Torpedo

Kako pojacati malo hidrauliku na 4506? palo mi je na pamet ugraditi pozadi hidraulicne klipove! da li je to izvodljivo i koliko je pametno?
 
u cemu je problem kod mjenjaca na torpedu 7506, meni je bio crko mjenjac prilikom vadenja sadnica loze,samo mi je bila ispravna spora brzina na mjenjacu,smatram da nije velik otpor bio prilikom rada
 
Nadam se da neko moze da mi pomogne.Pre mesec dana sam kupio Torpedo 4806.Vrlo sam zadovoljan ali imam jedan problem.Menjac je dobar i lako se salta ali kada ukljucujem kardan obavezno zakrci a po neki put ne mogu da ga ukljucim iz nekoliko pokusaja.Druk lezaj se cuje ali ne mnogo ali po neki put rucicu ne mogu da ubacim i kad je motor iskljucen.I zna li neko gde mogu naci uputstvo za rukovanje?
 
Da li neko zna kako da stupim sa ovim covekom u kontakt? Moze i na pp ako ga neko poznaje.
 
Pre nego sto ukljucis kardan jel povuces onu rucicu sa leve strane haube. A moze biti i da je drug lezaj suvise daleko od pipaka pa neodvaja lamelu.
 
Pokušaj pregaziti kvačilo, (dvaput ga stisni, pa pusti, do kraja). Torpedo ima dvostepeno kvačilo, ako se problemi nastave, poštelaj kvačilo. Moguće je da ti ne odvaja dobro. Mi smo imali isti taj problem i kad je majstor poštelao kvačilo, problem je bio riješen.
 
Pozdrav za sve forumase, mozel mi ko ukratko opisat torpeda 75, mozda bi kupio takav traktor,unaprijed hvala.
 
Boris M obrati se clanu jbrtka on ima njegov telefon posto su prijatelji.Inace covek nije iz Poljske nego odavde konkretno iz Padine.Ja ti mogu napisati samo telefon od njegovih roditelja:
 
Poslednja izmena od urednika:
Evo ovako jucer sam probao kosit s torpedom i kada nema nista spojeno na kardanu uključuje se bez problema, ali kad sam zakačio kosilicu problemi povučem kvačilo upalim kardan osjeti se pod rukom malo kako zakrči, i sada kad sam htio iskljucit povucem kvačilo i ručicu kardana vratim u srednji položaj, pustim kvačilo on vrti i dalje, i uspijem nekako ugasit i ponovno kosio i kad sam trebo ugasit toliko je nešta lupalo i drobilo mi dolje u mjenjaču a kardan nisam mogo iskljucit vec sam ugasio traktor i tako ugašenog iskljucim i kardan, šta može biti kada nece da iskljucuje ?
 
Slican slucaj je bio i na mom Torpedu. Na kardanskom vratilu je iskocio segerov prsten. Skini onu prirubnicu sa semeringom sa vratila i vidi dali je seger u svom zlebu. Ako nije To onda neznam sta je.
 
fotografija0004j.jpg
 
Nazad
Vrh