Torpedo

moj torpedo 75 me zeza, kada ga ubacim u kornjacu iskace reduktor, a u zecevima iskace ova za brzine, najlekse 3beli i 3 crni, ali iskace svakom, ljudi pomagajte molim vas..
 
Strucnjaci za RX treba mi savet, drugar ima RX 120, cuje mu se malo u trecoj brzini ali ide, stric mu je mehanicar pa bi hteo da sam uradi menjac ali bi voleo da zna kako to izgleda, zna li neko da li ima negde kod nas rasturen menjac od RXa da moze da se pogleda ili da li neko ima radionicki crtez tog italijanskog menjaca ?
 
Kad vam iskače menjač prvo što treba da proverite da li su kuglice i opruge(crvene strelica) i šlicevi u osovinicama(zelena strelica) uredu, vrlo često se dešava da je nešto od tog oštećeno i da zato iskače iz brzina.

34ys4nm.jpg


Ako je to uredu onda teško da se može bilo šta uraditi bez rastavljanja menjača.
 
imam ja kuci rashodovan menjac donji snop je kompletan. katalog sam dao ljudima kad sam ga prodao...
 
ja sam juce skidao ovu viljusku koja moze da se skine bez rasklapanja traktora, podbacio sam nesto pod oprugw unutra i sad je mnogo bolje ali opet hoce da iskoci redukroe kada se da gas pa naglo pusti niz stranu, osovina je na unim udubljenjima po mom misljenju produbljivana jer se vidi kao da je to brusilicom radjeno, pa cu ga za koji dan rasklapati na 3 dela zbog ove druge osovine, i imaj jednu ponudu da ucestvujem na traktorijadi, traktori koji vucu su belarus 82, IMT 577, IMT 577 sa ugradjenim nekim motorom od 90ks, neki fiat od oko 100ks i mozda moj torpedo 75, svi vucu istu prikolicu jednoosovinku sa 4 kubika sljunka uzbrdo, ko najdalje izadje dobija oko 2000e i 100l nafte, pa sta mi preporucujete, da se takmicim ili ne, moze li torpedo izaci najvise ??
 
Smiri se,torpedo nije za divljanje.
Ako si mislio da sa njim ides na takve skupove,onda si trebao kupiti drugi traktor.
 
mislim da ti je jedino ovaj fiat od 100 ks ozbiljna prijetnja (ako poteznicu postaviš na pravo mjesto i ako imaš sve prednje utege)
 
nikad ali nikad necu razumeti ove sto namerno lome traktore, te igre su ko one sa sibicarima na autobuskim stanicama! alen1972 to i nije neka tezina za 75 otprilike sa prikolicom vagon. samo dobro razmisli ako ti u brdu iskoci iz brzine ili neuspes da presaltas ??? ( u nazad ti je posle nizbrdica )*
 
fiat je imao 75 ks a ne 100, ja sam pogresio, jedan imt i belorus su odustali, fiat me preso za 20 cm a imt iza mene 3 - 4 m, ipak je imao tegove i spemljen je bio za to, moj je izasao tek onako, isao je 1.om radnom ali se na vrhu ugusio, nisam smeo da idem 3 sporom jer iskace inace da je moglo pobedio bi sigurno
 
fiat je imao 75 ks a ne 100, ja sam pogresio, jedan imt i belorus su odustali, fiat me preso za 20 cm a imt iza mene 3 - 4 m, ipak je imao tegove i spemljen je bio za to, moj je izasao tek onako, isao je 1.om radnom ali se na vrhu ugusio, nisam smeo da idem 3 sporom jer iskace inace da je moglo pobedio bi sigurno

pa reko sam ti....a ovima tu smiješno...
da si mu bar prije toga dao malo više goriva na pumpi, očistio filter zraka ili čak za to malo da je vozio bez njega onda bi vjerovatno pobjedio... kažem torpedo 75 je stroj koji može puno povu
jel si imo utege napred i na kojim rupama ti bila postavljena vuča (poteznica)?

i nije se ništ strgalo?
 
Nazad
Vrh