Tomo Vinkovic

Ljubitelji TOME ZDRAVKOVICA gde ima polovan multiplikator kardana za isti serija 420
Drugar voli svoju frezu na 4 kotaca pa mu je kupio Atomizer Bata i sad treba taj djavo

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Ode predaleko ovo...multiplikator već postoji...njegova ručica se nalazi pored sedišta, njegova funkcija i jeste povećanje ili smanjenje broja kardana u zavisnosti da li je reduktor u sporom ili brzom hodu.Ručica multiplikatora ima 3 položaja, I II i prazan hod.Brzina vratila SH je 800/1600, a kod BH 1000/2000, ako se dobro sećam.
Inverzija kardana se dodatno šrafi i ne samo da okreće u "pravom" smeru, već je izlazno vratilo standardno traktorsko i može da posluži za kačenje u 3 tačke atomizera, freza, malčera...uz prethodnu promenu i podiznih poluga.
 
Uskoro cu oglasiti tv 523 u odlicnom stanju na prodaju,pareko red je da prvo ovde ponudim.Ttraktorce je u odlicnom stanju i kupljen je pre 4 godine od sina prvog vlasnika kome je ostao traktor od pokojnog oca.Sivo maslinaste je boje sa rolbarom prosirivacima ispravnom instalacijom,prvom bojom i prvim gumama koje imaju odlicnu saru,ima lufta na sredini i to je jedino sto se vremenom treba uraditi,pa ako nekog zanima neka se javi.
 
pozz svima, ide ulje na sve strane,auspuh,itd...pali jos na prvu spagu ali se sav oblio, kontam preko zime skinuti cilidar i sve pregledati, sta sve treba NOV pod uslovom ako su samo KARIKE otisle....a kao klip i cilindar OK...u sto sumljam...model je PE 18 zubonja....motor LD100...
 
pozz svima, ide ulje na sve strane,auspuh,itd...pali jos na prvu spagu ali se sav oblio, kontam preko zime skinuti cilidar i sve pregledati, sta sve treba NOV pod uslovom ako su samo KARIKE otisle....a kao klip i cilindar OK...u sto sumljam...model je PE 18 zubonja....motor LD100...
klip,karike,cilindar bilo NOVO ali gumice,vodice,ventili katasrofa,promjenjeno i sad je TOP
 
Da pitam i ovde, moze li Toma 419 da radi sa indijskom frezom od 1.2m?
Niko nema od 1m..
Sledeca opcija mi je ima neko u Ivanjici pravi po ugledu na FMP za 950€ metarsku.

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Moje mišljenje da bi se TV 419 pošteno namučio sa njom...da je tih 18ks koji daje LDA 100 ipak premalo.
 
Ne znam vala, deluje da je slab za tu frezu. Mada, kad razmislim da sa 506 freziram frezom 0,9m onda bi po tome i 419 mogo da frezira sa 1,2m.
Posto je ta indijska od 1,2m?
 
Sigurnije mi je da je od 1m, nasao sam jos jedan oglas treba da mi jave imaju li, trazi 850€ bez prevoza.
A za tu od 1.2m 1000€ sa prevozom do kuce.

@dejan 351
Zvao sam coveka sto stei dali proj kada god sam ga zvao drugacije je pricao, jednom ima drugi put nema frezu...

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
@AcA OPEL
I ja se vodim tomislju, imam malog Goldonija od 8ks i on radi sa frezom od pola metra, tako da bi i Toma trebao da sa svojih 18 ks nosi 1.2m
Ali ne bi rizikovao radije cu traziti od 1m

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
@Lentic_98
Zaista me čudi...delovao je kao ozbiljan prodavac, dogovorili se u 3 reči telefonom..ali ljudi su kvarljiva roba...

Nije to dobro poređenje, (imam Valpadanu od 14 ks sa frezom od 90 cm) po tome ispada da traktor od 28ks (mislim da jedna serija TV 826 ima 26ks) može da radi sa frezom od 180cm.Treba uzeti u obzir mase (i traktora i freze). broj rotora , veličina i broj motika na frezi.Motor isporučuje 18ks koji se dele na samo pokretanje traktora, a ono što ostane odlazi na kardansko vratilo.
Masa TV 419 sa tegovima i vozačem i frezom je oko 1050kg (masa Valpadane sa frezom je 250 kg) i Tv troši skoro 11ks samo za sopstveno kretanje, tako da mu ostaje nekih 7ks na kardanu, dok Valpadani treba ne više 4 ks za sopstveno kretanje, ostalih 10ks ide kardan.U prilog njoj (Valpadani) ide i to da je rastojanje od korpe kvačila do kardanaskog vratila dosta kraće pa se i tu dodatno štedi snaga motora
Na priključcima nalaze podaci koja je ks traktora potrebna za tu mašinu....konkretno za njega je preporečena 95cm.
 
Nazad
Vrh