Torpedo

Recite sta vam nije jasno pojasnim vam sve?Kod mene nema rita i duboke zemlje zemlja je 20cm dolje je pijesak i nesmijes ni cm dublje orati jel pijesak gore izokrenes i neznam sta je nejasno.Ima duboke i teske zemlje ilovace tzv.ali ja je nemam a taj tko ima posije lucernu da se nezeza s njom a ore laksu zemlju.
 
CAR je napisao(la):
Recite sta vam nije jasno pojasnim vam sve?Kod mene nema rita i duboke zemlje zemlja je 20cm dolje je pijesak i nesmijes ni cm dublje orati jel pijesak gore izokrenes i neznam sta je nejasno.Ima duboke i teske zemlje ilovace tzv.ali ja je nemam a taj tko ima posije lucernu da se nezeza s njom a ore laksu zemlju.
Pa skoro nista............. :sta: :sta: :sta: :haha: :haha: :haha: :cao:
 
Nista cudno ovo nije banat,srem...ovo je lika.Onaj tko je prosao (malo veci krug eks Juge) zna o cemu pricam.Nema nitko iz Pristine da potvrdi tamo 533 vuce 12 cola plug a zemlja crnica se rasipa kao brasno,a plodna je skoro kao u banatu.Pa npr.Dalmacija sve sami kamen kao Hercegovina a vinogradi samo takvi i cijele plantaze zasadjene.Tako je kod mene isto zemlja lagana pa 2 konja vuku 2 pluga kad oru ali vec 30 godina nitko sa konjima neore pa nevidim razlog zasto nebi traktor od 35ks vukao dvije brazde :sta: :sta: :sta: .
 
vec duze vreme se razmisljam sta bih uzeo kao sledeci traktor pa procitah ovaj forum uzduz i popreko pa se svelo sve na dva traktora zetor i torpedo (60-80KS. sa prednjom vucom) vise mi se svidja torpedo 75 ,pitam se samo kako je stanje sa rezervnim delovima koji su skuplji za zetora ili torpeda, dali od deutza pasu delovi na torpeda a i kako ce biti u buducnosti sa obzirom da se vec duze vreme ne proizvode da se ne dogodi da vise ne bude bilo delova, kako ide sa uvozom traktora iz slovenije zna li neko koliko bi to zadovoljstvo kostalo (carina transpotr i sl.) ovi iz slovenije su mi nekako u mnogo boljem stanju nego ovi iz vojvodine a za iste ili manje para. zahvaljujuci vasim komentarima sam se odlucio za torpeda nadam se da cu i sad dobiti par dobrih saveta. pozdrav
 
Zetor je kvalitetniji, ali više troši nego Torpedo. Delova ima i za jedan i za drugi, ali za Torpedo nema original delova nego mala privreda ili turski.
 
delova ima koliko hoces i sta god treba i bice ih u buducnosti s obzirom koliko torpeda ima na nasim njivama.kvalitet se malo popravio u odnosu na pre 10 godina. u knd-u u NS ima sve zivo a kvalitet osrednji a kod Rajkova u Rumenci i ponuda i kvalitet na dobrom nivou.
 
Mijat
necu puno objasnjavati ali i uciti(drišljivo srati kad je vec usran) ako se odlucis na kupovinu Torpeda gledaj da na svakome sklopu pise DEUTZ a ne Torpedo ili nista,naravno ako budes mogao birati.Iskustvo je pokazalo da su ti traktori puno bolji i izdrzljiviji.Kad budes isao kupovati obavezno ako nemas rezerve skini sa "fergice"bar.i metni na Torpeda sve pase i svaka redukcija,metni i upali na ladno taj tren mora biti pritisak 6 kad se ugrije na leru nesmije pasti ispod 1,5. nek te nezabrinjava ako para malo "tuce" na tzv.iber lauf ali para ne dim.Ostalo je lutrija i sreca.Nek ti je bog na pomoci :ppozdrav: .



Da li može samo malo kulturnije objašnjenje?
Post je spojen: [time]1288623727[/time]
_________________________________________________
Da bi pojedinci shvatili i nebi se sprdali sa iskustvom a ne misljenjem nema druge rijeci za objasniti,problem je kad neko uci popa kako se krste dijeca a on sam je nekrst.Moze mod.izbrisati slobodno ovaj post nemam nista protiv ali nek napise kako pojedincima objasniti da budu intelektualci.
 
može li 90-tka vuči trobrazni plug u srednje teškoj zemlji ali ne obrtač i koi se plug lako vuče odnosno koi se najbolje pokazao vogel regent ili imt :sta: :sta: :sta: :sta:
 
Moze vuci tri brazde 14 cola Vogel. Ako je za poredjenje, dosta lakse vuce Torpedo 90 nego MTZ 892 navedeni plug.
 
pidikanac je napisao(la):
može li 90-tka vuči trobrazni plug u srednje teškoj zemlji ali ne obrtač i koi se plug lako vuče odnosno koi se najbolje pokazao vogel regent ili imt :sta: :sta: :sta: :sta:
Moze Eto danasnjeg oranja Torpedo 9006 i IMT-FOP 610-15
2r7pzjr.jpg
w7ojz8.jpg
 
pidikanac je napisao(la):
može li 90-tka vuči trobrazni plug u srednje teškoj zemlji ali ne obrtač i koi se plug lako vuče odnosno koi se najbolje pokazao vogel regent ili imt :sta: :sta: :sta: :sta:
ako ja sa mojom "upgrejdovanom" 75-om vucem 3brazde kvederlanda,sto ti od 90 ne bi mogao!
 
Nazad
Vrh