Torpedo

Ma brzina nija bitna necu ga voziti na trke, i onako mi je najdalja destinacija 10km u jednom pravcu (mlin), a u radu po njivi nije bitno jel ide 25 ili 30 km/h.

Inace sve ove rasprave oko TD-a ovaj je dobar, onaj nije su nebitne. Jeste da ima promasenih serija al 45 i 75 to nisu sto znaci ako traktor nije previse potrosen uz redovno odrzavanje, koriscenje odgovarajucih prikljucaka i pametnog vozaca moze dugo i lepo trajati.
 
Mijat je u pravu Torpedo trazi malo bolje odrzavanje ali kad se uzmu svi parametri za nase prilike je odlizan traktor, jedini je problem sto se nema kvalitetnih delova. Prave delove je jako tesko naci a za koji mislite daje pravi-fabricki u vecini slucajeva je samo vizuelno dobra kopija. :ppozdrav:
 
Torpedo je sila iz Brazila,ko ga ima zna o čemu pričam,mislim da su svi njegovi modeli svaki za sebe dobri,a što se tiče delova pa ni za IMT nema više da se nađe pravi deo,mada šta god da sam dosada uzimao u KND - NS bio sam zadovoljan
 
Orginalni torpedo dijelovi :sta: to se samo nadje "po garazama"u i oko Rijeke.Ova "vijerna kopija"nisam bas siguran u nju iako sluzi.Moj 45 ispada iz druge kad mu je jako tesko jednostavno polako klizi mijenjac van i ispadne.Mijenjao sam zupcanik novi napatio se dok sam sve to (raskupusao)ali jako malo je bilo pomaka svezi ispadanja iz druge.Zupcanik sam nasao u BIH novi nekakav Makedonski jer je bio troduplo jeftiniji od ovog "iz garaze"ma bio sam budala.Sad mi se neda vise rastavljati i mijenjati ponove i navikao sam se na to.
 
CAR je napisao(la):
Orginalni torpedo dijelovi :sta: to se samo nadje "po garazama"u i oko Rijeke.Ova "vijerna kopija"nisam bas siguran u nju iako sluzi.Moj 45 ispada iz druge kad mu je jako tesko jednostavno polako klizi mijenjac van i ispadne.Mijenjao sam zupcanik novi napatio se dok sam sve to (raskupusao)ali jako malo je bilo pomaka svezi ispadanja iz druge.Zupcanik sam nasao u BIH novi nekakav Makedonski jer je bio troduplo jeftiniji od ovog "iz garaze"ma bio sam budala.Sad mi se neda vise rastavljati i mijenjati ponove i navikao sam se na to.

Možda mogu da pomognem pošto sam imao isti problem doduše na 55-ici.Menjali smo zupčanik i opet ista priča.Tata se setio da može biti problem i osovinica viljuške i kad smo osovinicu promenili sve je bilo uredu. :cao:
 
zuky21987 je napisao(la):
jel moze mi neko dati broj telefona KND i novog sada!!! bio bi mu zahvalan :D

KND Novi Sad
021 444 773
021 444 619
Post je spojen: [time]1292598136[/time]
_________________________________________________
jbrtka je napisao(la):
Dr.Gruja je napisao(la):
mijat je napisao(la):
To znam, a izdrzljivost, kvalitet?

Kvalitet je isti u pitanju je samo brzina adriatik je mnogo brzi :ppozdrav:
pa to ne mora menjac od adriatika,samo se stavi adriatikov konusno-tanjirasti zupcanik i to je to.
Slazem se sa tobom, potrebno je preraditi diferencijal i sklop prednje vuce zbog zupcanika.

sve u svemu jako zahvalan traktor
 
torpedu od 90 ks je prva brzina crni zec idealna za ornje (na nasoj zemlji) sa obicnim menjacem, adriatiku je brza prva pa mora da ore drugom beli zec a znamo da je beli zec problematican. to govorim iz licnog iskustva. kome se ne zuri u transportu bolji mu je obican menjac
 
dikula je napisao(la):
zuky21987 je napisao(la):
jel moze mi neko dati broj telefona KND i novog sada!!! bio bi mu zahvalan :D

KND Novi Sad
021 444 773
021 444 619
Post je spojen: [time]1292547736[/time]
_________________________________________________
jbrtka je napisao(la):
Dr.Gruja je napisao(la):
mijat je napisao(la):
To znam, a izdrzljivost, kvalitet?

Kvalitet je isti u pitanju je samo brzina adriatik je mnogo brzi :ppozdrav:
pa to ne mora menjac od adriatika,samo se stavi adriatikov konusno-tanjirasti zupcanik i to je to.
Slazem se sa tobom, potrebno je preraditi diferencijal i sklop prednje vuce zbog zupcanika.

sve u svemu jako zahvalan traktor
hvala puno na broju telefona !! al molim vas da malo pojasnite sta podrazumevate pod tim da se preradi diferencijal i sklop prednje vuce. na sta konkretno mislite da se zameni i da se uradi na prednju vucu? hvala unapred :D
 
zuky NE preradjuj nista uradi dobro menjac i ne diraj nista jer dobijes malo na brzini a gubis na snazi najbitnija stavka ti je dobar majstor da ti dobro sklopi menjac sve ostalo je relativno ako nemas dobrog majstora javi da ti dam broj proverenog meni odrzava 2 kom bez reklamacije pozdrav.
 
Eto Zuky pola problema ti je reseno. Djokera podrzavam u izjavi da ne cackas nista drugo sem tog menjaca a za to vidi sa njim da ti da br. majstora jer to je najbitnije.

Post je spojen: [time]1292630211[/time]
_________________________________________________
Djoker kazi mi molim te za Torpeda 75 jesi ga kupio u Nikolincima?
 
Peet je napisao(la):
Eto Zuky pola problema ti je reseno. Djokera podrzavam u izjavi da ne cackas nista drugo sem tog menjaca a za to vidi sa njim da ti da br. majstora jer to je najbitnije.

Post je spojen: [time]1292605011[/time]
_________________________________________________
Djoker kazi mi molim te za Torpeda 75 jesi ga kupio u Nikolincima?
da
 
dikula ja orem sa 2 crni zec a menjac od specijala i ima vise snage ne greje se a kad sam imao konusno tanjirasti od adrijatika isao malo brze ali mu falilo snage tako0 da sam ja za varijantu specijal
 
Nazad
Vrh