Torpedo

ok,sve mi je jasno imam katalog taj lako cu,nego kako da izvadim taj regulator napolje gledajuci kao da je zaliven mislim na prvu sliku sa crvenom strelicom?
mazetnu na klipu menajo prosle godine! pumpa,danas odneta opiljak uleteo neki i zeznuo je!
Ako mislis na nepovratni ventil on se odvrce velikim "srafcigerom"(odvijacem).
 
E hvala vam puno,to cu da uradim cim budem imao vremena! znaci izvadim regulator odsrafim taj ventil i ocistim ok! hvala :osmeh:
 
Samo pazi kad budes vracao regulator nazad.Moras znati kako se postavlja.
zabelezicu nekako,kako je bio! valjda nije tesko po svoj prilici cu morati sutra to da radim! da skinem promenim sve gumice i ocistim! posto me vec opasno zeza nece da dize,zategnem komandu i cekam cekam i posle par minuta digne i kada spustim nece da dize,a i peni mi ulje mora da negde falsira vazduh :( !
 
Bas u tome i jeste stvar.Nevraca se tako kako skidas.Dio regulatora na kojem je nepovratni ventil i o-ring kad se montira mora biti ravno prema gore.Kad se regulator ugura u otvor na dubinu na kojoj je bio tad se zakrene za 90 stepeni u smjeru kazaljke na satu(u desno).U ovom polozaju treba biti O-ring sve dok se regulator ne ugura u kuciste.Tacnije taj veci cep sa imbus kljucem ce biti ravno prema gore.Kad zakrenes (tad nevidis o-ring)treba biti ravno prema desno. Zakretanje vrsis sa imbus kljucem na jedan od ovih napred cepova.
Nadam se da si me razumio.



Uploaded with ImageShack.us

Kad se zakrene bice u ovom polozaju.Moras kad zekreces paziti unutra u kucistu da ti taj dio gdje imas oprugu nezapne za poluge.



Uploaded with ImageShack.us
 
Poslednja izmena:
Bas u tome i jeste stvar.Nevraca se tako kako skidas.Dio regulatora na kojem je nepovratni ventil i o-ring kad se montira mora biti ravno prema gore.Kad se regulator ugura u otvor na dubinu na kojoj je bio tad se zakrene za 90 stepeni u smjeru kazaljke na satu(u desno).U ovom polozaju treba biti O-ring sve dok se regulator ne ugura u kuciste.Tacnije taj veci cep sa imbus kljucem ce biti ravno prema gore.Kad zakrenes (tad nevidis o-ring)treba biti ravno prema desno. Zakretanje vrsis sa imbus kljucem na jedan od ovih napred cepova.
Nadam se da si me razumio.



Uploaded with ImageShack.us

Kad se zakrene bice u ovom polozaju.Moras kad zekreces paziti unutra u kucistu da ti taj dio gdje imas oprugu nezapne za poluge.



Uploaded with ImageShack.us

i ja mislim da sam razumeo,hvala ti ako nesto bude ne jasno javljam se! vidis ima caka znaci dobro je da si mi objasnio,hvala jos jednom! ja mislim da je do razvodnika,jer pumpa je nova stavljena pre 5 dana,ali komandu povucem za dizanje i cekam cekam da digne,!pocne da dize i stane negde na trecini dizanja od pocetka i dodam malo gasa i odjednom cimne i krene da dize tada digne do kraja i polako pocne da spusta do odredjene granice kada treba ponovo da digne,pumpa dobije opterecenje da dize i traktor promeni zvuk i nece da digene dok ja rucicu ne spustim do kraja i ponovo povucem u polozaj dizanja isto tako krene i pocne da cima! a ulje mi peni da li negde vazduh falsira ne znam proverio sam sve cevi nisu pukle,sem na jednom mestu onde gde je metalna cev sa sicem na razvodniku sto je drzi onaj inbus ispod nje malo kapljuca ulje ali mislim da to nije strasno! muci me vec danima hidraulik sutra popodne mi dolazi majstor a ja do tada skidam razvodnik da vidimo gumice i da ocistimo jer nije nikada pipan a 27 godina mu je :)
 
Poslednja izmena:
gdje da nadem dijelove za torpedo 7506 special i jel skupo

- - - - - - - - - -

gdje da nadem dijelove za torpedo 7506 special i jel skupo
 






Uploaded with ImageShack.us iz daljine cela slika

Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us
- - - - - - - - - -



Uploaded with ImageShack.us evo i mojih slika razvodnik rasklopljen i opran u nafti zamenjene gumice i vracen filteri ocisceni i vraceni,sutra menjam mazetnu na klipu pa da vidimo sta se desava! jednostavno povucem komandu i ne dize 30 ak sekundi posle krene,a kada se zagreje ulje lose dize mora da se poveca gas i tada se pumpa cuje !
 
