klicine tice,ima ljudi u okolini koji se bave time,kupuju male telce po narudzbini,cuvaju ti do kilaze za koju se dogovorite i onda dodjes i pokupis,dok kod nadkupaca nema a i veliki su prevaranti,ja sam s njima zavrsio svaku saradnju,cast izuzecima...Mada ima i onih koji ti nadju po kucama,pa ti samo ides i pokupis,das 5-10e po grlu i gotovo....samo retki su posteni...
 
Jingis,jel bar za ove pare 590 evra,odmah pocnu zapravo da jedu i da napreduju?

jutros su bile prazne jasle mada u pocetku im ne dajemo puno hrane. mekinje, malo koncetrat i trava prvu nedelju.

- - - - - - - - - -

Izgledaju mi manji na slici. Da li si merio koje? Jel ima i manje?

nisam merio jer nemam sa cim, ali rekao bi da je to to...nikad nismo uzimali manju telad, komsija mi kaze da je tesko doci do teleta em ih nema em papirologija
 
Поздрав товљачи..Имам један проблем са биком,у везу је,од пре неки дан тешко устаје,предњу ногу десну тешко се ослања на њу,нон стоп је гура ка унутра ако ме схватате ка другој нози и држи је у неправилном положају..Шта да радим,дал да га дајем на клање,бојим се да неће калирати.
 
Поздрав товљачи..Имам један проблем са биком,у везу је,од пре неки дан тешко устаје,предњу ногу десну тешко се ослања на њу,нон стоп је гура ка унутра ако ме схватате ка другој нози и држи је у неправилном положају..Шта да радим,дал да га дајем на клање,бојим се да неће калирати.

mozda je samo uvio,pa koliko je tezak?
 
Nazad
Vrh