Torpedo

meshter je napisao(la):
petarHR je napisao(la):
nije, TX su bili modeli za izvoz, TX75 kao i Adriatic 75 ali odvojena kabina, rezervar dole,.., neki kažu i kvalitetniji, ima i TX80 (5 cilindara)..
Ovo prvi put cujem da ima torpedo sa 5 cilindara, TX 80 je 4 cilindra sa turbom.
ja sam kod drugara gledao prospekte od tx a tamo je bio TX 75,TX80 a postojao je i TX85!verovatno 85ica ima 5 cilindara
 
motor,menjac hidraulik je isti kao na td jedino je razlika u difrencijalu. nema uljni grejac za kabinu, samo ventilator za hladjenje. na jednog rx170 su ugradili grejac i opao im je pritisak ulja za jednu atmosferu.
 
kod mene na RX100 je uljni grejac i odlicno greje. Nema razlike u pritisku ulja kada je ukljucen ili iskljucen.
 
zuky21987 je napisao(la):
dosao sam sa zimskog oranja danas zato sto nece vise ni u jednu brzinu kad je u rikverc ili u beli zec u pitanju je 9006 jel neko propatio to?? sta raditi ?? molim za pomoc !!
a evo i snimak kako se oralo ai i kako traktor izgleda
hvala unapred!!!!!
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=VNILkgXKH-c[/youtube]


kvar uklonjen bila je ispala krunasta matica na snopu za beli zec i rikverc vidite na slici sta sam pronasao kad sa otvorio deklu sa strane!!

k2h84o.jpg

29y2s10.jpg

a288s5.jpg
 
pitanje za vas torpedaše
ima li kakve veze traktor DEUTZ 5006 sa torpedom , znači interesuje me dali i koji dijelovi odgovaraju od torpeda na ovaj

pitam iz razloga jer mi se nudi jedan takav traktor pa me interesuje opskrbljenost rezervnim dijelovima :cao:
 
a morat ću otići da ga pogledam , samo me zeza pošto ja ne poznajem dovoljno te traktore i bojim se da nije ona fora sa dijelovima , sve je slično a ništa ne paše

nego kakvo je kvačilo kod torpeda , jednostepeno ili dvostepeno
ustvari kakav je kardan , 540 1000 ?
ima li izlaz karadna onaj kako ga zovemo preko točkova (sinhroni)
 
Savo neznam za 5006 ali znam za 5506 i za 4506 torpedo. Jedino deutz 5006. Ali to onda nije torpedo.
Taj ima kardan 540 o/min.
Nema izlaz preko točkova na zalost.
 
a morat ću otići do jednog mog drugara koji ima dva torpeda , jedan je 48xx a drugi je neki malo veći , 60tak konja čini mi se :sta:
a on dosta poznaje mehaniku inače a i te traktore tako da će mi njegovo mišljenje biti od velikog značaja
inače radi se o onome čovjeku sa kojim sam zajedno bio na sajmu , on je torpedaš :D
 
ako dobro znam 5006 ima 4 cilindricni motor kao 6006 ali menjac nije ista ima rucna kardan kvacilo i 12 brzina.ujak ima takav sa prednjom vucom. i ima jedan ovde u okolini bez prednjice motor i hidraulik isti ali menjac nije. i samo 540 i servo volan.dobri su traktori jos nismo dirali menjac samo motor :D
 
Da li neko ima uputstvo za rukovanje i odrzavanje za TD 7506A Special ili TD75A na papiru?

Da li ste zainteresovani da to lepo digitalizujemo, pretvorimo u PDF i nakacimo na net?

Po struci sam informaticar i na praksi sam se bavio digitalizacijom knjiga u biblioteci, tako da bi mogao to odraditi, samo mi je potrebno da neko ko ima dobar dig. fotoaparat to lepo uslika (jednostrano ili dvostrano u zavisnosti od rezolucije aparata) i na neki nacin to meni dostavi. Moze i od nekog drugog TD-a po mogucstvu duplaka mada sam ja najvise zainteresovan za gore navedene.

Zainteresovani neka se obrate preko foruma a za detalje na PP.
 
Nazad
Vrh