Ovom jadniku i dusa pokidana od rada po sumama... Imao sam prilike da vidim kako se vozi taj traktor po sumu i koliko drva izveza na sebi... (u korpi i napred na ramu) Mozda ne trosi kap ulja nego litre ulja... Dugo se vec vuce po oglasima bio je jos jadniji ali sad vidim da su ga prekrecili nabrzinu a ni boju nisu pogodili... :haha: Joj tesko onom ko ovo kupi...

http://www.polovniautomobili.com/oglas3301144/torpedo_7506/
 
imam i ja doma 3 komada 75-ice... ali...jedan mi zadaje probleme, iako nisam laik po pitanju torpeda općenito....

prvo sam potpuno ostao bez volana (hidraulični....orstin orbitrol) -rastavio ventil konstantnog protoka i u njemu našao špenu cca 1mm*1mm*1mm....sastavio i volan radio ali uvijek s prekidima okrećeš ga a on konstantno kao da zapinje....

zatim kupim novi ventil konstantnog protoka deutz-fahr kakav sam već ugradio na drugu svoju 75-icu.... sve sastavio ono sve radi ali ostaviš volan miran 2 sekunde i nešto počne zujati i to poprilično jako....reko ajd volan je već poderan (nije se dao motat dok se ulje malo jače ugrijalo, jednostavno okrećem kotur volana a kotači stoje) i odem kupim zf-ov orbitrol ali većeg protoka....

ugradim zf-ov orbitrol kad ono i dalje nakon što je volan 2 sekunde na miru, zuji jednako kao i prije... promjenim opet ventil konstantnog protoka ali vratim onaj stari ppt jer mi se čini da nije baš poderan... i sad sve radi, ne zuji.... i sve ok dok ne dižem na hidrauliku nešto teško poput bale sjenaže...ili dulje radim u težim uvjetima ...pošto mi poluge pomalo popušta hidraulika (iako su nove gumice i mandžeta) ulje se poprilično ugrije i tu sad nastaje problem....volan radi ali ostavim ga malo na miru par sekundi i pokušam ga okrenut kao da je zaštekao i onda odjednom krene i sve normalno dok ga okrećem lijevo desno sve dok ga opet ne ostavim par sekundi na miru i onda opet kao da je zaštekao...

e...sad....u čemu je kvaka.....orstin orbitrol je bio manjeg protoka od zf-ovog ali je na pločici pisalo 160 bara, a na zf-ovom piše 150 bara..... a radni ventil (onaj ispod sjedala vozača) je naštelan na 175 bara (kao što je bio i prije nastanka ovih problema....i da...filter je mjenjan više puta, pumpa je ppt 19ccm u dosta dobrom stanju......

i da...znači stanje dok sam ga počeo popravljati je bilo tvorničko sve.....naravno osim pumpe hidraulike i još jedna zanimljiva sitnica koju nisam odgonetnuo...dok sam skinuo radni ventil (onaj ispod sjedala) ispod njega sam našao dvije tanke pločice koje se lagano bile uvinute jer ih je ventil pritiskao (znači, bile su ispod radnog ventila a ne pod onog oprugom da se njima podešava radni pritisak)

- - - - - - - - - -

Na TD7506 kada radi na leru nesto lupa u menjacu a kada se stisne kvacilo prestane sa lupanjem.Zna li neko o cemu se radi?Unapred hvala.


ma to ti dođe skoro pa ko normalno....vjerovatno ležaji u spojničkoj imaju lufta pa ti lamelu korpa ulovi malo u ekscentru
 
Evo da se i ja javim Torpedo je odradio pripremu odlično nisam ga štedio traktor samo ide i ide, imali smo jedan kvar pukla nam je kajla na bosch pumpi jer majstor nije dotegao maticu, a druga stvar je motor mi kako da kažem "tuca" znaci kada stojis vani i na velikom gasu u pripremi se to ne cuje cuje se kako motor mumlja tj. pravi zvuk šestaka, a u kabini se uopće ne ćuje taj zvuk vec samo trrrr ne znam kako drukcije da to objasnim, radio sam po cijeli dan pritisak ulja iznad zelenog polja motor se ne grije niti gubi snagu pripremam 2. brzom sjetvo spremač 3m, cak sam radio i sa rau drljačom 4,2m , ali me iritira to tuckaranje ne znam šta bi to moglo biti ?
Evo i koja slika :D

 
Ljudi treba mi pomoc oko torpeda 75, danas mi otkazala hidraulika tj ruke nece da dize nikako, volan radi, kipa radi sve normalno ali ruke ne dize nikako, sta bi moglo biti da otvorim poklopac hidraulika da pogledam, Hvala :ppozdrav:
 
Za pocetak probaj da ocistis ventil u regulatoru hidraulike. Regulator ti je ono okruglo sa prednje strane ispod sedista na telu hidraulike.Na njemu mislim da sa prednje strane imas tri srafa dva su na imbus a jedan je sedamnaest vilasti kljuc. Taj vilastim klucem odvrnes cep ispod imas oprugu pa ventil. To pazljivo izvadis ventil operes, vratis nazad probas .Nadam se da sam bio jasan mada se i ja prisecam davno to nisam radio.
 
Taj vijak ti je oznacen na slici.Ispod je opruga i ventil.Na vrhu ventila ima mala rupice .Izvuci ventil van Procisti rupicu iglom i operi benzinom.Ako imas kompresor mozes sve to dobro da izduvas.
dsc04847kopija.jpg
 
Nisam jos nista radio pa se zato ne javljam :osmeh: znaci samo taj 17 kljuc odvijam, ja sam mislio sve to treba van sa tim imbusima, hidraulika mi je i prosle godine bila problem, ali izdrzim jer samo leti radi sa balirkom i to je sav posao za hidrauliku, inace, sad je otkazala skroz pa mislim videti sve i taj ventil na regulatoru i obaj gore trouglasti filter, hidraulika nije mogla dizati veci teret, dok je hladan dizao je nekako ali kad se ugrije skroz sporo i slabo dize, a za volan kad se ugreje treba vise okretati volan nego kad je hladan i treba vise gasa, sad cu pokusati ovaj ventil da izvadim i ocistim a vi ako znate jos nesto od problema iz ove moje price recite, Hvala :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh