Tomo Vinkovic

Ja sam ga prvo zvao i rekao mi ima 820€ ali nema prevoz, kasnije otac listao oglase i slucajno ga pozove on i njemu kaze da ima, cena 800€ i da ima prevoz, ali ga je slagao, odugovlacio i na kraju je rekao da nema..
Evo sada su mi javili, nasao sam od 1m radnog zahvata za 900€ sa prevozom, sutra ce mi javiti kada ce moci da doteraju.
Tako da sa 1m bi trebao da radi bez problema.
Hvala vam na odgovorima.

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Поздрав, није ме мрзело да прочитам цео форум о Томи :)
Како да одредим модел, немам плочицу, продавац је рекао да је 523?
 
Jedino po motoru možeš videti da li je serija 4xx ili 5xxx.Postavi sliku ovde...razlike su više uočljivije na modelu TV521, ali između 522 i 523 gotovo da nema...Samo boja nije baš sigurna, originalni 522 je dolazio sa sivom haubom, a 523 sa oker i roll bar za vozača, mada je bilo i drugih varijacija, tako da to nije sigurno...Ono što je najsigurnije je godište traktora...522 se proizvodio od 1982. do 1984., posle te godine su izbacili 523.
 
Нисам сигуран да је ово оригинална шема бојења...фарбан је, то је сигурно
Да ли постоје бројеви на мотору на основу којих може да се одреди модел?

IMG-20240113-111346-099.jpg
 
Ne može po broju motora...on nosi Lombradinijev LDA 820 motor, što nema veze oznakom traktora (Ima ga i 521 i 522), jeste farban, ako nikad nije registrovan, pa se ne može utvrditi godina, ako se dobro sećam na 522 su bili tegovi na točkovima od 50kg, a da su na 523 smanjili na 25kg jer su ovi od 50 često kidali polusosovine...Koliko vidim ovi su od 25kg., a kako ima i rollbar fabrički, onda je 99% TV523.
 
Хвала пуно! @Дејан 351
Урадио сам му волан, недавно, имам другара који је добар механичар, вратио га на фабричко нема ни милиметар луфта.
Треба да му радим кључ, да ли има препорука за добављача?
 
Хвала пуно! @Дејан 351
Урадио сам му волан, недавно, имам другара који је добар механичар, вратио га на фабричко нема ни милиметар луфта.
Треба да му радим кључ, да ли има препорука за добављача?
Ne znam trenutno koga bih ti preporučio,ali jedno je sigurno...kao fabrički nikad nisam mogao da dobijem...radili ga razni strugari, kupovao malu privredu i max. 2-3 godine i ista priča. Glavni problem je materijal...ne sme biti ni mnogo mek, ni mnogo tvrd....konstrukciono to im je poznata boljka, ali i sama zamena nije baš jednostavna i brza....
 
онда да га растуримо, проверимо шта је за замену и да се молимо да што дуже потраје

иначе волан био катастрофа, луфта неможе да се вози по путу, овај мој мајстор скине све и очисти, направи два дистанцера и један рукавац да држи вретено, пужа у центру кућишта, напакује све горе утегне ради...кад смо одмастили споља, оно кућиште на дну пукло, терај код вариоца и све се среди, сад волан ко пушка утегнут

шта је препорука за седиште? ово старо добило луфта само се клатим кад возим, она турска су ми гадна, да ли да нађем неко са виљушкара или радне машине
 
да ли је неко правио ваљак за тому серије 4 и 5? која ширина, пречник, која дебљина лима, на пуњење водом?
 
Ne može po broju motora...on nosi Lombradinijev LDA 820 motor, što nema veze oznakom traktora (Ima ga i 521 i 522), jeste farban, ako nikad nije registrovan, pa se ne može utvrditi godina, ako se dobro sećam na 522 su bili tegovi na točkovima od 50kg, a da su na 523 smanjili na 25kg jer su ovi od 50 često kidali polusosovine...Koliko vidim ovi su od 25kg., a kako ima i rollbar fabrički, onda je 99% TV523.
Postovanje ,vidim da se razumete u sve vezano za tomu i prikljucke,hteo sam da vas pitam nesto vezano za frezu.Imam tv420 i kupio za pre par godina frezu od laki plus-ivanjica sa kacenjem u tri tacke,medjutim primetio sam da je ogromna razlika u prenosu snage sa vratila na frezu,bukvalno kad gledam vratilo koje ce da se otkine i motike koje se okrecu malo vecom brzinom nego kad ih rukom okrecem,nikako ne mogu da uskladim rad da idem sporije traktorom a da lepo usitni zemlju za mnom,da li je los prenos diferencijala,da li da ga zamenim,ne znam sta da radim?
 
Baš me čudi...TV ima 4 brzine (brzi i spori reduktor I i II brzina multiplikatora kardana, dakle 4 kombinacije),a najbrža mu je, ako se dobro sećam, nešto preko 2000 obrtaja.A motike ne bi smele brže od 1000 obrtaja...Po tvojoj priči one nemaju ni 200...pogledaj koliko se kardan puta okrene dok se motike okrenu pun okretaj.
 
Nisam iz masinke struke ali to se da lako srediti po meni, zamenom lancanika ili zupcanika zavisi preko cega je prenos.
Ja sam uzeo frezu u Ivanjici radi porodicna firma Vedjic ovih dana cu probati kako ide..

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ee jel me z***bavas...
Jel toliko lose radi?
Ovako deluje da je korektno uradjena, posto je diferencijal od auta pustao mi je ulje na dva mesta zvao sam ga par puta i kao docicu, docicu i nista.
Juce sam to sredio tecnim metalom, u ponedeljak cu probati kako ide.

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Mene mesec dana lagao da ce da mi posalje poteznice za kacenje u tri tacke,jer verovatno nije imao na stanju model sa kosom plocom pa mi uvalio ovaj drugi,naravno posle se nije ni javljao na telefon,a ja u medjuvremenu kupio prskalicu i podrivace sa tim kacenjem,pa nista nisam mogao da koristim dok nisam nabasao na kometine poteznice,a tad sam i video da je kometina freza svemirski brod za ovaj krs sto ja imam,a razlika u ceni bila 80e
 
Ee jel me z***bavas...
Jel toliko lose radi?
Ovako deluje da je korektno uradjena, posto je diferencijal od auta pustao mi je ulje na dva mesta zvao sam ga par puta i kao docicu, docicu i nista.
Juce sam to sredio tecnim metalom, u ponedeljak cu probati kako ide.

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
Vidis Lenticu tu se vidi neozbiljnost proizvodjaca. Nebitno od cega je diferencijal, ulje ne sme da pusta. Ako pusta treba da resi, ako ne moze da resi treba da ti plati da ti neko resi.
 
Nazad
Vrh