Tov junadi

Koje vestacko mleko preporucujete za telad stara 15 dana?.prvi put sam uzeo tako mala telad za tov.i kada da pocnem da im dajem koncentrat i koji?
 
Milsan ti je povoljan i ja sa njim nisam imao problema sa prolivom kod teladi.Koncentrat mozes vec po malo nuditi kao i vodu da ima ispred sebe,Mislim da
su patentove granule za telad do 100 kg extra koncentrat jedino je cena nesto jaca.
 
I ja milsan koristim,po potrebi,cini mi se da telad bolje napreduju od njega neg od kravljeg mleka..mozda je to samo privid.. Ipak ga ne koristim redovno,samo kad mi zafali mleka..
 
Mozda nisu lepi kao na kravljem mleku,ali nekako sam imao bolje bikove dok sam kupovao malu telad i pojio milsanom i hranio megijem nego sad kad kupujem telad othranjenu na kravljem mleku.mozda je i slucajnost...
 
Ja vezem junad oko vrata i nisam pazio i u jednog mi urasto lanac da sam veceras imao patnju da ga istrgnem iz mesa....raskrvario mi se poprilicno...zasuo sam suhim inekcijama i namazo maslom...to mi bilo pri ruci pa cemo sutra vidjet..
Neznam kako je onoliko urastao sa gornje strane a poprilicno labav lanac oko vrata
 
Desava se to iako se svaki dan oda oko stoke, ja sam jednom prilikom morao sjeci lanac kljestima za zeljezo jer junac nije dao odvezati koliko ga je bolelo, uglavnom pospricas sprejom za dezinfekciju i brzo to preraste.
 
Imo sam ga...u apoteci kupio ..nesto kao sprej za rane al ga sad nebi mogo nac ,nema sanse (kupio ga kad je junica svrnula rog)
 
Imam par pitanja :)
Planiram da ubacim 10kom bikova,ali sam gledao Holstajna,kao prvo zbog cene a kao drugo ima ih u selu...
Imam u ponudi sisavcadi i vec na cvrstoj hrani... Koliko vremena je potrebno davati mleko sisavcadima od 7-10dana starosti da bi mogli jesti kabastu hranu? Koliko vremena im treba od 120kg do 600kg?
 
Koje vestacko mleko preporucujete za telad stara 15 dana?.prvi put sam uzeo tako mala telad za tov.i kada da pocnem da im dajem koncentrat i koji?

Koristio sam ranije Millsan i Inbergovo mleko, po meni je Inberg milk mnogo bolji. Za ostale proizvodjace ne znam. Bolje su napredovali i lakse se muti nego milsan.

- - - - - - - - - -

Imam par pitanja :)
Planiram da ubacim 10kom bikova,ali sam gledao Holstajna,kao prvo zbog cene a kao drugo ima ih u selu...
Imam u ponudi sisavcadi i vec na cvrstoj hrani... Koliko vremena je potrebno davati mleko sisavcadima od 7-10dana starosti da bi mogli jesti kabastu hranu? Koliko vremena im treba od 120kg do 600kg?

Ja teladima dajem da sisaju do 70-og dana starosti.
 
Ovo june od moje krave je rekorder sto se tice naduvavanja. Dnevno bar jednom,a toliko je alav da i kad ne bacim pred njega on pojede od ostalih...

 
Nazad
Vrh