Torpedo

Gospodine @dikula
Tema ima mnogo da se pregleda, a u donjem desnom uglu imate mesto gde piše prijavi uredniku jer je stvarno nemoguće pratiti sve teme odgovarati na pitanja na forumu i na PP pa bih vas zamolio da ako neko od prisutnih piše nešto što ne pripada ovoj temi da me obavestite! Hvala!
 
Pozdrav svima, kupio sam skoro Torpeda 7506 i zeleo bih da na njega ugradim sat temperature motora posto sam pre njega imao (i jos uvek imam) IMT 539 pa sam navikao da na taj nacin kontrolisem temperaturu.

Procitao sam u ovoj temi da postoje vise varijanti, prva klasican mehanicki sat sa sondom (kao na imt) ugradjen u glavu motora, elektricni takodje i glavi motora (prvi klip do kabine), kao i merac temperature ulja. Takodje sam procitao razne komentare tipa mehanicki sat sa sondom nepokazuje pravu tempreturu, bolje meriti temperaturu ulja itd.

Mene zanima koja je varijanta najbolja (ja sam za Teleoptik mehanicki sa sondom u glavi motora) i kako to izvesti, ako moze detaljno objasnjenje a ni koja slika nije na odmet.
 
mijat, moje misljenje je da je bezveze da se uopste trudis, jer da je trebao sat za temperaturu i fabrika bi ga ugradila ! samo pazi da ti ne upali lampicu od alternatora ( ako pukne kais ) i redovno cisti filtere. pa cak ni parametri radne temperature nisu isti za traktore sa vodenim i vazdusnim hladjenjem prema tome nemoj ni da ih poredis
 
ja imam mehanicki sat temperature sa sondom ugradjen u 1 klip do kabine u glavi imas tacno mesto za ugradnju i mehanicki za ulje povezan kod filtera ulja i nije tacno da torpedo nema sat temperature ima fabricki ali ne za sve modele zato ti preporucujem mehanicke od imt i nema da te boli glava.
 
Ne zelim uopste da raspravljam sa vama i da pametujem samo sam izneo svoje misljenje iza koje ja stojim a vi ako se ne slazete to je vas problem i ne vidim zasto je problem sto sam izneo moje misljenje.
 
pa evo robert ti je dao odgovor 120-130 stepeni celz. a koliko mi je poznato kod " satova " koji pokazuju temperaturu vode je crveno polje od 100 do 120 stepeni i nema dalje. i koja je onda svrha ugraditi sat gde ce kazaljka uvek biti do kraja ?
 
Druze da imas sat video bi da nisi u pravu jer nikad ne ide do 120 i kraj price prvo proveri pa onda pricaj a ne samo napamet :nono:
 
Ruski termometri za ulje nisu dobro baždareni, ulje je ustvari toplije nego što piše.
Na skali je napisano do 120 što je ekvivalent temperature vode u motoru sa vodenim hladjenjem.
Ako pokaže na toj skali preko 100 znači da je previše vruć.
Tamovi motori na kombajnima imaju VDO termometar ulja koji nema brojeve, nego samo crveno i zeleno polje.
Uostalom, nije ni važno koji broj pokaže, treba gledati koliko drži kad je normalno opterećen, pa ako se povećava onda videti šta je uzrok...
 
Nazad
Vrh