Teske drljace

Evo ti preporuka iz prve ruke, tešku drljaču zaboravi. Moj traktor je df 75 ks, drljača Fop poluteška 4m, rorori pustani dole na najnižu tačku, daska podignuta na najvišu tačku. Bez tega naprijed nema od posla ništa, sa tegom 320 kg i prednjom vučom ide 7 km/h i to vuče motor lako ali se kilometraža vrti puno što je znak da ima proklizavanja. Zaključak: i tvoj 577 i moj df traži polutešku drljaču oko 700 kg i 3m zahvata da može raditi sve uslove.
 
Miladine ne mozes biti tako siguran, ne znas kakva je njegova zemlja i teren na kome ima zemlju, to je jako bitan faktor kod izbora takvog orudja tako da je najbolje da mu savet da neko iz njegovog kraja.. @Čerčil96 idealno je ako mozes da pozajmis neku drljacu iz sela pa da probas, tako ces sam da vidis sa cime moze traktor da radi..
 
Moja zemlja je srednje teška, a ove godine je i malo više od srednje teška. Oranje je bilo vlažno i grubo, mraz nije uradio ništa, sve ispod 3 cm je bilo jako žilavo i tvrdo. Jedino ako mu je zemlja baš preteška, ali opet 3m mislim da je taman. U pravu si da je najbolje probati, a samo je bitna i težina drljače. Moja je 4m teška 1060 kg, tako da oko 700 kg i 3m je meni prava mjera.
 
Miladine ne mozes biti tako siguran, ne znas kakva je njegova zemlja i teren na kome ima zemlju, to je jako bitan faktor kod izbora takvog orudja tako da je najbolje da mu savet da neko iz njegovog kraja.. @Čerčil96 idealno je ako mozes da pozajmis neku drljacu iz sela pa da probas, tako ces sam da vidis sa cime moze traktor da radi..
Naravno nema univerzalne za sve traktore i terne. Pošto je zemlje prilično teška mislio sam zato tešku drljaču. Sviđa mi se Dubrava (KPZ Sremska Mitrovica) oni rade tešku od 2,88 m težine 975 kg, ali otom potom. Hvala vam obojici na odgovorima 😊.
 
Iako je 2.88 m sa 975 kg je veliki pritisak na kline, a i poteška za nositi za imt 577, nije valjda toliko teška zemlja da nemože drljati poluteška drljača. Ima blizu mene selo uopšte ljudi ne kupuju teške i poluteške drljače, kao navodno to se raspane u našoj zemlji.
 
Ja sam iskupio krša željeza, treba mi još lim za okvir. Dobro je što ne kupih orginal tegove, slomi leđa dok ih stavim i skinem, ja ću napraviti pametni teg da ga stavim za dva tri minuta jedne ruke 😁.
 
Dok nađeš lim za okvir, drljača će ići na prodaju :D
Piši u odgovarajućoj temi, da vidimo finalni nacrt kako će teg izgledati.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Nazad
Vrh