Torpedo

frenky9415 je napisao(la):
Pozdrav svima dragi forumasi neka neko pojasni malo kako se podesava dvostruko kvacilo na torpedu 62 06 c u brzinu upada dobro ali rezi kad se ukljucuje pogon za frezu ili balirku .Da li moze koliko toliko da se podesi a bez skidanja motora skidanjem zastitnog poklopca odozdo :udri:
15ofayv.jpg
Ove slike su za nezavisno kvacilo DHU 295/250 koje se ugradjuje u Torpedo traktore 6506-9006 kod kojih je komanda kvacila kardana preko rucice pored instrument table, u modelima 4506-6206 je zavisno kvacilo DT 225/225 N kod kojih je komanda kvacila kardana preko pedale kvacila menjaca. Znaci ako je pravilno podeseno kvacilo treba na pedali da se oseti prvi stepen kad odvaja lamela menjaca i drugi stepen kad odvaja kardanska lamela.
torpedo je napisao(la):
Ti si to već izobeležavao šta treba da se uradi. Ja nekako naštelujem da se brzine menjaju i kardan uključuje bez krčanja ali bih odgovor prepustio nekom kompetentnijem. Samo bi dopunio pitanje ako ima koji stručnjak. Kako da rešim problem tvrdog kvačila na 48?
Jel ovo drugačiji sklop kvačila nego što je kod mene ili mi se čini? :sta:
Radionicke podatke za podesavanja dobijate na pp :cao:
 
raxx73 je napisao(la):
Ja nabavljam od KND n.s i bačulov zrenjanin i dosad nisam imao problema. Ali treba ga dobro uštelovati naručito taj dio prigonske osovine na kojoj se nalazi beli zec i hod unazat. Ako se to ne uradi onda je bučan zuji i brzo se troši i počne da izbacuje iz brzine.

jel znas mozda nekog dobrog majstora iz moje okoline da zna da nasteluje to
 
Za: Janki Padina
Kad bude gotovo farbanje jel moze neka slika i unutrasnjosti da se vidi kako su resene komande i rucice posto je druga kabina. Lepo izgleda, svaka cast :D
 
worm je napisao(la):
raxx73 je napisao(la):
Ja nabavljam od KND n.s i bačulov zrenjanin i dosad nisam imao problema. Ali treba ga dobro uštelovati naručito taj dio prigonske osovine na kojoj se nalazi beli zec i hod unazat. Ako se to ne uradi onda je bučan zuji i brzo se troši i počne da izbacuje iz brzine.

jel znas mozda nekog dobrog majstora iz moje okoline da zna da nasteluje to
Pa jo to radim.
 
Pitanje za poznavaoce Torpedove hidraulike:

u Z polozaju male rucice hidraulik se ponasa normalno, ali kada se prebaci u L poziciju bez obzira na polozaj rucice za dizanje i spustanje poluge se same maksimalno podignu i nece da se spuste, u pitanju je Torpedo 7506 AS.

Sta li je u pitanju?
 
VetMed je napisao(la):
Za: Janki Padina
Kad bude gotovo farbanje jel moze neka slika i unutrasnjosti da se vidi kako su resene komande i rucice posto je druga kabina. Lepo izgleda, svaka cast :D
postavicu slike kad bude sve zavrseno :D
 
mijat je napisao(la):
Pitanje za poznavaoce Torpedove hidraulike:

u Z polozaju male rucice hidraulik se ponasa normalno, ali kada se prebaci u L poziciju bez obzira na polozaj rucice za dizanje i spustanje poluge se same maksimalno podignu i nece da se spuste, u pitanju je Torpedo 7506 AS.

Sta li je u pitanju? Ja sam imao slican problem samo meni bilo obrnuto kad je ruciza za fino podesavanje oranja u l polozaju u tom slucaju dize hidrauliku cim pomerim na Z hidraulika padne kad vratim u l dize a nije hteo dobro da ore ruka stalno stoji na onoj drugoj rucici
cas digni cas spusti nikako da se ugodi .kako sam ja resio problem ,osovina koja iz hidraulike ide na lisnatu oprugu gde se regulise automatski fino podesavanje u oranju .Na njoj postoji podesavane na kraju , skines osigurac odvojis osovinicu od lisnate opruge i odvijas ili zavijas zavisi kako trazi traktor ja sam moju odvijo nekoliko krugova i vratio je na mestu sad hidraulik lepo radi . A moze i da zapusi u regulatoru necisto ulje ili prljavo pa nece da se spusti kada su obe rucke dole. :ppozdrav:
 
Kakva je razlika izmedju crvenih i zelenih DF? Da li je u pitanju proizvodjec, model, godiste?
@tibor,
cestitke na kupovini i reci molim te da li ima dva izvoda (prikljucak) kardanskog vratila? Jednom sam video na vasaru sa dva izvoda ali ne znam koji je model, i da li ima DF sa vodenim hladjenjem?
 
Nazad
Vrh