Tov junadi

23805695_1575752509138029_1171632080_n.jpg

23846210_1888961147784169_498535064_n.jpg

Evo jednog mesanca holstajn-belgijsko plavo,za jedno mesec dana se seli u moju stalu.
 
Kakva su vasa iskustva sa neosaningest,imam june koje treba da ide na klanje za nekih mjesec dana,poslednjih dana slabo jede kao i krave i junice u stali,balega je rijeđa,dok je kod krave i junice bas rijetka,predlog veterinara je medicinski ugljen i neosaningest da se da vezano za prezivanje,interesuje me ima li neku ucinkovitiji preparat za prezivanje kao i za proliv a da nece skoditi tj da nema karencu,jer ne zelim da se neko otruje mojim mesom
 
Danas natovario lokalnom klanicaru 4 bika i dve junice. Junice 1,55 a bikovi u proseku 1,75. Jedan je bio pravi simentalac, jedan crni, jedan crveni holstajn ali je bio kravast visok na nogama i jedan je bio onako osrednji.
 
Sad ce naic vrijeme kad goveda rjede balegaju...ja biku vec tucam obicni drveni ugljen(pokupim po pekari).Medicinski je mnogo skup a jedan dati na bika ..to mu sigurno nece pomoc
 
Kakva su vasa iskustva sa neosaningest,imam june koje treba da ide na klanje za nekih mjesec dana,poslednjih dana slabo jede kao i krave i junice u stali,balega je rijeđa,dok je kod krave i junice bas rijetka,predlog veterinara je medicinski ugljen i neosaningest da se da vezano za prezivanje,interesuje me ima li neku ucinkovitiji preparat za prezivanje kao i za proliv a da nece skoditi tj da nema karencu,jer ne zelim da se neko otruje mojim mesom
Neosaningest nema karencu. Podpomaze razvijanje flore bakterija koje poboljsavaju rad predzeluca i buraga. Na proliv slabo deluje. Ugalj kupi mikotoksine u buragu, ali je jako spor u delovanju. Prvo bi trebalo da otkrijes uzrok dobijanja proliva pa da ga otklonis pogotovo sto su to starija grla i teze dobijaju proliv.
 
Za proliv uzmi neosulfox i resena stvar...ja za koristim u kombinaciji sa cajem od štavolja ili dunjinog lista i super..
 
hvala svima na savjetima,e sad karenca mi je bitna samo za june,za kravu i junicu to mi ne igra ulogu,ali u upustvu za neosulfox pise da se ne moze davati odraslim grlima,nego je to za primjenu u mladjim fazama,krava se otelila prije 2 sedmice,tako da tele jos uvijek sise mlijeko,moze li tele i nakon tretmana neosulfoxom da normalno sise bez nekih posljedica,i naravno ako ste primjenjivali neosulfox na odrasla grla stoke,u kojoj dozi i na koji nacin.Hvala jos jednom svima na pomoci
 
Imam nekog bikca od oko 500 kila i kao tele se navuko na megi od sana i poslije ako ne mirise hrana na megi nece da jede.Dva dana mi bilo nestalo megija i uopste nije ijo koncetrat a jutros nabavim ,pomijesam i on opet nece da jede.Sijeno jede,preziva a koncetrat samo miri...kako da ga ponovo privolim da krene sa jelom:sta:
 
Mi poslednjih godina ubacujemo u periodu od junadi pa do kraja tova prilikom mesanja hrane Primasan ili neku zamenu, nista preterano nego cisto malo da zamirise hrana i pokazalo se dobro.
 
Kad prekidas neki koncentrat ili premiks u bilo kojoj fazi tova ides pola pola pomesas sa novom hranom sa kojom nastavljas tov tako ides jedno vreme dok se ne naviknu ako odjednom prebacis na drugu hranu pored toga sto nece da jedu bude i proliva i svega
 
Soje 10 posto 8 posto suncokreta do 250 kila, soje 4 posto suncokreta 15 % do 400 kila,20% suncokreta d do kraja tova bez soje. Jecam i psenicu pola pola sa kukuruzom kad ga imam a kad nemam idem cist jecam ili psenicu
 
Da li neko koristi Gebijev koncentrat od 14 procenata proteina za ishranu bikova od 250 kg pa na gore, kako vam se cini i koja je cena kod vas?
 
Nazad
Vrh