Torpedo

isidor je napisao(la):
Zasto mislite da niko nije prodao rusa da bi kupio torpeda .
Pa ja 10 g vozim rusa mtz 82 stari model iz 87 g i verujt uzeo bi nesto malo mirnije i sporije.Bubrezi mi otpali od njega sreca pa jesenas nisam orao sa mtz inace bi se raspao u njemu.
Verujem da je torpedo udobniji traktor od belorusa i mirniji

Oni koji su u našem ataru orali sa Torpedom su se preporodili kad su kupili Mtz, bolje su uradili i manje su se kvarili.
Što se udobnosti tiče Mtz 82 ako je utegnut nije daleko od Torpeda po buci i vibracijama u kabini.
Torpedo ima lakši menjač i volan i manje se ljulja jer niže sediš i ima šire gume.
 
zorancile @ Ne bi se slozio sa tobom u vezi torpeda i mtz po menii jedan i drugi imaju mane i prednosti ali ipak torpedo je torpedo i ima vise prednosti od mana to tvrdim zato sto imam i jedan i drugi traktor,torpedo ima bolji hidraulik,manje trosi,udobni je a belorus ima bolju kabinu i dobar je za transport i za povuci teret i to ti je to u sustini zavisi ko sta voli.
 
Imam problem sa hidraulikom na Torpedu 48 hoće da trza a ponekad se umiri i radi normalno šta činiti :sta: :ppozdrav:
 
dečki al torpedo je nastao na deutzu i to na osnovi modela kojeg je švabo projektirao ranih sedamdesetih, a to je po mojoj matematici bilo prije 40 godina
 
Mića967 je napisao(la):
Imam problem sa hidraulikom na Torpedu 48 hoće da trza a ponekad se umiri i radi normalno šta činiti :sta: :ppozdrav:
Ako trza ili cupka kada nosi nesto tesko od prikljucaka uzrok su najverovatnije gumice na regulatoru ili cilindru treba ih zameniti. Meni se to desava po nekad na torpedu 6206 c nisam jos skidao posto nemam gumice dok ih ne kupim nista od remonta .Evo ti link sa komsijskog foruma radi se o 75 i tom problemu pa malo prostudiraj http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?p=689258#post689258 :cao:
 
Danas je meni svaki traktor dobar zato uopće nevidim razlog prepiranja možda sada kupim Torpeda 90, a možda rusa i to mi je tako svejedno kojeg cu nešta novaca sam skupio još nešta mi fali i eto, izvinite za :off_topic: :cao:
 
Naravno da je tema Torpedo, pa zato dragi nas moderatore malo vise obratite paznju na nasu temu, jer malo malo pa neko ostavlja komentare kako je rus bolji od torpeda i sl... ovo je tema da se govori o iskustvima sa torpedom a ne kako je bolji ili losiji u odnosu na rusa ...niko iz ove teme ne ostavlja komentare na drugim temama kako je torpedo najbolji... tako da ako ste vec reagovali, to bude ucestalije u buduce. hvala
 
Nazad
Vrh