Torpedo

recite mi kolege imam u ponudi jednog torpeda 4806 u dobrom stanju pa me zanima koje su mu mane ikoliko su dostupni dijelovi
 
Ja imam TD4806 89 godina, Adriatic. Jbg glavno ti je mjenjac da pogledas, da ne izbacuje iz brzina, da se ne cuju neki cudni zvuci iz getribe.Kad vozis u 4toj probaj malo trzat, ono dodaji i oduzimaj gas pa osluhni dal se mijenja zvuk u getribi. Zakaci prikolicu s nekim vecim teretom i u brdo, rijetko izbacuje mali reduktor ali veliki oce.Moj mjenjac je kod majstora, izbacivo iz trece brzine. Dijelovi su dostupni a sad koliko su kvalitetni to je pitanje. Ja sam platio zupcanik prve i cetvrte te lezajeve 580 km. Dok je sam lezaj trkaca za blokadu diferencijala nov 650 km. Hidraulika, jbg zakaci tanjirace dobro ugrij traktor pa vidi kako radi, da li poskakuje, popusta , da li pusta ulje na razvodnik dok je vrel... Ako dize zagrijan dize jbg dobro je :D uglavnom bude problem u gumicama, koje sam ja platio 35 km u Bosni, zamijenis sve na razvodniku i mandzetnu na klipu i dizi. Ja dizem silokombajn bez problema i radim s njim. . Na volanu i ako nije hidraulicni mora biti lagan, ne onako tezak kao kod IMT. Pozdrav
 
Moj otac ima 4806, zavisi za sta ti treba traktor . Za neke lakse poslove spartanje ,prskanje, bacanje vestaka , sejanje onda moze da prodje ali plug ,setvospremac, tenjiraca, to nevoli. Lamela, cahura na spojnickoj osovini ,menjac-iskakanje iz brzina,reduktora, blokada diferencijala hidraulik -veciti problemi. Lepo traktorce ali kazem zavisi za sta ti treba, fino se vozi ima snage motor odlican bez zamerki. Najgore je sto i kad radis neke popravke, narocito na menjacu nemozes naci kvalitetne delove pa ti negine da da ti se ne ponove opet ti isti kvarovi . Ja ti ga nebi preporucio. Po meni je daleko bolji izbor neki Imt ili Zetor.
 
izuzetno mali potrosac, kad napunis rezervoar do cepa zaboravis kad si sipao, za lake poslove je odlican, ali sto kaze frenky nevoli teske poslove, moze da radi ali.... i nije bas sad da se nesto kvari kao sto su napisali, jednom kad uradis hidraulik (dobar majstor, dobri delovi) miran si dok je kod tebe traktor, motor je odlican, redovno menjanje ulja i filtera i sluzice te dugo, a za menjac moras imati malo osecaja, malo pazljiviji da si i nema problema... Mozda je nisam merodavan da ti preporucujem traktore, posebno zato sto volim Torpeda, ali veruj mi da je to limuzina za imt, zetore i ursuse nisam vozio... Najbolje je da odes i probas malo traktor, sednes, provozas i to je to.....
 
ja imam td 75a i planiram prodati ursusa pa uzet jednog torpeda 4806 sa hidro volanom, adriatik, kod mene bi radio leti, kosenje rotacionom, grabulja, prevoz bala i u jesen IMT jednoosovinka sa 5 m drva gde je lep teren, mislim da mu to nece biti tesko, nema zemlju da obradjuje
 
i meni treba kao i alenu cisterna košenje sakupljanje prevoz bala podrljati nešto sitno posijati itako to
 
i meni treba kao i alenu cisterna košenje sakupljanje prevoz bala podrljati nešto sitno posijati itako to

Moj TD4806 je kupljen sa losim mjenjacom, lezajevi haos svi, al opet mi je sa takvim mjenjacom koji je izbacivao, mjesao brzine sezonu uradio : kosenje rotacionom oko 3 hektara, baliranje, stajskog djubriva izvukao oko 30 IMT-ovki jednoosovinki, orao 4 hektara sa OLT ALKAROM 2x12 kao od šale,tanjiranje sa 24 diska, silirao 2 hektara i sad kada je dosla zima oduzujem mu popravkom mjenjaca da za sezonu bude spreman i da ne brinem vise o tome ocel izbaciti. Kao sto rece kolega Rodic, naspes rezervoar i zaboravis na gorivo. pozdrav
 
tebi brate mogu da kažem lično pošto se dobro znamo, a imam mišljenje nekih prijatelja koji rade po planini da treba napuniti menjač skoro do vrha. pozdrav
 
na nosacu filtera ulja imas sa strane uvrnut davac pritiska ulja,taj odvrnes i napravis kod strugara reducir da mozes u taj reducir uvrnuti 2 prikljucka,postojeci davac i davac koji zelis ugraditi.
 
ja licno kada sam to radio spojio sam sa bakarnom cevcicom ali sam video da su to spajali i pancir crevom kao sto su pancir creva za naftu na traktoru ali srazmerne velicine prikljucka.
 
Nazad
Vrh