Tov junadi

Napravi mu probiotik,uhvati preziv od krave ili nadji burag sveze zaklanog bika iscedi ga i rokni mu to sondom direkt u burag iz dva puta.provereno radi.
 
Ja imam jedno june i lijeva strana mu je veca jos od telenja....
Prodo sam svog bika...mislim da nije imo punih 13 mjeseci a podbacijo kilu,dvije ispod 550 (mnogo se vrtio na vazi pa smo se slozili na 547 kila).Trenutno je cijena 3.7 maraka,.
 
Mozda kod vas...ovdje dolaze iz federacije i poceli ic po selu i nude po 3.5 marki a ja sam prodo pre oko 7 dana....ima slika bika par stranica ranije

- - - - - - - - - -

Da nam iz federacije ne dolaze nebi imali kome prodat ovdje...jednostavno smo prezasiceni
 
Одакле су ти такозвани купци..те које уцењују истерујем из дворишта моментално,увек заборављамо да бикови нису парадајз па да иструну ако га не продаш данас сутра,јер он је дошао да купи и мора да купи јер живи од тога..Ако већ почиње да уцењује поготово те из федерације шаљем да купе у њиховим вукојебинама ако им је скупо овде.
 
Suvo livacko seno najbolje ako nemam dajem suvu lucerku ali dobiju proliv od nje jaka je i napiju se puno vode eto ti priliva, a slama je teska za varenje i
 
Najbolje je seno u prvim danima kada se telad donesu, a kasnije privikavati ih na detelinu. Slamu ce jesti prilikom prostiranja, pogotovo ukoliko ima sirka u tragovima.
 
Jel vjerujete da mi vec drugo tele pocne sa 15 dana jest koncetrat i sijeno....kad udes a ono lezi i sticalo se prezivat ko odraslo samo sto malo brze zvace ustima
 
Naravno tako je , ono licka po malo i tako ce da ostane dogod ima mleka . Kada ga ne bude malo ce da bleji i krenuce da jede vise .
 
Uvece mi pojede pola kutljace (majstorske) plasticne koncetrata a ujutro manje zato sto prvo dobije mlijeko...Prije mi nisu pocinjali jest ni sa mjesec i pol..tad sam ih odvajo same u boks a sad ih stavljam do vecih teladi il bikova i zadovoljan sam kako rano pokazu zanimanje za hranu
 
Puno koncentrata u ranom dobu mi se uvek pokazivalo ispod repa osim jednog taj je mlatio sve sto moze od starta i nista mu nije stolicu redilo .
 
Kod mene sva telad od desetog dana zivota prelaze na mlijecnu zamjenicu plus koncentrat i voda uvijek po volji i tako sve do puna 2 mjeseca starosti. Nikad ili tacnije skoro nikad,nemam problema sa proljevima i naduvavanjima.
 
Nazad
Vrh