Tomo Vinkovic

Gledam da više radi mašina, a manje ja :) Imam IMT-506, sa njim freziram 50 sadnica aronije, oko voćki, prefreziram ja i 20 ari, ali sve ide preko leđa. Zato, čim vidim ručke, da moram da ga pridržavam, guram, zakrećem ,okrečem, čupam iz zemlje kad se ukopa.. a sve to preko leđa..onda mi to ne pije vodu. Tamo gde mogu da priđem ,obiđem, zaobiđem sa IMT-506, ne bih mogao ni sa jednom ,iole ,većom mašinom. Tako da, što se IMT-506 tiče, nikada ga neću prodati. Čak sam imao i ponude da ga prodam. Zbog toga mi treba jača mašina, da sednem, sipam i ne mislim. To je problem..da ne mislim. Ako ću više provoditi vremena oko njega i ako me izda u sred posla, onda čemu sve to. Ne bi mi bio problem da platim Tomicu i 5000, ali da radi, a to niko ne može garantovati..što se oglasa tiče. Jasno je da , bar 85% mašina sa oglasa, se prodaje ne zbog prelaska na jaču mašinu, već zbog čiste zarade. To su sve remontovane mašine. Polazim od sebe..zašto bih prodao IMT-506, bez obzira na sve nedostatke, ako mi radi deo posla koji ne bih mogao odraditi ni sa jednom drugom mašinom većom od njega. Ista priča i sa Tomom. Da imam Tomu, pored IMT-506, zašto bih Tomu prodavao, kad sve što Toma odradi ne može IMT-506, a da pališ veći traktor, zbog čega bi kad je Tomica idealan za to. Tom logikom se vodim u svestan sam da se na oglasima može naleteti na Tomicu kojeg prodaje pravi vlasnik , koji ga je održavao, a ne neko ko ga je urnusao, držao napolju na otvorenom ili preprodavac, koji kupuje takve mašine.. utegne/prefarba i zarađuje za život.
Sviđa mi se Tomica, bio bi idealan za ono zbog čega meni treba, samo još da pronađem pravog vlasnika.

IMT je ok opcija, hvala na sugestijama ,pogledaću šta može od njih da se nađe..

Plan mi je da na prolece kupujem veci, tako da ce toma 523 sa prvom farbom i i prvim gumama verovatno ici na prodaju,ali moraju mi se poklopiti kockice
 
Plan mi je da na prolece kupujem veci, tako da ce toma 523 sa prvom farbom i i prvim gumama verovatno ici na prodaju,ali moraju mi se poklopiti kockice
Hvala,.ali ne bih išao na jedan cilindar.
Napisao sam već da bi budžet bio 5000. Nemam iskustvo sa traktorima, pa idem po principu ako ne znaš šta je najbolje,onda kupi ono što je najskuplje :ROFLMAO:
Šala, naravno, ali to što budem kupio ,to ostaje va vjake vjekova, što se mene tiče i mojih potreba. Zbog toga gledam da sve bude tip-top,.za moj novac.
Dakle, kupim, sipam i koristim.
A ne kupim, pa ga vozam od majstora do majstora. To nikako.
 
Kako se pokazao TV recimo model 8xx ,u poslovima sa tarupom tj malčerom. za dva tri hektara pod malinom.Dali ta serija ima fabrički servo volan,kakvo je hlađenje kod tv vodeno ili vazdušno.
 
Osmica nije loša sa tarupom, naravno odgovarajućim prema svojoj snazi.
Imaju i sa fabričkim servom, hlađenje je vazdušno, jedan ili dva cilindra.
E sad, tri hektara je prilično velika površina, to bi možda trebao 830 ili neki još jači..
 
Kako se pokazao TV recimo model 8xx ,u poslovima sa tarupom tj malčerom. za dva tri hektara pod malinom.Dali ta serija ima fabrički servo volan,kakvo je hlađenje kod tv vodeno ili vazdušno.
Skoro je bio na oglasima jedan 826. On je dvoklipac i to po meni dosta znaci. Cena bila oko 3000 evra, a stanje na izgled potpuno normalno.
 
Koliko sam ja na forumima citao...od dvoklipaca se spominje Slavija...da nije pozeljan motor radi dijelova...tesko se nalaze...e sada sta i kako...po meni ne gledaj sto je prefarban i snovim gumama, vec stanje motora,mehanike i hidraulike ..bez pomoci iskusnog majstora ...tesko
 
Treba da radim korpu za mog Tomu pa me interesuje rastojanje između tri tačke na priključcima? Ne mogu da izmerim jer su mi traktor i priključci u selu a neću skoro ići...
 
nasao na drugom forumu ako ti pase
TV bi (valjda) trebal imat 3t kvačenje kategorije 1N.

Znači:
- donji bolcni fi 22,4mm
- širina kugli 35mm
- razmak (centra kugli) 436mm
- bolcni na toplinku fi 19mm
- visina rupe top linka od donjih bolcna 360mm
 
Ne razumem te prepravke...ako je nešto bilo dobro na TV su kočnice...jedini problem (ne mali i zanemarljiv) je to da kočnice budu uvek ravnomerno naštelovane, u suprotnom, kako je TV zglobni traktor dolazi do naglog gubljenja pravca usled kočenja.
 
Dejane, problem TV kočnica je taj što prednje točkove koči kroz transmisiju i tako prednje kočenje ne koči jednako nego diferencijal odrađuje.
To je dosta izraženo ako su pod prednjim točkovima različite podloge.
Znači, možeš imati sotuaciju da kad aktiviraš kočnice zadnji točkovi su blokirani i srce diferencijala prednjih točkova, ali sami točkovi preko trkača diferencijala mogu ići kako hoće. Čak se jedan može okretati nazad a drugi napred oako si zakočio.
Tako da bi prednje kočnice sigurno doprinele.
Iskusniji znaju kakvo je kočenje kada se jedan trap izbaci iz brzine. Onda koči samo zadnji kraj koji je vrlo lak.. Ako je nizbrdo, kanal zagarantovan..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Samo stari TV (oznaka PE) može da isključuje prednji ili zadnji trap.Ostale (novije) serije su stalno spregnute gornjim kardanom.
Pa upravo imam taj stari PE18 i hocu da mu stavim disc kocnice...naprijed...jer nazad je toliko lagan da u vocnjaku leti niz brdo..blokirale obe zadnje,,kad sam stisnuo kvacilo da stanem on je ubrzao inercijom....e rekoh...pa sta da imam jos prikolicu ...aauuuu....kocis motorom...ok...trebam stati ...u nizbrdici...logicno...u ler...
 
Nazad
Vrh