Torpedo

Cirkular nije za brzi kardan jer se noz vitoperi pri velikom broju okretaja,krunjac kukuruza nije za to jer neradi traktor na najjacem momentu gdje najmanje trosi i najvise snage ima jer na leru se zito nemelje, pumpa za vodu ok,mali broj prikljucaka trazi brzi kardan.
 
Cirkular trazi veci broj obrtaja kardana jer je lak za pogon te kao takvog ga traktor moze pogoniti na leru,ko reze drva usluzno znaci mu da potrosi manje goriva,krunjac kukuruza isto.
Inace i za sejacice pneumatske treba brzi jer je kum sejao sa 577 ali mu je trebao za predsetvenu pripremu pa je od ujaka mog uzeo 560 sa sporim kardanom i sta se desilo.... spor kardan turbina nije mogla da napravi vakum pa su morali da seju u brzini manje na vecem gasu.
 
Nesmeta on nicemu da ima ga svaki traktor ali ako nema moze se i sa sporim a taj sta usluzno drva reze neide sa npr.577 nego sa nekin Hanomagom og 16ks i 5 litara cijeli dan potrosi snjime ok za neke stvari ali opet nije smak svijeta ako se kasnije 2 sata zavrsi i 30 litara nafte ili loz ulja potrosi da bi se posao napravio i zavrsio.Strpljen spasen.
 
A sad mi samo reci zasto da nema brzi i spori kardan ??
Rezu obicno sa vladimircem i fergusonom.
Ja vise masina koristim sa brzim nego sporim kardanom.Imao sam stari spori pa sam izbacio i ubacio brzi.
 
Ok kome je potrebno nek ugradjuje meni nije vise mi je potreban prenos preko transmisije.
 
Naravno da je potreban i brzi i spori kardan ali zar ne skrecete sa teme ajmo slike da vidimo vase ljubimce a ne da raspravljamo gluposti :D
 
proklizava mi volan na levu stranu na torpedu 75 radio sam orbitrol i klip i opet isto neznam sta da radim a primetio sam da kada skidam creva sa klipa,budu pod jakim pritiskom svog me usere kada odvijem crevo,sta to moze da bude?
 
Možda su ti loši aksijalni ležaji i čaure-akšenke, pa teško idu točkovi, pa da zato proklizava?
 
jedno dva tri kruga okrenem u levo pa tek onda pomeri tockove a u desno odma bez problema,asvaltom je katastrofa za voziti kao pijan non stop se srvim sa njim
 
Probaj da zameneš mesta crevima na klipu pa vidi da li će onda proklizavati na desno. Ako proklizava onda je orbitrol u pitanju.
 
Pozdrav kolege forumaši. Zovem se Đorđe, dolazim iz sela Jalovik kod Šapca. Obrađujem 20-ak h zemlje. Za sada mi sve poslove obavlja imt539, ali sada bih želeo ako se skupi dovoljno ::novac:: neki jači traktor, po mogustvu duplak - Torpedo 75.

Kod mene u selu nema mnogo Torpeda, samo jedan tako da neznam ništa o njima, jedino ih je pre imala zadruga ili se raspala - oduvek su me fascinrali kada prolaze kroz selo. Procitao sam celu ovu temu ali bih voleo ako možete da mi sumirate i date odgovore na neka pitanja.

Do kojeg godišta su bolji?
Od kada se proizvodio adriatic, da li se bolji od običnog?

Koji modeli su dobri a koji loši (kako je uparen motor i getriba)?

Ako se desi pa mi pri kupovini uvale loš, ušminkan traktor pa nedugo posle kupovine moram ga raditi koliko okvirno za 75 dv košta generalna motora, sređivanje menjača i diferencijala, hidraulika, orbitrol i sl. (ne mislim da ce morati bas sve da se radi ali voljeo bih i u tom slučaju da znam šta me čeka, jer nema se baš viška novca :nono:)?

Još nešto ima li ko uputsvo za rukovanje, da se lepo upoznam sa traktorom?

Unapred hvala!
 
Sto se tice dobrih i losih modela ni slucajno nemoj kupovati 60-ku posto je katastrofalna sa menjacem jak motor a preslab menjac ostali su dobri.Najbolje uskladjeni su 45 i 75(odnos snaga motora i izdrzljivost menjaca).Sto se tice opravke delovi nisu bas jeftini i kad bi sve to sto si naveo opravljao trebalo bi ti oko 1500 evra sa majstorom!Jedan savet nemoj ni slucajno da kupis traktor na Rumskom vasaru od izvesnog Lazica posto je najveci prevarant!!!Imas ovde na forumu katalog rezervnih delova pa skini i malo prouci. :cao:
 
Mijat

75 dv ti je najbolje rijesenje ako hoces jaci traktor 55dv je los ja sam ga imao i lijep je zaista ali se stalno nesto kvarilo tako da je vise za paradu koristio i za prikolicu vuci.Sad imam 45 koji radi dobro a 48 sam uzo prije 8 dana kod kolege je kako sam ga uzeo jer ja nemam vremena za zajebanciju a on radi puno i kaze nema greske zasad.90-tka je jako velik potrosac.Kod mene je laka zemlja za orati c-335 vuce dvije brazde 12 cola i sali se.75dv bi vukao kod mene 6 brazda 12 cola ali nepada mi napamet da ga kupim jer mi netreba.Imao sam ljetos c-360 i nije mi skoro nista radio bio je neiskoristena snaga.Max.55ks kod mene je potrebno jer je takva zemlja i takav teren.Imao je jedan kod mene 75dv ali samo mu je naftu trosio utaman i prodao ga je jer je malo orao nekih 5ha a za sumu je lkt ostalo sluzi ali nije to posao.
 
Nazad
Vrh